Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Jaké byly první dvě kondiční
soutěže letošního podzimu?

Článek vydán 18. 11. 2014 - Informace svazu - zhlédnutí: 5125

O tomto víkendu se konaly první dvě z letošních kondičních soutěží v kulturistice a physique dorostu, juniorů a mužů a v bodyfitness a bikiny fitness žen. Obě klání, která jsou určená (mimo jiné) pro začínající závodníky, spojovaly společné vlastnosti – velmi vysoký počet závodníků a perfektní divácká podpora.

Grand Prix Ostrava 2014

Jiří Rohan, absolutní vítěz David Želina
a Tomáš Dluhoš na Grand Prix Ostrava
Sobotní Grand Prix Ostrava 2014 přilákala do prostor klubu Rock & Roll Garage v Ostravě 84 závodníků (vloni 48), kteří se utkali v celkem 10 kategoriích (kulturistika juniorů a bikiny fitness žen byly rozděleny oproti původním plánům právě z důvodu vysoké účasti do dvou váhových, resp. výškových kategorií). Jejich souboje podporovalo zcela zaplněné publikum, které ještě krátce po zahájení soutěže dalo vzpomenout na jev v kulturistice málo vídaný – dlouhou frontu na vstupenky táhnoucí se přes celé vstupní prostory klubu až k přilehlému parkovišti. Takový byl o soutěž zájem!

Vítězem kondiční kulturistiky dorostenců do 18 let se stal Lukáš Váhala z Nového Jičína, lehčí kategorii juniorů (do 75 kg) ovládl Adam Szöllösy (Hardcore Gym Fontána), těžší (nad 75 kg) pak Ondřej Pírek z pořádajícího oddílu SK Radoch Ostrava. Mezi kulturisty do 30 let dominoval David Želina z T&M Olympia Fitness Praha, vítězství v mužích nad 30 let získal Jakub Sehnal z Bodyland Fitness Ostrava.

Do Třince putovalo prvenství zásluhou Lukáše Wojtyly ve physique mužů do 175 cm, v kategorii nad 175 cm zvítězil Martin Blažek z oddílu SK Moog Brno. Do Brna, tentokrát do oddílu Mišmaš Fitness Brno, odvezla prvenství z bodyfitness žen Michaela Hrubá. V nižší kategorii bikiny fitness žen (do 165 cm) zvítězila Alena Svobodová (Extreme Fitness Kroměříž), ve vyšší (nad 165 cm) pak Monika Koždoňová (T&M Olympia Fitness Praha).

Kompletní výsledky soutěže najdete zde.

Grand Prix Jalex Krnov

Jaroslav Mlček, absolutní vítěz David Želina
a Václav Pospíšil na Grand Prix Jalex Krnov
O den později se v nedalekém Krnově konala druhá z podzimních kondičních soutěží Grand Prix Jalex Krnov. Té se zúčastnilo 49 startujících (vloni 33), které i zde podporovalo zaplněné publikum.

Vítězem kondiční kulturistiky dorostenců do 18 let se stal Lukáš Bodnár z oddílu Fitnesscentrum Šembi Orlová, prvenství z předchozího dne v juniorech obhájil Ondřej Pírek z SK Radoch Ostrava. Mezi kulturisty do 30 let dominoval (také druhý den po sobě) David Želina z T&M Olympia Fitness Praha, vítězství v mužích nad 30 let získal Vilém Kotásek z oddílu No Limits Krnov.

Mezi nižšími physique muži (do 178 cm) zvítězil Lukáš Bartošek z Brna, mezi vyššími (nad 178 cm) potom Jan Koběluš z Uherského Hradiště. Prvenství v bodyfitness žen odvezla do Kadaně Lucie Iblová, v obou výškových kategoriích bikiny fitness pak nejvíce uspěly závodnice z Prahy, a to Hana Dostálová (do 164 cm) a Veronika Wertheimová (nad 164 cm).

Kompletní výsledky soutěže najdete zde.

Závěrem

Ceny od společnosti Nutrend pro závodníky v Krnově
Svaz kulturistiky a fitness České republiky by rád tímto poděkoval všem soutěžícím za účast, divákům za perfektní podporu, v neposlední řadě pak oběma pořadatelským týmům – oddílu SK Radoch Ostrava (pod vedením Tomáše Dluhoše a Martina Loudy) a Jalex Teamu Krnov (pod vedením Jaroslava Mlčka). Poděkování též patří všem sponzorům, kteří pořadatelům umožnili klání uspořádat, a také společnosti Nutrend, partneru Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

Na závěr nezapomeňte, že již tuto neděli 23. listopadu se koná další z letošních kondičních klání, a to Smartlabs Cup v Brně, o týden později v sobotu 29. listopadu Golem Classic v Kutné Hoře a soutěžní sezónu uzavře v neděli 30. listopadu Grand Prix Ronnie.cz v Březnici!

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty