Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY
Jarní soutěže v ČR byly zrušeny. Více v tomto článku.
Prosíme majitele fitness center, aby sledovali pravidelně nová ustanovení Vlády ČR na www.vlada.cz pro co nejnovější informace ohledně omezení provozu svých podniků.

Soutěže pro jaro 2016

Článek vydán 21. 01. 2016 - Informace svazu - zhlédnutí: 21356

V jarní soutěžní sezóně minulého roku se konalo celkem 8 mistrovských soutěží a 3 soutěže pohárové. Kalendář soutěží pro jaro 2016 je velmi podobný s tím, že s ohledem na termíny mistrovství Evropy budou data soutěží v porovnání s minulým rokem mírně posunutá. Základní informace o soutěžích i ostatních akcích pro první polovinu roku 2016 najdete níže - článek sledujte pravidelně, je průběžně doplňován, a to především o podrobnosti ke všem uvedeným akcím.


Poslední aktualizace: 21. ledna 2016 (upřesnění data a místa semináře pro začínající závodníky, upřesnění informací o semináři rozhodčích, upřesnění informací o pohárových soutěžích plus nová pohárová soutěž v Kladně, upřesnění místa konání Mistrovství Čech dorostu a juniorů, upřesnění místa a data konání Mistrovství České republiky ve fitness)


Semináře

V neděli 31. ledna se uskuteční nominace na Arnold Classic Amateur 2016 (podrobnosti zde). V sobotu 6. února proběhne v Olomouci již tradiční seminář pro začínající závodníky. Podrobné informace najdete v tomto článku. Před samotným seminářem proběhne i jednání komise rozhodčích, která bude projednávat možné drobné změny v pravidlech pro rok 2016 (se kterými budou hned na následném semináři závodníci seznámeni).

Na začátku března proběhne seminář rozhodčích. Původně avizovaný formát dvoudenního semináře, kdy by přednášejícím v jednom dni byl i viceprezident evropské federace IFBB Pawel Filleborn, musel být s ohledem na neočekávané změny v jeho kalendáři přesunut na zářijový termín. Březnový seminář tak bude mít klasický jednodenní formát a proběhne s největší pravděpodobností v Brně.

Ve druhé polovině března se bude konat v Brně ještě další seminář pro závodníky, a to „pózovací“ s důrazem na praktický nácvik pózování a prezentaci na pódiu ve všech hlavních kategoriích.

V týdnu po mistrovstvích České republiky mužů a žen proběhne vícedenní soustředění reprezentantů před mistrovstvím Evropy. Akce se koná na opakovaná přání samotných závodníků, kteří o ni v uplynulých sezónách projevovali velký zájem.

Soutěže

S ohledem na termín konání mistrovství Evropy i termíny, dokdy musí být odeslány seznamy přihlášených reprezentantů, začne soutěžní jarní sezóna dříve než v minulém roce. První soutěžní víkend, kdy proběhnou klání mistrovství Čech a mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen, se bude konat 9. a 10. dubna 2016, a to v Kutné Hoře (sobota) a v Dolním Benešově (neděle). O týden později - 16. a 17. dubna - proběhnou mistrovství České republiky. První pro kulturistiku mužů a masters mužů v sobotu 16. dubna v Uherském Hradišti, druhé pro ženy a physique mužů v neděli 17. dubna v Čelákovicích. Na soutěžích proběhnou nominace na mistrovství Evropy.

Následovat budou dva víkendy pohárových soutěží - Grand Prix Zbýšov (kde bude kromě pohárové soutěže i nominace na mistrovství ČR ve fitness dětí), B.F.C. Adel Cup v České Lípě, FFF Cup v Rakovníku a Fitness Mania Classic II. - Women’s Cup v Kladně. Poslední ze jmenovaných soutěží v Kladně bude spojená s Mistrovstvím České republiky ve fitness.

První soutěže dorostu a juniorů - mistrovství Čech a mistrovství Moravy a Slezska - se budou konat o víkendu 7. a 8. května. „Čechy“ proběhnou v Nechanicích, „Morava“ ve Frenštátu pod Radhoštěm. Týden poté, v sobotu 14. května, proběhne v Jihlavě Mistrovství České republiky dorostu a juniorů.

Ostatní akce

Valná hromada Svazu kulturistiky a fitness České republiky se v letošním roce konat nebude. Veškeré novými zákony požadované změny stanov byly provedeny na minulé Valné hromadě (VH) a do dnešního dne nejsou známé žádné další důležité body programu, které by VH měla projednávat, proto se v letošním roce v souladu se stanovami neuskuteční.

Stejně jako v předchozích letech i letos probíhají soutěže středních škol Nejzdatnější mládež a střední škola, nejdříve internetová kola a poté (zřejmě v březnu nebo dubnu) mistrovství České republiky (podrobnosti zde).

Závěrem

Upřesnění k jednotlivým akcím, ať už seminářům, nebo soutěžím, a to včetně vypsaných kategorií a podobně, jsou do článku postupně doplňována. Sledujte proto tento článek i nadále.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2020 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty