Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. www.extrifit.cz
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Lékařská komise SKFČR

Článek vydán 17. 01. 2018 - Odborné komise - zhlédnutí: 3330

MUDr. František Zámola, je absolventem Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové a Vojenské lékařské akademie v Hradci Králové. V roce 1993 působil jako asistent tehdejšího reprezentačního trenéra PaedDr. Petra Tlapáka a zajišťoval například lékařský dohled nad reprezentací na soustředění před ME v Budapešti a během ní. Trenérskou licenci vlastní od srpna 1991. Mezi lety 1997 - 1999 byl členem medicínské a podpůrné subkomise trenérské rady Českého atletické svazu. Je členem České společnosti tělovýchovného lékařství a absolvent Kurzu ve sportovní medicíně (2001) s oprávněním fungovat jako Lékařská poradna pro sportovce. V současné době pracuje jako ředitel genetické laboratoře v Praze se zaměřením na sportovní genomiku. Je členem Asociace výživových poradců a spolupracovníkem Nutris, kde příležitostně přednáší. Je autorem řady článků a několika publikací z problematiky sportovní výživy a zdravého životního stylu. Je mezinárodním rozhodčím IFBB.

V polovině června roku 2016 výkonný výbor SKFČR schválil zahájení přípravných prací za účelem vytvoření Lékařské komise SKFČR. Hlavním koordinátorem se stal MUDr. František Zámola.

Tato komise bude soustřeďovat a sdílet informace z oblasti sportovní medicíny, sdružovat skupinu odborníků a institucí podílejících se na špičkové péči vrcholových sportovců SKFČR. Bude koordinovaně zprostředkovávat služby těchto špiček sportovní medicíny na řešení akutních a chronických zdravotních problémů české reprezentace. Dále bude nabízet různá školení a zajišťovat partnery a sponzorské subjekty pro zlepšení a zlevnění zdravotní péče.

Informace o vznikající Lékařské komisi budeme postupně zveřejňovat, doplňovat a aktualizovat na svazových stránkách v tomto článku.

MUDr. Ladislav Vaněček

Vše od ošetření úrazů až po návrat do předúrazového stavu včetně preventivních prohlídek.

Podrobnosti a kontakty: www.r-med.eu

Ambulantní léčba

 • komplexní léčba onemocnění pohybového aparátu
 • léčba poúrazové artrózy kloubu včetně aplikace preparátu Sinovial
 • léčba akutního poranění hlezna včetně aplikace preparátu SportVis
 • specializovaná poradna poranění kolenního či ramenního kloubu
 • výběr, příprava a poskytnutí ortopedických pomůcek (ortézy, podpatěnky), doplňky stravy (Proenzi, Wobenzym, iontové nápoje, další doplňky stravy)
 • fyzikální terapie, speciální rehabilitační programy (rázová vlna, magnetoterapie, elektroléčba, ultrazvuk, lymfodrenáž)
 • zapůjčení motodlahy po operacích kolena

Operační léčba

 • artroskopické operace velkých kloubů (koleno, rameno, hlezno)
 • artroskopické náhrady vazů (Plastika předního zkříženého vazu - operační postup)
 • tenisový či golfový loket, bolesti Achilovy šlachy, patní ostruhy, šněrovací uzle, luxace šlach a kloubů
 • poúrazové stavy či deformity

Více o službách sportovní medicíny zde.

FITGEN SE

Analýza DNA a kompletní biochemické vyšetření, Lékařská poradna pro sportovce - Licence č.: 027/2001 - ČSTL.

Sídlo a kontakt: http://www.fitgen.eu/dnanutricontrol/kontakt

Odpovědná a kontaktní osoba: MUDr. František Zámola, 602 643 292

Sleva na rok 2018 pro držitele průkazu SKFČR: 5%, pro reprezentaci 10%.

"Sportovní genomika je relativně nový vědecký obor, který zkoumá strukturu a funkčnost genetického materiálů sportovců. Výsledky pocházející z různých studií a výzkumů sportovní genomiky hlavně poskytují cenné informace pro odborníky např. při doporučení výběru sportovního odvětví resp. při rozpoznávání trénovatelnosti, při tréninkových programech na míru, při zkoumání traumat vznikajících v daném sportovním odvětví atd. Fyzický výkon jedince ovlivňují kromě četných faktorů vnějšího prostředí i genetický činitelé. Geny, které mají souvislost se sportovním výkonem mají různé variace. Tyto variace ovlivňují metabolické pochody v lidském těle, složení těla, výkon a vytrvalost, sílu svalů, rozměry a složení svalových vláken, neuromuskulární koordinaci, maximální absorpční kapacitu kyslíku (VO2max) atd. Toto vše můžeme měřit a vyjádřit v číselných ukazatelích. Čím více chceme šít trénink nebo výživový plán na míru, tím více znalostí potřebujeme. Míra personalizace závisí na míře našeho zapojení. Vždy mě nesmírně zajímalo cokoli, co má vliv na zlepšování lidské výkonnosti. Genetika je jedním z možných spojů mezi všeobecnými a specifickými poznatky." MUDr. František Zámola.

Generální partner

Vyhledávání

 
© 2018 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty