Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy

Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

ME v kulturistice 2013
- výsledky a fotografie

Článek vydán 14. 05. 2013 - Tiskové zprávy - zhlédnutí: 3058

O víkendu 11. a 12. května se v moldavském hlavním městě Kišiněvě konalo Mistrovství Evropy v kulturistice 2013. Česká republika měla na soutěži celkem čtyři reprezentanty – v klasické kulturistice mužů do 168 cm startoval Tomáš Lukáč, do 175 cm David Plachý, nad 180 cm David Štěpánek a v kulturistice mužů do 80 kg Miroslav Hanák. Na šampionátu startovali závodníci z celkem 29 evropských zemí. Reprezentanty doprovázel státní trenér Tomáš Bureš a místopředseda svazu Martin Jebas, který zastupoval českou federaci na nedělním kongresu EBFF.

Ze sobotních semifinálových bojů se dva naši závodníci do finále neprobojovali – Miroslav Hanák ve velmi náročné konkurenci skončil na 12. místě, David Plachý se ve své kategorii umístil osmý. Z celkem 18členného startovního pole své kategorie do finále postoupil Bohumil Štěpánek, který se nakonec umístil na výborném šestém místě, nejlépe se ale dařilo Tomášovi Lukáčovi, který v nejnižší kategorii klasické kulturistiky vybojoval stříbrnou medaili. Zmíněná umístění zajistila týmu 14. místo v soutěži národů.