Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Starty závodníků na „otevřených“
a jiných neschválených soutěžích

Článek vydán 21. 05. 2013 (poslední aktualizace 15. 06. 2019) - Informace svazu - zhlédnutí: 24061


Tento článek byl poprvé publikován 21. 5. 2013, průběžně je ale zvýrazňován mezi články novými, neboť jeho obsah je důležitý a je stále v platnosti a aktuální. O to více, že po změnách v mezinárodním dění spadají od podzimu 2017 některé tradiční soutěže pod jiné federace.


V případě, že se jako závodníci chystáte na soutěž, a to třeba i první ve Vašem životě, prosíme věnujte pozornost stránce s kalendářem soutěží Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Pouze na soutěžích tam uvedených (případně na soutěžích uvedených na mezinárodních stránkách IFBB) mohou v souladu s pravidly startovat závodníci SKFČR.

Sporadicky se totiž v České republice i v zahraničí konají i klání jiných soukromých společností, které jejich pořadatelé (mnohdy záměrně klamavě) nazývají jako „otevřené“ apod. Na těchto soutěžích sice může startovat jakýkoliv sportovec, startem na takovém klání ale přichází o možnost účastnit se dalších soutěží SKFČR (mj. i z důvodu, že takové soutěže mají mnohdy odlišná pravidla ve vztahu k dopingovým látkám apod.). Jediným startem na neschválené soutěži (ať už v Česku či v zahraničí) si závodník zavírá dveře k účasti na desítkách soutěží SKFČR (IFBB). Uvedené platí jak v případě, že závodník na dané akci aktivně soutěží, tak za situace, kdy na ní působí např. jako rozhodčí, organizátor, na pódiu vystupující host a podobně.

Rozhodnutí je samozřejmě na každém sportovci, avšak vzhledem k tomu, že pořadatelé neschválených soutěží o této skutečnosti mnohdy neinformují (případně záměrně informují nesprávně) a sportovci se pak mnohdy ne vlastní vinou dostávají do nepříjemné situace, my tuto informaci tímto způsobem opětovně (již několikátým rokem ve stále stejném znění) zveřejňujeme.

Vždy též platí, že budete-li mít jakékoliv otázky, můžete kdykoliv kontaktovat sekretariát.


Související odkazy:

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty