Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Skončí kategorie ženské kulturistiky?

Článek vydán 17. 01. 2014 - Informace svazu - zhlédnutí: 4533

Nepříjemné, přesto s vývojem v posledních letech očekávatelné změny přicházejí pro kategorie sportovní kulturistiky žen. Tou nejzásadnější je zrušení kategorie kulturistiky žen na Arnold Classic na jaře 2014 a také uvažované zrušení této kategorie na soutěžích mistrovství světa.

Dokonce i řada profesionálních závodnic kategorie kulturistiky žen vyjadřovala v uplynulém období obavy o dostatečný počet soutěží v nadcházejícím roce na profesionální scéně a začínaly s postupnou transformací postavy pro kategorii physique žen. Jen pro upřesnění, physique žen je relativně novou kategorií, kde je svalový rozvoj vyžadován, nikoli však v takové podobě, jako je tomu v kulturistice žen, a to především v ohledu objemu svalové hmoty, tvrdosti a vyrýsování. Pro rok 2014 je nakonec v profesionálním kalendáři soutěží s kategorií ženské kulturistiky klání šest – čtyři základní, dále pak Ms. Olympia a jedna soutěž se zařazenou kulturistikou žen masters. Otázka zní, zda takový počet soutěží bude i v následujícím roce.

Každopádně zpět na amatérskou scénu. Na mezinárodním kongresu IFBB, který proběhl na podzim v Maroku, o rušení ženské kulturistiky řeč nebyla, přesto byl odklon od této kategorie a důraz na ženské physique znatelný.

Prvním reálným a potvrzeným krokem pro rok 2014, potvrzujícím ústup od kategorie kulturistiky žen, je tedy již zmíněné zrušení ženské kulturistiky z Arnold Classic v USA. V propozicích klání kategorie nejdříve vypsána byla, později byla ale odstraněna. To samozřejmě vyvolalo nemalé překvapení u závodnic, které byly v plné přípravě na toto klání a které nyní už v průběhu přípravy musí řešit, jakým směrem se vydat dále.

Zda bude ženská kulturistika vypsána na podzimním Arnold Classic, který se koná ve Španělsku, nebo na mistrovství světa, které se koná v Kanadě, v tuto chvíli oficiálně známo není. Fakt, že byla kategorie na poslední chvíli vyškrtnuta z první významné soutěže letošní sezóny, ale nevěští pro ženskou kulturistiku nic dobrého. Pro úplnost ale také dodejme, že na nejvyšší soutěž v České republice pro jaro 2014 kategorie ženské kulturistiky zařazena byla.


Doplněno (5. 3. 2014):
Ženská kulturistika nebyla nakonec zařazena ani na program mistrovství Evropy (květen 2014).

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty