Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy

Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

ME mužů 2006 - tisková zpráva

Článek vydán 08. 05. 2006 - Tiskové zprávy - zhlédnutí: 5067

Tisková zpráva ve formátu word ke stažení zde:

Nad očekávání skvěle si vedla na víkendovém mistrovství Evropy v kulturistice mužů a párů česká výprava. Z Bratislavy veze šest medailí a třetí místo v pořadí týmů.

Medailové žně přinesla zejména disciplína classic bodybuilding (klasická kulturistika - dříve bodyfitness): do 170 cm vybojoval evropský titul Petr Havlík, stříbrný skončil Marek Vomáčka a bronzový Rudolf Práger (oba do 178 cm). Třetí místo získal rovněž Daniel Pšenica (nad 178 cm).

Medailovou sbírku dále rozšířili absolutní mistr republiky ve sportovní kulturistice Jindřich Michálek stříbrem ve váze do 85 kg a bronzem v párech David Plachý s Klárou Dvořákovou.

Ani ostatní reprezentanti se v silné konkurenci neztratili. Miroslav Trnečka skončil v classic bodybuilding do 170 cm těsně pod stupni vítězů, ve sportovní kulturistice obsadili Dušan Stanke (do 65 kg) i Marek Zatloukal (do 75 kg) šestá místa a David Plachý (do 80 kg) vybojoval pátou příčku.