Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

SKFČR usiluje o začlenění do struktury
Českého olympijského výboru

Článek vydán 05. 12. 2014 - Informace svazu - zhlédnutí: 2764

Svaz kulturistiky a fitness České republiky (SKFČR) je členem mezinárodní federace kulturistiky a fitness IFBB, která v současnosti sdružuje 182 národních federací celého světa a která je zastřešena asociací SportAccord. Právě SportAccord (do roku 2009 s názvem Asociace mezinárodních sportovních federací GAISF) zastřešuje mezinárodní a další sportovní federace napříč sportovními odvětvími a členství v ní se považuje za nutnou podmínku a první krok na cestě jakéhokoliv sportu na olympijské hry.

V rámci České republiky je SKFČR samozřejmě členem České unie sportu (dříve ČSTV). Jinak je tomu ale ve vztahu k Českému olympijskému výboru (ČOV). S tím SKFČR sice spolupracuje (rozhodčí komise ČOV je např. dovolacím orgánem při řešení některých disciplinárních sporů), avšak SKFČR není svazem, který by byl touto organizací uznaný, nebo dokonce který by byl členem Českého olympijského výboru. To by se ale nyní mohlo změnit.

Sportovní svazy řídící jednotlivé sporty se mohou začlenit do oficiální struktury českého sportu a Českého olympijského výboru tím, že je ČOV uzná za výlučné představitele daného sportu a přijme je za člena Českého olympijského výboru.

Sportovní svazy, které jsou členy Českého olympijského výboru, se podílejí na řízení ČOV účastí na Plénu ČOV či prostřednictvím složek ČOV. Svazy, které jsou uznané ČOV, mají nárok na účast na všech akcích, které ČOV pořádá, a mohou se také ucházet o finanční podporu z prostředků, které ČOV získává z odvodů z loterií.

A právě žádost pro začlenění do struktury ČOV byla minulý týden zástupci Svazu kulturistiky a fitness České republiky podána. Projednána bude 17. prosince 2014, následně budou zástupci SKFČR pozváni k navazujícímu jednání.

O dalším vývoji Vás budeme informovat.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty