Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Soutěže pro jaro 2016

Článek vydán 21. 01. 2016 - Informace svazu - zhlédnutí: 22517

V jarní soutěžní sezóně minulého roku se konalo celkem 8 mistrovských soutěží a 3 soutěže pohárové. Kalendář soutěží pro jaro 2016 je velmi podobný s tím, že s ohledem na termíny mistrovství Evropy budou data soutěží v porovnání s minulým rokem mírně posunutá. Základní informace o soutěžích i ostatních akcích pro první polovinu roku 2016 najdete níže - článek sledujte pravidelně, je průběžně doplňován, a to především o podrobnosti ke všem uvedeným akcím.


Poslední aktualizace: 21. ledna 2016 (upřesnění data a místa semináře pro začínající závodníky, upřesnění informací o semináři rozhodčích, upřesnění informací o pohárových soutěžích plus nová pohárová soutěž v Kladně, upřesnění místa konání Mistrovství Čech dorostu a juniorů, upřesnění místa a data konání Mistrovství České republiky ve fitness)


Semináře

V neděli 31. ledna se uskuteční nominace na Arnold Classic Amateur 2016 (podrobnosti zde). V sobotu 6. února proběhne v Olomouci již tradiční seminář pro začínající závodníky. Podrobné informace najdete v tomto článku. Před samotným seminářem proběhne i jednání komise rozhodčích, která bude projednávat možné drobné změny v pravidlech pro rok 2016 (se kterými budou hned na následném semináři závodníci seznámeni).

Na začátku března proběhne seminář rozhodčích. Původně avizovaný formát dvoudenního semináře, kdy by přednášejícím v jednom dni byl i viceprezident evropské federace IFBB Pawel Filleborn, musel být s ohledem na neočekávané změny v jeho kalendáři přesunut na zářijový termín. Březnový seminář tak bude mít klasický jednodenní formát a proběhne s největší pravděpodobností v Brně.

Ve druhé polovině března se bude konat v Brně ještě další seminář pro závodníky, a to „pózovací“ s důrazem na praktický nácvik pózování a prezentaci na pódiu ve všech hlavních kategoriích.

V týdnu po mistrovstvích České republiky mužů a žen proběhne vícedenní soustředění reprezentantů před mistrovstvím Evropy. Akce se koná na opakovaná přání samotných závodníků, kteří o ni v uplynulých sezónách projevovali velký zájem.

Soutěže

S ohledem na termín konání mistrovství Evropy i termíny, dokdy musí být odeslány seznamy přihlášených reprezentantů, začne soutěžní jarní sezóna dříve než v minulém roce. První soutěžní víkend, kdy proběhnou klání mistrovství Čech a mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen, se bude konat 9. a 10. dubna 2016, a to v Kutné Hoře (sobota) a v Dolním Benešově (neděle). O týden později - 16. a 17. dubna - proběhnou mistrovství České republiky. První pro kulturistiku mužů a masters mužů v sobotu 16. dubna v Uherském Hradišti, druhé pro ženy a physique mužů v neděli 17. dubna v Čelákovicích. Na soutěžích proběhnou nominace na mistrovství Evropy.

Následovat budou dva víkendy pohárových soutěží - Grand Prix Zbýšov (kde bude kromě pohárové soutěže i nominace na mistrovství ČR ve fitness dětí), B.F.C. Adel Cup v České Lípě, FFF Cup v Rakovníku a Fitness Mania Classic II. - Women’s Cup v Kladně. Poslední ze jmenovaných soutěží v Kladně bude spojená s Mistrovstvím České republiky ve fitness.

První soutěže dorostu a juniorů - mistrovství Čech a mistrovství Moravy a Slezska - se budou konat o víkendu 7. a 8. května. „Čechy“ proběhnou v Nechanicích, „Morava“ ve Frenštátu pod Radhoštěm. Týden poté, v sobotu 14. května, proběhne v Jihlavě Mistrovství České republiky dorostu a juniorů.

Ostatní akce

Valná hromada Svazu kulturistiky a fitness České republiky se v letošním roce konat nebude. Veškeré novými zákony požadované změny stanov byly provedeny na minulé Valné hromadě (VH) a do dnešního dne nejsou známé žádné další důležité body programu, které by VH měla projednávat, proto se v letošním roce v souladu se stanovami neuskuteční.

Stejně jako v předchozích letech i letos probíhají soutěže středních škol Nejzdatnější mládež a střední škola, nejdříve internetová kola a poté (zřejmě v březnu nebo dubnu) mistrovství České republiky (podrobnosti zde).

Závěrem

Upřesnění k jednotlivým akcím, ať už seminářům, nebo soutěžím, a to včetně vypsaných kategorií a podobně, jsou do článku postupně doplňována. Sledujte proto tento článek i nadále.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty