Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Soutěže v kulturistice a fitness
v České republice na podzim 2015

Článek vydán 12. 07. 2015 - Informace svazu - zhlédnutí: 14325

Jaká bude podzimní soutěžní sezóna Svazu kulturistiky a fitness České republiky? Kolik a kde se bude konat soutěží pohárových? A kolik kondičních? Na to vše se pojďme podívat v následujícím článku.

Na podzim minulého roku proběhly celkem tři pohárové soutěže - v Čelákovicích, v Opavě a v Brně - a celkem pět soutěží kondičních - v Ostravě, Krnově, Brně, Kutné Hoře a poslední v Březnici. Soutěže pohárové jsou určeny pro všechny registrované závodníky, soutěže kondiční pak pro závodníky začínající (kteří ke startu nepotřebují registraci v žádném oddíle a kteří splňují základní podmínky), popř. pro většinu závodníků dorostu a juniorů (kteří třeba už startovali i na mistrovských soutěžích - viz opět základní podmínky).

Jaro roku 2015 bylo v několika ohledech rekordní. Od května do června letošního roku se konalo celkem 10 mistrovských soutěží a také tři soutěže pohárové a počet závodníků, kteří se všech těchto klání zúčastnili, byl vyšší, než kolik startovalo závodníků v roce 2013 na soutěžích v naší zemi za celý rok (o tom ale blíže v některém z příštích článků).

A co nás tedy čeká letos na podzim? V následujícím textu najdete základní představení termínů a míst konání soutěží, všechny další podrobnosti k jednotlivým kláním budou zveřejněny postupně v průběhu letních měsíců.

Soutěžní sezónu v České republice odstartuje soutěž nejvýznamnější - prestižní mezinárodní soutěž Olympia Amateur Europe spojená s EVLS Prague Pro, která se koná od 2. do 3. října v holešovické Tipsport Areně. Na soutěži jsou vypsány kategorie kulturistiky mužů (4 váhové podkategorie), physique mužů (3 výškové podkategorie), fitness žen (2 výškové podkategorie), bodyfitness žen (3 výškové podkategorie) a bikiny fitness žen (5 výškových podkategorií). Absolutní vítězové jednotlivých kategorií získají profesionální kartu! Přihlášky na soutěž lze zasílat výhradně na e-mail sekretariat@skfcr.cz, a to nejpozději do pondělí 22. září 2015.

Následovat bude jediný volný víkend a po něm přijde sled celkem pěti pohárových soutěží:

 • 14. 10. 2015 (středa) - Atrium Flora Grand Prix (Praha)
 • 17. 10. 2015 (sobota) - Partners Cup (Čelákovice)
 • 18. 10. 2015 (neděle) - Grand Prix Čáslav
 • 24. 10. 2015 (sobota) - Grand Prix PEPA Opava
 • 25. 10. 2015 (neděle) - Grand Prix Fitness (Brno)

Atrium Flora Grand Prix je novou soutěží, na které bude vypsána pouze jediná kategorie bikiny fitness žen a jediná kategorie physique mužů. Soutěž proběhne v netradičních prostorách obchodního centra Atrium Flora na Praze 3, a to v rámci celodenní akce Staň se tváří Flory. Soutěž proběhne podle standardních pravidel SKFČR a díky svému umístění zprostředkuje dvě ze soutěžních disciplín velmi široké laické veřejnosti. Závodníci se zde mohou těšit na skvělé ceny a také na velkou mediální pozornost. Počet závodníků bude omezen, podmínky startu budou včas zveřejněny v propozicích.

Další pohárové soutěže patří již k těm tradičním - Partners Cup v Čelákovicích, Grand Prix PEPA v Opavě a Grand Prix Fitness v Brně. Jediným „nováčkem“ zde je soutěž Grand Prix Čáslav, kterou pořádá oddíl Golem’s Gym Kutná Hora, tradiční každoroční pořadatel jedné z kondičních soutěží a také pořadatel letošního jarního Mistrovství České republiky mužů (v klasické kulturistice a physique), žen a párů.

Po poslední pohárové soutěži následuje jediný volný víkend a přijdou na řadu soutěže pro začínající závodníky a také pro většinu závodníků jarních soutěží dorostu a juniorů, totiž soutěže kondiční:

 • 07. 11. 2015 (sobota) - Grand Prix Ostrava
 • 08. 11. 2015 (neděle) - Grand Prix Jalex Krnov
 • 15. 11. 2015 (neděle) - Smartlabs Cup (Brno)
 • 21. 11. 2015 (sobota) - Golem Classic (Kutná Hora)
 • 22. 11. 2015 (neděle) - Grand Prix Ronnie.cz (Březnice)

Mimo výše uvedené nás ale v letních a podzimních měsících čeká i několik dalších akcí Svazu kulturistiky a fitness České republiky:

 • 27. - 30. 08. 2015 - soustředění talentované mládeže
 • 05. 09. 2015 (sobota) - seminář rozhodčích (Praha)
 • 06. 09. 2015 (neděle) - předsoutěžní seminář pro závodníky (Praha)

Soustředění talentované mládeže je už tradiční akcí, která se koná každoročně v Rumburku a která je určena pro vybrané nadějné závodníky dorostu a juniorů. Další z uvedených akcí, totiž seminář rozhodčích, se poprvé v letošním roce koná i na podzim (standardně býval pouze jeden, a to na jaře, od letošního roku se však konají semináře dva, před jarní i před podzimní soutěžní sezónou). Den po tomto semináři pak proběhne předsoutěžní seminář pro závodníky, kteří se chystají na podzimní soutěže (popř. i pro případné zájemce chystající se až na jaro 2016), kde budou stejně jako v minulých letech probrány jednotlivé aspekty soutěžní přípravy od chvíle začátku diety až po momenty těsně před soutěží, za přítomnosti špičkových závodníků budou pak v praktické části následovat i ukázky pózování a prezentace podobně, jako tomu bylo na seminářích předchozích (únorovém v Olomouci a loňském zářijovém v Praze).

Výše uvedené není zdaleka vším, co čeká na závodníky v podzimní soutěžní sezóně. Mimo tyto akce v rámci České republiky totiž proběhne celá řada soutěží v okolních státech, kde mohou naši závodníci také startovat (podrobnosti najdete postupně na svazových webových stránkách v tomto článku), a samozřejmě i jednotlivé soutěže mistrovství světa i prestižní soutěž Arnold Classic Europe. Termíny jednotlivých klání i postupně doplňované informace najdete na www.skfcr.cz/kalendar.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, tento článek je jen základním přehledem všeho, co nás v letošním soutěžním podzimu čeká. Podrobnější informace k jednotlivým kláním i obecné informace pro závodníky i diváky budeme přinášet postupně v dalších týdnech. V případě, že byste měli otázky k soutěžím či čemukoliv s nimi souvisejícímu, můžete se obrátit na svazový sekretariát.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty