Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Soustředění talentované mládeže
SKFČR 2013 - ohlédnutí

Článek vydán 03. 09. 2013 - Informace svazu - zhlédnutí: 5666

Poslední prodloužený víkend letních prázdnin, 29. srpna - 1. září, proběhlo již počtvrté v řadě tradiční soustředění talentované mládeže Svazu kulturistiky a fitness ČR. Celá akce se uskutečnila stejně jako v letech 2010, 2011 a 2012 v Rumburku, v luxusních prostorách hotelového komplexu Wellness hotel Lužan. Celé soustředění se neslo ve znamení bohatého programu plného přednášek, seminářů, podrobného nácviku pózingu i tvrdých tréninků a doprovodného programu. Akce SKFČR byla podpořena firmou Nutrend, díky které se mohlo soustředění uskutečnit ve stejném rozsahu jako v předešlých letech.

Cílem celého mimosoutěžního soustředění bylo předat mladým závodníkům co nejvíce nových znalostí o tréninkové metodice v teorii i v praxi prostřednictvím dvoufázových vedených tréninků, seznámit je se základy biochemie výživy i účelné suplementace v objemovém i předsoutěžním období a všemi aspekty celoroční kulturistické přípravy a výživy. Vedle tvrdé práce v posilovně a přednášek v posluchárně byl velký důraz kladen i na důkladný nácvik pózingu a celkovou prezentaci na soutěžích SKFČR a IFBB, a to pod vedením předsedy komise mládeže Ing. Lukáše Roubíka, kterému s průběhem celého soustředění již poněkolikáté pomáhali známí reprezentanti ČR - mistr světa v klasické kulturistice Milan Obořil, vicemistr Evropy Vítek Sahula, vicemistryně světa a Evropy Bára Černáková a konečně i dlouholetý závodník a mezinárodní rozhodčí Luboš Koumal. Pojďme se nyní podívat podrobně na průběh celého soustředění s fotodokumentací.


Zahajovací večer

Celé soustředění talentované mládeže SKFČR začalo ve čtvrtek 29. srpna v podvečerních hodinách postupným příjezdem závodníků, jejich ubytováním a společnou večeří po dlouhé cestě v krásných prostorách Pizzerie Lužan. Po večeři čekalo všechny účastníky oficiální přivítání a zahájení soustředění v konferenčním sále, v průběhu kterého byli představeni pořadatelé i jednotliví účastníci soustředění a všichni závodníci byli následně seznámeni s průběhem a programem celé akce, se strukturou SKFČR i hlavním sponzorem celého soustředění, firmou Nutrend, od které následně všichni účastníci obdrželi suplementy jako dárky do přípravy.

Jako již obvykle následoval ve druhé části zahajovacího večera podrobný seminář k teoretické výuce správného provedení pózingu na soutěži, ve kterém byly probrány i rady k volným sestavám a celkové prezentaci na soutěžích SKFČR a IFBB. Účastníci si tak mohli před nadcházejícím nácvikem pózingu dvakrát denně vychutnat pohodlně ukázky správného provedení póz v podání fantastické formy mistra světa v klasické kulturistice juniorů Milana Obořila, který se právě nachází v přípravě 8 týdnů před mistrovstvím světa.


Vedené tréninky

První z pěti dvoufázových tvrdých vedených tréninků čekal účastníky hned v pátek ráno. Každý z účastníků tak v průběhu celého soustředění ve dvojici se svým tréninkovým kolegou absolvoval trénink každé tělesné partie postupně vždy pod vedením některého z trenérů. V průběhu tréninků byl hlavní důraz kladen na nácvik správné techniky provedení pokročilých kulturistických cviků, plného a správného rozsahu provedení cviků i jejich bezpečnosti. Po skončení tréninků s účastníky nezůstali s vlastním tvrdým tréninkem pozadu ani samotní trenéři.


Nácvik provedení pózingu

V průběhu celého soustředění byl kladen velký důraz i na nácvik správného provedení pózingu a projevu na kulturistické soutěži, protože je to samotnými závodníky nejvíce podceňovaná část jejich přípravy. Všichni účastníci tak museli do plavek dvakrát denně s vidinou nových poznatků a výhry v soutěži o titul mistra soustředění v kategorii pózing.


Přednášky a semináře

Hlavním cílem celého soustředění bylo předat mladým závodníkům maximum znalostí a nejnovějších poznatků o tréninkové metodice, základech biochemie výživy a účelné suplementaci v objemovém i předsoutěžním období a celkově o všech aspektech celoroční kulturistické přípravy na závody, včetně podrobného rozboru sacharidové superkompenzace a odvodnění. Velký prostor byl věnován i dotazům jednotlivých účastníků a diskusi o praktických zkušenostech pro utřídění všech nových znalostí a vysvětlení nejasností.


Momentky

V průběhu celého soustředění panovala mezi účastníky velmi dobrý nálada, kterou neustále stříbřil stříbrný Dominik Stříbný, který nenechával nikoho na pochybách o svém mateřském kulturistickém oddílu. Další úsměvy přiléval romantik Vítek Sahula se svými netradičními tréninkovými technikami děvčat, Milan Obořil se svým nově nabytým vztahem k salátovým okurkám v průběhu mnohatýdenní diety i historicky první nácvik provedení správné prezentace kategorie bikiny na soustředění. První den soustředění měl pak Milan Obořil v rámci diety den zvaný v kulturistické hantýrce jako "den prase" - je pravda, že jsme ho s nadšením podpořili a dali si rádi v jeho zájmu druhou večeři. :)


Soutěž o titul mistra soustředění

Na závěrečný večer soustředění byla pro účastníky přichystána již tradiční soutěž o titul mistra soustředění, a to hned ve čtyřech pestrých kategoriích - vědomostní soutěž, nejlepší pózing kluků a děvčat a konečně i soutěž "těhotný mnich". První disciplínou byla vědomostní soutěž o znalostech z přednášek a seminářů, struktuře SKFČR a všeobecných znalostech kulturistiky a její historie. Je pravdou, že opravování obdržených testů bylo jednou z nejveselejších chvil soustředění. :) Celou kategorii nakonec vyhrál a titul mistra soustředění získal s přehledem junior Matěj "Hulk" Ryšavý, který si jako cenu pro vítěze odnesl Compress BIG. Druhou kategorií bylo testování nových znalostí o správném provedení pózingu u kluků, kde se ukázalo, že čím méně si vicemistr ČR Jiří Kováč pamatuje z přednášek, o to lépe piluje pózing, a tak celou kategorii jednoznačně vyhrál a získal tak rovněž Compress BIG od firmy Nutrend. Třetí částí byla soutěž "těhotný mnich", kde svedl těsný souboj jasný favorit Matěj "Hulk" Ryšavý s překvapivou talentovanou nadějí v této kategorii Dominikou Krejcarovou, kterou nakonec "o prsa" porazil a získal Compress Caliber Pump. Poslední kategorií byla soutěž v pózingu dívek, kde zástupkyně kategorií bikiny a bodyfitness svedly lítý souboj a díky nápadu mezinárodního rozhodčího Luboše Koumala předvedly nakonec i kulturistické pózy a improvizovanou volnou sestavu! Nejlépe nakonec pózovala vicemistryně ČR v kategorii bikiny Eva Simkovičová, která získala BCAA od firmy Nutrend.


Závěrem

Dle výsledků vědomostní soutěže i ohlasů samotných účastníků je zřejmé, že se hlavní cíl soustředění beze zbytku naplnil a k tomu se utvořil nový kolektiv nadějných a talentovaných mladých závodníků SKFČR, kteří se naučili mnoho nových teoretických i praktických poznatků o všech aspektech celoroční kulturistické přípravy. Celou akci navíc provázela přátelská atmosféra a velká porce nové motivace, čehož důkazem bylo půldruhé hodiny trvající loučení po oficiálním konci celé akce. Soustředění talentované mládeže SKFČR by se ale nikdy nemohlo uskutečnit v tomto rozsahu bez podpory celého hotelového komplexu Wellness hotel Lužan, podpory firmy Nutrend a obětavé práce provozního ve fitness Lužan, reprezentanta ČR Zdeňka Razáka, který neúnavně míchal koktejly a pomáhal s hladkým průběhem celého soustředění. Osobně si myslím, že uplynulé soustředění opět jako v minulém roce ukázalo obrovský význam pořádání takové akce pro talentovanou mládež a děkuji všem partnerům, kteří tuto akci podpořili, i tréninkovým kolegům Milanovi, Vítkovi, Báře a Lubošovi, kteří mi s průběhem soustředění již poněkolikáté v řadě ve svém volném čase pomohli.

Pořadatel soustředění a předseda Komise mládeže SKFČR
Ing. Lukáš RoubíkGenerální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty