Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Mistrovství světa ve fitness dětí 2015 - výsledky

Článek vydán 17. 06. 2015 - Informace svazu - zhlédnutí: 4125

Tradiční ukončení jarní soutěžní sezóny mezinárodní federace IFBB i letos obstaralo Mistrovství světa ve fitness dětí v srbském Novém Sadu. V rekordním počtu 127 závodníků a závodnic z 11 zemí světa ani letos nechyběly reprezentantky České republiky. Nejnadějnější naše dětské fitnessky a medailistky z národního šampionátu Michaela Tóthová, Nela Laurichová, Eliška Pokorná, Kristýna Dubcová, Klára Dubšíková a Iva Bučková se utkaly s velmi silnou konkurencí ve velmi početných kategoriích rozdělených podle věku závodnic.

V kategorii fitness dívek od 10 do 11 let v obrovské konkurenci devětadvaceti soupeřek jsme měli celkem pět našich reprezentantek. Nejlepší výkony v našich barvách v této kategorii předvedla Nela Laurichová na třináctém a Michaela Tóthová na sedmnáctém místě. Obě děvčata potvrdila vzrůstající výkonnostní tendenci českého dětského fitness a na mezinárodním poli se rozhodně neztratila.

Vůbec nejlepšího výsledku naší reprezentace dosáhla Eliška Pokorná v kategorii dívek od 12 do 13 let svým osmým místem z dvaadvaceti závodnic, kdy předvedla třetí nejlepší volnou sestavu této kategorie mistrovství světa. Sestava Elišky už opravdu snese náročná světová měřítka a pokud se jí podaří nabrat nějaký ten svalík, máme příští rok minimálně finalistku ne-li medailistku mistrovství světa.

Další zástupkyně naší reprezentační výpravy Kristýna Dubcová, Klára Dubšíková a Iva Bučková byly benjamínky svých kategorií a mají všechno ještě před sebou. Nasbíraly ale velmi cenné zkušenosti a vyzkoušely si, jak chutná opravdová velká mezinárodní soutěž.

Šampionátu tradičně vévodily reprezentace Slovenska, Maďarska a Ruska, prvně jmenované Slovensko ukořistilo pohár v soutěži národů, kdy získalo hned tři zlaté medaile ze sedmi kategorií. V panelu rozhodčích zasedl mezinárodní rozhodčí Luboš Koumal, v zákulisí připravovala naše reprezentantky Martina Hamáčková.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty