Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY
Jarní soutěže v ČR byly zrušeny. Více v tomto článku.
Prosíme majitele fitness center, aby sledovali pravidelně nová ustanovení Vlády ČR na www.vlada.cz pro co nejnovější informace ohledně omezení provozu svých podniků.

Skončí kategorie ženské kulturistiky?

Článek vydán 17. 01. 2014 - Informace svazu - zhlédnutí: 3536

Nepříjemné, přesto s vývojem v posledních letech očekávatelné změny přicházejí pro kategorie sportovní kulturistiky žen. Tou nejzásadnější je zrušení kategorie kulturistiky žen na Arnold Classic na jaře 2014 a také uvažované zrušení této kategorie na soutěžích mistrovství světa.

Dokonce i řada profesionálních závodnic kategorie kulturistiky žen vyjadřovala v uplynulém období obavy o dostatečný počet soutěží v nadcházejícím roce na profesionální scéně a začínaly s postupnou transformací postavy pro kategorii physique žen. Jen pro upřesnění, physique žen je relativně novou kategorií, kde je svalový rozvoj vyžadován, nikoli však v takové podobě, jako je tomu v kulturistice žen, a to především v ohledu objemu svalové hmoty, tvrdosti a vyrýsování. Pro rok 2014 je nakonec v profesionálním kalendáři soutěží s kategorií ženské kulturistiky klání šest – čtyři základní, dále pak Ms. Olympia a jedna soutěž se zařazenou kulturistikou žen masters. Otázka zní, zda takový počet soutěží bude i v následujícím roce.

Každopádně zpět na amatérskou scénu. Na mezinárodním kongresu IFBB, který proběhl na podzim v Maroku, o rušení ženské kulturistiky řeč nebyla, přesto byl odklon od této kategorie a důraz na ženské physique znatelný.

Prvním reálným a potvrzeným krokem pro rok 2014, potvrzujícím ústup od kategorie kulturistiky žen, je tedy již zmíněné zrušení ženské kulturistiky z Arnold Classic v USA. V propozicích klání kategorie nejdříve vypsána byla, později byla ale odstraněna. To samozřejmě vyvolalo nemalé překvapení u závodnic, které byly v plné přípravě na toto klání a které nyní už v průběhu přípravy musí řešit, jakým směrem se vydat dále.

Zda bude ženská kulturistika vypsána na podzimním Arnold Classic, který se koná ve Španělsku, nebo na mistrovství světa, které se koná v Kanadě, v tuto chvíli oficiálně známo není. Fakt, že byla kategorie na poslední chvíli vyškrtnuta z první významné soutěže letošní sezóny, ale nevěští pro ženskou kulturistiku nic dobrého. Pro úplnost ale také dodejme, že na nejvyšší soutěž v České republice pro jaro 2014 kategorie ženské kulturistiky zařazena byla.


Doplněno (5. 3. 2014):
Ženská kulturistika nebyla nakonec zařazena ani na program mistrovství Evropy (květen 2014).

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2020 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty