Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY
Jarní soutěže v ČR byly zrušeny. Více v tomto článku.
Prosíme majitele fitness center, aby sledovali pravidelně nová ustanovení Vlády ČR na www.vlada.cz pro co nejnovější informace ohledně omezení provozu svých podniků.

Jaké byly první dvě kondiční
soutěže letošního podzimu?

Článek vydán 18. 11. 2014 - Informace svazu - zhlédnutí: 3618

O tomto víkendu se konaly první dvě z letošních kondičních soutěží v kulturistice a physique dorostu, juniorů a mužů a v bodyfitness a bikiny fitness žen. Obě klání, která jsou určená (mimo jiné) pro začínající závodníky, spojovaly společné vlastnosti – velmi vysoký počet závodníků a perfektní divácká podpora.

Grand Prix Ostrava 2014

Jiří Rohan, absolutní vítěz David Želina
a Tomáš Dluhoš na Grand Prix Ostrava
Sobotní Grand Prix Ostrava 2014 přilákala do prostor klubu Rock & Roll Garage v Ostravě 84 závodníků (vloni 48), kteří se utkali v celkem 10 kategoriích (kulturistika juniorů a bikiny fitness žen byly rozděleny oproti původním plánům právě z důvodu vysoké účasti do dvou váhových, resp. výškových kategorií). Jejich souboje podporovalo zcela zaplněné publikum, které ještě krátce po zahájení soutěže dalo vzpomenout na jev v kulturistice málo vídaný – dlouhou frontu na vstupenky táhnoucí se přes celé vstupní prostory klubu až k přilehlému parkovišti. Takový byl o soutěž zájem!

Vítězem kondiční kulturistiky dorostenců do 18 let se stal Lukáš Váhala z Nového Jičína, lehčí kategorii juniorů (do 75 kg) ovládl Adam Szöllösy (Hardcore Gym Fontána), těžší (nad 75 kg) pak Ondřej Pírek z pořádajícího oddílu SK Radoch Ostrava. Mezi kulturisty do 30 let dominoval David Želina z T&M Olympia Fitness Praha, vítězství v mužích nad 30 let získal Jakub Sehnal z Bodyland Fitness Ostrava.

Do Třince putovalo prvenství zásluhou Lukáše Wojtyly ve physique mužů do 175 cm, v kategorii nad 175 cm zvítězil Martin Blažek z oddílu SK Moog Brno. Do Brna, tentokrát do oddílu Mišmaš Fitness Brno, odvezla prvenství z bodyfitness žen Michaela Hrubá. V nižší kategorii bikiny fitness žen (do 165 cm) zvítězila Alena Svobodová (Extreme Fitness Kroměříž), ve vyšší (nad 165 cm) pak Monika Koždoňová (T&M Olympia Fitness Praha).

Kompletní výsledky soutěže najdete zde.

Grand Prix Jalex Krnov

Jaroslav Mlček, absolutní vítěz David Želina
a Václav Pospíšil na Grand Prix Jalex Krnov
O den později se v nedalekém Krnově konala druhá z podzimních kondičních soutěží Grand Prix Jalex Krnov. Té se zúčastnilo 49 startujících (vloni 33), které i zde podporovalo zaplněné publikum.

Vítězem kondiční kulturistiky dorostenců do 18 let se stal Lukáš Bodnár z oddílu Fitnesscentrum Šembi Orlová, prvenství z předchozího dne v juniorech obhájil Ondřej Pírek z SK Radoch Ostrava. Mezi kulturisty do 30 let dominoval (také druhý den po sobě) David Želina z T&M Olympia Fitness Praha, vítězství v mužích nad 30 let získal Vilém Kotásek z oddílu No Limits Krnov.

Mezi nižšími physique muži (do 178 cm) zvítězil Lukáš Bartošek z Brna, mezi vyššími (nad 178 cm) potom Jan Koběluš z Uherského Hradiště. Prvenství v bodyfitness žen odvezla do Kadaně Lucie Iblová, v obou výškových kategoriích bikiny fitness pak nejvíce uspěly závodnice z Prahy, a to Hana Dostálová (do 164 cm) a Veronika Wertheimová (nad 164 cm).

Kompletní výsledky soutěže najdete zde.

Závěrem

Ceny od společnosti Nutrend pro závodníky v Krnově
Svaz kulturistiky a fitness České republiky by rád tímto poděkoval všem soutěžícím za účast, divákům za perfektní podporu, v neposlední řadě pak oběma pořadatelským týmům – oddílu SK Radoch Ostrava (pod vedením Tomáše Dluhoše a Martina Loudy) a Jalex Teamu Krnov (pod vedením Jaroslava Mlčka). Poděkování též patří všem sponzorům, kteří pořadatelům umožnili klání uspořádat, a také společnosti Nutrend, partneru Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

Na závěr nezapomeňte, že již tuto neděli 23. listopadu se koná další z letošních kondičních klání, a to Smartlabs Cup v Brně, o týden později v sobotu 29. listopadu Golem Classic v Kutné Hoře a soutěžní sezónu uzavře v neděli 30. listopadu Grand Prix Ronnie.cz v Březnici!

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2020 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty