Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Jaký byl předsoutěžní
seminář SKFČR?

Článek vydán 20. 09. 2014 - Informace svazu - zhlédnutí: 4094

Téměř 120 účastníků přišlo na předsoutěžní seminář, který proběhl dnes v kongresovém sále pražského hotelu Dorint a jehož pořadatelem byl Svaz kulturistiky a fitness České republiky.

Seminář zahájil hodinu před polednem předseda svazu Martin Jebas, po kterém převzal slovo Vladimír Pajič, státní trenér juniorů a masters, doplňovaný Vjačeslavem Vinogradovem, předsedou Komise vrcholového sportu SKFČR s dlouholetým reprezentantem. Oba přednášející se věnovali soutěžní přípravě kategorií kulturistiky, klasické kulturistiky a physique mužů. Poté přišla řada na téma soutěžní přípravy ženských kategorií bikiny fitness, bodyfitnesss a physique, kterým provázela bývalá reprezentantka v kulturistice a současná úspěšná trenérka a rozhodčí Ludmila Čížová. Už v průběhu přednášek - a také po jejich skončení - se dostalo i na řadu otázek přítomných.

Po krátké přestávce převzal slovo Martin Jebas, který přítomné seznámil se všemi „administrativními“ náležitostmi soutěžních startů, probral ale i základní důležitá pravidla soutěží a podrobně zmínil vše, co čeká závodníky na soutěži ještě před tím, než vstoupí se svojí kategorií na pódium. Na následnou tématiku rozhodování a rozhodčích plynule navázal Vjačeslav Vinogradov, který popsal soutěže z pohledu hlavního rozhodčího a zaměřil se na vše, co závodníky potká přímo na soutěžním pódiu.

Poté se všichni přítomní rozdělili do čtyř skupin podle svého zaměření. Skupinu největší, totiž bikiny fitness, vedla reprezentantka ČR v bikiny fitness Adenike Endtová, skupinu se zaměřením na ženské bodyfitness reprezentantka v této disciplíně Michaela Růžičková, physique mužům se věnoval další z reprezentantů Štěpán Ginzel a skupině kulturistů a klasických kulturistů Vjačeslav Vinogradov a vícenásobný dorostenecký mistr republiky Jakub Prchal.

Seminář proběhl v krásných prostorách hotelu Dorint, na všechny přítomné čekaly proteinové tyčinky, nápoje i drobné vzorky na ochutnání od společnosti Nutrend, každý si také odnesl Ročenku kulturistiky a fitness 2012 - 2013. Na akci byla přítomna i kamera internetového magazínu Ronnie.cz, kde v nejbližší době naleznete sestříhaný videozáznam. Nyní nezbývá než doufat, že podobně hojná účast bude i na podzimních pohárových a kondičních soutěžích!

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty