Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Zahraniční soutěže v roce 2014

Článek vydán 05. 07. 2014 - Informace svazu - zhlédnutí: 7625


Tento článek je v průběhu roku postupně doplňován.

(srpen 2014) Doplněny informace k Amateur Mr. Olympia Moscow, Nicole Wilkins Fitness Championships, Mozolani Fitness Cup 2014 a IFBB Internatioan Austria Cup.


Na stránce s kalendářem soutěží najdete celou řadu mezinárodních soutěží v bližších či vzdálenějších evropských státech, které se konají v průběhu roku 2014 a kterých se mohou zúčastnit závodníci SKFČR. Tento seznam je postupně doplňován. V případě, že byste měli jako závodníci zájem o start na některé z uvedených zahraničních soutěží, níže najdete potřebné informace. Ty se vztahují pro všechny mezinárodní soutěže s výjimkou všech mistrovství Evropy a mistrovství světa (informace k těmto nejvýznamnějším kláním najdete v sekci Reprezentace).

Jak se na mezinárodní soutěže přihlásit?

Stejně jako v minulých letech i v roce 2014 platí, že v případě Vašeho zájmu o účast na jakékoliv zahraniční soutěži je bezpodmínečně nutné zaslat žádost o start na e-mailovou adresu sekretariat@skfcr.cz (sekretariát v Praze). Z mezinárodních pravidel a dohod vyplývá, že na zahraniční soutěže nemohou podávat přihlášky jednotlivci, může Vás přihlásit pouze národní federace IFBB (tzn. SKFČR).

Povolí svaz start na jakékoliv zahraniční soutěži IFBB?

Pokud se termín zahraniční soutěže nekryje s termínem žádné soutěže v České republice, pak je téměř naprostá jistota, že Vám start na mezinárodní soutěži bude povolen (plus v některých případech bude českým svazem u pořadatele navíc zdarma zajištěno ubytování, v některých případech i hrazena doprava a podobně).

Pokud se termín zahraniční soutěže kryje s termínem soutěže v České republice, kde jsou vypsány kategorie, o kterých Vy uvažujete, budou zahraniční výjezdy povolovány spíše výjimečně (+výjimku pro Mozolani Classic 4 čtěte níže).

Co když to tak neudělám?

Při nedodržení výše uvedeného postupu Vám pořadatel v naprosté většině případů neumožní účast. V případě, že Vám účast umožní a SKFČR bude informována o Vaší účasti zpětně, hrozí reálné riziko disciplinárního řízení a zákazu sportovní činnosti. Proto, prosím, výše uvedený postup ve všech případech a bez výjimek respektujte.

Soutěže pro rok 2014

Průběžně doplňovaný přehled soutěží najdete na adrese www.skfcr.cz/kalendar. Níže jsou k nahlédnutí propozice jednotlivých soutěží (průběžně doplňováno).

Upřesnění k některým soutěžím

  • Mozolani Classic 4 - od 2. do 4. května 2014 se ve slovenské Žilině koná soutěž Mozolani Classic, které se mohou zúčastnit i čeští závodníci. Termín soutěže se kryje se soutěžemi mistrovství Čech a/nebo mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen (toto "překrytí" nebylo možné při plánování kalendáře soutěží vyloučit, neboť vrcholné národní soutěže se zpravidla konají 14 dní před mistrovstvím Evropy; SKFČR tak alespoň zajistil, aby se se slovenským nejvyšším kláním nekryla česká vrcholná soutěž, tj. Mistrovství České republiky mužů, žen, párů a masters). V případě zájmu českých závodníků o start na Mozolani Classic 4 platí, že bude závodníkům umožněn. Budou-li ale chtít takoví závodníci startovat o týden později na Mistrovství České republiky mužů, žen, párů a masters v kategoriích, pro které je nutná nominace (tzn. v jakékoliv kategorii, která je vypsána na mistrovství Čech nebo Moravy a Slezska), musí se na Mozolani Classic 4 umístit nejhůře na 10. místě (případně splnit jiné podmínky pro nominaci, např. vítězství z loňského roku apod.), tím si zajistí nominaci na mistrovství České republiky.

  • Olympia Amateur Europe - od 5. do 7. června 2014 se v Praze koná prestižní mezinárodní soutěž Olympia Amateur Europe. Velkým lákadlem je pět profesionálních karet pro celkové vítěze jednotlivých kategorií – fitness ženy, physique ženy, bikiny fitness ženy, kulturistika muži, physique muži. Přihlášky na tuto soutěž je možné podávat pouze prostřednictvím sekretariátu SKFČR. Účast bude umožněna všem zájemcům z řad závodníků SKFČR, kteří o ni zažádají. Nominace na tuto soutěž tedy nebude nutná, pouze zašlete svoji přihlášku na sekretariát.

  • Arnold Classic Europe - k soutěži budou stejně jako v uplynulých letech uspořádány informační a nominační srazy zájemců o start, o jejich termínech budeme na stránkách SKFČR včas infromovat.

Závěrem

Myslete též, prosím, na to, že přihlášky je potřeba zasílat s dostatečným náskokem, tzn. nenechávejte zařizování přihlášek až na poslední chvíli, kontaktujte sekretariát hned v okamžiku, kdy se pro účast rozhodnete. Mimo jiné tím umožníte snazší koordinaci pro případný svazem organizovaný společný výjezd více závodníků pro uspoření Vašich nákladů.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty