Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Ohlédnutí za soustředěním
talentované mládeže SKFČR 2014

Článek vydán 03. 09. 2014 - Informace svazu - zhlédnutí: 3395

Poslední prodloužený víkend letních prázdnin, tedy ve dnech 28. - 31. srpna, proběhlo soustředění talentované mládeže Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Celá tato tradiční sportovně-vzdělávací akce se uskutečnila již popáté v řadě v podobném rozsahu jako v letech 2010, 2011, 2012 a 2013 v luxusních prostorách Wellness hotelu Lužan v Rumburku. V rámci celého soustředění byl pro účastníky opět nachystán bohatý program plný teoretických přednášek, praktických seminářů, podrobného nácviku pózingu i tvrdých tréninků a doprovodného programu. Akce SKFČR byla podpořena firmou Nutrend, díky které se mohlo soustředění uskutečnit ve stejném rozsahu jako v předešlých letech.

Každým rokem je hlavním cílem celého mimosoutěžního soustředění předat vybraným talentovaným závodníkům co nejvíce teoretických i praktických znalostí o tréninkové metodice, základech biochemie výživy, účelné suplementaci, pózingu i všech aspektech celoroční kulturistické přípravy prostřednictvím přednášek, seminářů, vedených tréninků a pečlivého nácviku pózingu a chování na soutěžích SKFČR a IFBB. Jak se ukazuje každý rok, tyto vzdělávací akce mají velký význam pro další dlouhodobé zlepšování nadějných mladých závodníků SKFČR a je radostí sledovat dnešní výkonnost minulých účastníků z předešlých let. Celá akce se uskutečnila pod vedením předsedy Trenérsko-metodické komise a mládeže Ing. Lukáše Roubíka, kterému s průběhem celého soustředění již poněkolikáté pomáhali známí reprezentanti SKFČR - vicemistr Evropy a člen komise mládeže Vítek Sahula, trenér fitness reprezentace a mezinárodní rozhodčí Luboš Koumal, mistr světa v klasické kulturistice Milan Obořil a konečně i letošní mistr Olympia Amateur Europe Bc. Milan Šádek. Podívejte se nyní prostřednictvím fotografií na průběh celého soustředění talentované mládeže SKFČR 2014.


Zahajovací večer

Soustředění talentované mládeže začíná vždy ve čtvrtek posledního prodlouženého prázdninového víkendu v podvečerních hodinách, a to postupným příjezdem účastníků, jejich ubytováním, společnou večeří po dlouhé cestě v 19 hodin v krásných prostorách Pizzerie - steakhaus Lužan. I v letošním roce pak následovalo oficiální zahájení celého soustředění ve 20 hodin v konferenčním sále, představení a seznámení jednotlivých účastníků, pořadatelů a SKFČR. Poté byl představen program a smysl celé akce i hlavní sponzor soustředění a partner SKFČR - společnost Nutrend, od které obdrželi všichni účastníci suplementy jako dárky do přípravy.


Vedené tréninky

Hlavní náplní každého správného soustředění kulturistů musí být samozřejmě tvrdé kulturistické tréninky. První z pěti vedených tréninků čekal na účastníky hned v pátek ráno. Na soustředění mládeže je hlavním cílem nácvik precizní techniky pokročilých kulturistických cviků s plným rozsahem pohybu a bezpečností provedení, a to vše samozřejmě s patřičnou intenzitou. V průběhu celého soustředění tak každý z účastníků absolvoval ve dvojici se svým kolegou trénink každé tělesné partie, a to vždy pod vedením jednoho ze zkušených trenérů, včetně hostů soustředění Milana Šádka a Jakuba Šubrta.


Přednášky a semináře

Cílem celého soustředění bylo předat mladým závodníkům maximum znalostí a nejnovějších poznatků o tréninkové metodice, základech biochemie výživy a účelné suplementaci v objemovém i předsoutěžním období a celkově o všech aspektech celoroční kulturistické přípravy na závody, včetně podrobného rozboru sacharidové superkompenzace a odvodnění. To vše prostřednictvím teoretických přednášek v posluchárně i praktických seminářů např. o správné technice základních kulturistických cviků přímo v posilovně. Velkým zpestřením pro všechny účastníky byl v letošním roce i sobotní seminář s mistrem Olympia Amateur Europe 2014 Milanem Šádkem a bronzovým medailistou z téže soutěže Jakubem Šubrtem. Oba závodníci nejen zodpovídali necelé dvě hodiny všechny dotazy a předávali mladým závodníkům své praktické zkušenosti, ale po skončení semináře si s několika účastníky i přímo zatrénovali.


Nácvik provedení pózingu

V průběhu celého soustředění se klade ohromný důraz na podrobný nácvik správného provedení pózingu, protože je to samotnými závodníky nejvíce podceňovaná část jejich přípravy a často se nemají kde jinde tyto informace dozvědět. Již tradičně jim nejprve bylo vysvětleno a předvedeno správné provedení všech póz oběma trenéry a následně museli všichni účastníci dvakrát denně do plavek s vidinou nových poznatků a výhry v soutěži o titul mistra soustředění v kategorii pózing. Mladí závodníci tak měli možnost vidět aktuální formu mistra světa v klasické kulturistice Milana Obořila 4 týdny před jeho účastní na Arnold Classic Europe.


Momentky

Mimosoutěžní soustředění talentované mládeže není samozřejmě pouze o drilu v přednáškové místnosti či v posilovně, ale je zde prostor i pro teambuildingové aktivity, stravování dle zásad kulturistické výživy, nabírání nové motivace a samozřejmě i pro nová přátelství a legraci. V letošním roce tak vyšel prostor např. i pro bowling a další tréninkové a potréninkové momentky a společné fotky.


Soutěž o titul mistra soustředění

Na závěrečný večer soustředění byla pro účastníky přichystána již tradiční soutěž o titul mistra soustředění, a to hned ve třech různých kategoriích - vědomostní soutěž, nejlepší pózing a konečně i soutěž "těhotný mnich". První disciplínou byla vědomostní soutěž o znalostech z přednášek a seminářů, struktuře SKFČR a všeobecných znalostech kulturistiky a její historie. Účastníci nejprve přišli o svá mobilní zařízení a následně se dali do vymýšlení správných odpovědí. Všechny experty z obou stran bodového hodnocení nakonec porazil s 9,5 body z 10 závodník Jakub Šmucr, který získal jako cenu pro vítěze doplněk Compress B. I. G. Mezi dívkami zaujala svými vědomostmi i Barbora Havlová s 8 body a získala Amino BCAA Mega Strong od firmy Nutrend. Druhou kategorií bylo testování nově nabytých znalostí o správném provedení pózingu, ze kterého vzešli 4 finalisté, z nichž byl jednoznačně nejlepší Jiří Kočvara, který získal Compress Caliber Pump a BCAA od firmy Nutrend. Třetí částí byla tradiční soutěž "těhotný mnich", kde jednoznačně dominoval teprve patnáctiletý Dan Kešner a získal rovněž výrobek Compress Caliber Pump.


Závěrem

Výsledky vědomostní soutěže, ohlasy účastníků na místě i sociálních sítích i současná výkonnost závodníků, kteří se účastnili v předešlých letech, ukazují, že se hlavní edukační cíl soustředění daří naplnit. Navíc se opět i letos utvořil nový kolektiv nadějných a talentovaných mladých závodníků SKFČR, kteří navázali nová sportovní přátelství a naučili se mnoho nových teoretických i praktických poznatků o všech aspektech celoroční kulturistické přípravy. Soustředění talentované mládeže SKFČR by se nikdy nemohlo uskutečnit v tomto rozsahu bez podpory Wellness hotelu Lužan, firmy Nutrend a obětavé práce provozního ve Fitnesscentru Lužan, reprezentanta ČR Zdeňka Razáka, který opět neúnavně míchal koktejly a pomáhal s hladkým průběhem celého soustředění. Myslím si, že letošní soustředění opět jako v předešlých letech ukázalo obrovský význam pořádání takových akcí pro talentovanou mládež a děkuji všem partnerům, kteří tuto akci podpořili. Závěrem si zaslouží obrovské poděkování i lidé, kteří již poněkolikáté ve svém volném čase s průběhem celého soustředění obětavě pomáhali. Jsou to Vítek Sahula, Milan Obořil, Luboš Koumal a Milan Šádek. Každému z nich za jejich upřímný zájem vzdělávat mládež velmi děkuji.

Pořadatel soustředění a předseda Trenérsko-metodické komise a mládeže SKFČR
Ing. Lukáš Roubík

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty