Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Mistrovství České republiky o nejzdatnější mládež a střední školu 2013 - reportáž

Článek vydán 28. 06. 2013 - Střední školy - zhlédnutí: 4527

Ve čtvrtek 13. 6. 2013 se konal v Hranicích na Moravě jubilejní 10. ročník soutěže Mistrovství České republiky o nejzdatnější mládež a střední školu. Na sportovní klání, které pořádá Svaz kulturistiky a fitness České republiky, se přijeli mezi sebou utkat v osmi disciplínách žáci z celkem šesti škol, které se kvalifikovaly z úvodního internetového kola.
Šest družstev chlapců a čtyři družstva dívek absolvovaly shodně bench-press, trojskok, sed-lehy, hod medicinbalem, sprint na 60 metrů, přespolní běh a plavání na 50 metrů. Osmá disciplína byla rozdílná pro chlapecká a dívčí družstva, dívky se snažily nahnat body na šplhu, zatímco na chlapce čekaly shyby podhmatem.
Sportovní prostředí pro jubilejní 10. ročník poskytla Střední průmyslová škola Hranice. Perfektně byly připraveny dvě tělocvičny a krásný venkovní sportovní areál poblíž školy, kde se konaly některé disciplíny (trojskok, hod medicinbalem, sprinty a přespolní běh). Nádherné slunečné pořasí jen podtrhlo tento sportovní svátek. Po úvodní prezentaci, kdy se skupinky mladých sportovců vážily, dostávaly startovní čísla, rozcvičovaly se, protahovaly a získávaly poslední cenné rady od svých trenérů, proběhlo slavnostní zahájení, po kterém byly hned odstartovány první disciplíny. A atmosféra v tělocvičně se zcela změnila, bujarý smích, vtipkování a pošťuchování mladých lidí nahradilo zapálené povzbuzování a výkřiky krajního úsilí, následované potleskem, objímáním, potřásáním rukou či uznalým popleskáváním po rameni. Na to vše a na regulérnost dosažených výkonů dohlíželi zkušení svazoví rozhodčí.
Všichni účastníci se ze sebe snažili dostat maximum, ovšem o výsledném pořadí rozhodl konečný součet bodů. Po obsolvování disciplín v tělocvičně, na venkovním oválu a v bazénu proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků. V kategorii dívek získala nejvyšší bodové ohodnocení a zlatou medaili Markéta Málková z Obchodní akademie Česká Lípa, v kategorii chlapců vyšel vítězně Jakub Březina ze SPŠ Hranice, v kategorii družstvev dívek získal zlaté medaile tým dívek z Obchodní akademie Česká Lípa a kategorii chlapců opanovalo družstvo jinochů z domácí školy SPŠ Hranice. Celkovým vítězem v kategorii škol (školy, které postavily družstvo chlapců i dívek) se nakonec stala Obchodní akademie Česká Lípa, která si do své školy, hlavně díky skvělému sportovnímu výkonu dívek, odváží hlavní cenu - profesionální cyklotrenažer.
Co dodat na závěr? Snad jen že kdo by čekal pár unuděných mladých lidí, kteří si přijeli zasoutěžit jen proto, aby se ulili ze školy, se ohromně spletl. Místo toho jsme zažili opravdový sportovní svátek v jeho ryzí a nefalšované podobě.


Výsledky - družstva chlapci

poř. škola body
1. SPŠ Hranice 1082,5
2. SŠŽS Šumperk 995,0
3. Obchodní akademie Česká Lípa 946,0
4. Gymn. a SOŠ Moravské Budějovice 877,5
5. SŠ Kralovice 843,5
6. Gymnázium Lipník nad Bečvou 613,5

Výsledky - družstva dívky

poř. škola body
1. Obchodní akademie Česká Lípa 970,0
2. SPŠ Hranice 786,0
3. Gymn. a SOŠ Moravské Budějovice 759,0
4. Gymnázium Lipník nad Bečvou 696,0

Výsledky - školy

poř. škola body
1. Obchodní akademie Česká Lípa 1916,0
2. SPŠ Hranice 1868,5
3. Gymn. a SOŠ Moravské Budějovice 1636,5
4. Gymnázium Lipník nad Bečvou 1309,5

Kompletní výsledky jednotlivců i školGenerální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2021 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty