Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

105 sportovců se zúčastnilo předsoutěžního semináře

Článek vydán 08. 02. 2015 - Informace svazu - zhlédnutí: 4184

V sobotu 7. února 2015 proběhl v konferenčních prostorech společnosti Nutrend v Olomouci předsoutěžní seminář Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Zúčastnilo se ho 105 sportovců i jejich trenérů!

Program olomouckého semináře byl podobný, jako jeho podzimního předchůdce, který se konal v září v Praze, i tentokrát čekaly na účastníky dvě části - první teoretická s přednáškami a druhá, ve které se rozděleným skupinkám podle jejich sportovních disciplín věnovali jednotliví přednášející individuálněji.

Ještě před samotným seminářem proběhlo zasedání komise rozhodčích SKFČR (Martin Louda, Pavel Rašín, Jiří Řehůřek, Jiří Prudil, Vjačeslav Vinogradov, Luboš Koumal a Martin Jebas), která schválila některé novinky pravidel a soutěžního řádu. S těmi byli potom při semináři účastníci seznámeni, samozřejmě k danému tématu očekávejte i článek na svazových webových stránkách s bližším popisem a komentáři.


Komise rozhodčích, zepředu zleva: Vjačeslav Vinogradov, Martin Louda, Jiří Prudil,
Martin Jebas, Pavel Rašín, Jiří Řehůřek a Luboš Koumal

Samotný seminář začal krátce po poledni, zahájil ho předseda SKFČR Martin Jebas. Po něm převzala slovo Michaela Růžičková, mistryně republiky a reprezentantka ČR v bodyfitness, která probírala témata přípravy na soutěž závodnic kategorií bikiny fitness, bodyfitness a physique žen, a to v období od dvou až tří měsíců před soutěží až po den soutěže. Na ní navázali Luboš Koumal (reprezentant ČR ve fitness a v klasické kulturistice, rozhodčí SKFČR, mezinárodní rozhodčí IFBB) a také Vjačeslav Vinogradov (předseda Komise vrcholového sportu SKFČR, dlouholetý reprezentant ve fitness a klasické kulturistice, mezinárodní rozhodčí IFBB), kteří mluvili o soutěžní přípravě závodníků kategorií kulturistiky, klasické kulturistiky a physique mužů. Po krátké přestávce následoval blok Martina Jebase o organizaci soutěží, o všem, co musí závodník udělat před samotným startem na soutěži a také v krátkosti o pravidlech. Na téma navázal Slávek Vinogradov, který mluvil o soutěžích z pohledu hlavního rozhodčího a představoval novinky v pravidlech především pro kategorie bikiny fitness a physique mužů. V průběhu všech přednášek se dostalo i na odpovědi na velké množství dotazů přítomných.

Teoretický blok skončil až téměř po třech a půl hodinách od zahájení semináře, poté se přítomní rozdělili do čtyř skupinek podle toho, do jakých soutěžních kategorií se chystají. Skupině se zaměřením na kulturistiku a klasickou kulturistiku se věnovali Luboš Koumal se Slávkem Vinogradovem, skupině bodyfitnessek Míša Růžičková, skupině physique juniorů i mužů Filip Šteflovič (sám v tu chvíli v přípravě na Arnold Classic Amateur, Filip je jinak juniorským mistrem republiky a také reprezentantem ČR ve physique mužů) a skupině bikiny fitnessek Marie Mikšová (trenérka a dlouholetá reprezentantka, mimo jiné účastnice mistrovství světa i Arnold Classic).

Panoramatická fotografie z druhého bloku (použijte posuvník v zápatí snímku).

Seminář se v porovnání s původními předpoklady značně protáhl, poslední účastníci odjížděli až krátce před pátou odpolední. Už podle ohlasů účastníků bezprostředně po jeho skončení se ale povedl a byl pro všechny přítomné přínosný. Velké poděkování patří společnosti Nutrend, která poskytla pro seminář perfektní zázemí, pro přítomné drobné dárečky a také pitný režim. Děkujeme též všem účastníkům, kteří z větší či menší dálky vážili cestu do Olomouce, a těšíme se na viděnou ať už na dalších seminářích a nebo přímo na soutěžích!


Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty