Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Nominační sraz závodníků
na Arnold Classic Amateur 2016

Článek vydán 01. 02. 2016 - Informace svazu - zhlédnutí: 3452

V neděli 31. ledna proběhl nominační sraz na amatérské Arnold Classic, které se odehraje v termínu 3. - 6. března v Columbusu v USA. Bylo rozhodnuto, že Českou republiku zde bude zastupovat pět závodníků.

V kulturistice do 85 kg bude startovat dlouholetý reprezentant Martin Dajč. Martin disponuje kulatými svaly a má pěkný objem, navážil 92 kg, což znamená, že musí shodit ještě 7 kg. Tím i zlepší vyrýsovanost, obzvlášť v nohách.

V klasické kulturistice budou startovat hned dva závodníci, a to Jan Toušek v kategorii nad 180 cm a Jiří Kováč v kategorii do 180 cm. Jan Toušek předvedl 99% připravenost už teď, plné, žilnaté, neproužkované svaly, jak sám tvrdí, chce se ještě zaměřit na nohy a zlepšit hloubku, má 1 kg nadváhu, to znamená, že musí jen stáhnout vodu. Jiří Kováč měl 60% formu a určitě se zlepší, viděl jsem ho na poslední soutěži na mistrovství ČR, kde byl velmi dobře připraven, věřím že tomu tak bude i na Arnold Classic Amateur. Musí se více zaměřit na nohy, obzvlášť v zadních postojích. V neděli navážil 90 kg a dle pravidel může vážit maximálně 83 kg, to znamená, že musí dát dolů ještě 7 kg.

V kategorii physique mužů se představí Michal Kulštejn a Marek Hurník. Michal je zkušený závodník a každým rokem se jeho forma zlepšuje. Z nominačního srazu se předem omluvil z důvodu nemoci, ale svou formou již dokázal o své nominaci "rozhodnout" dříve. Marek je nový závodník, věřím že předvede maximální výkon a dotáhne formu. Žije v USA, a proto na sraz taktéž nedorazil, ale poslal jak foto, tak i video své formy, na základě čehož byl nominován.

Nominačního srazu se také zúčastnil Lubomír Augustin, ale prozatím forma nebyla odpovídající úrovní amatérského Arnold Classic, Lubomír tedy nebyl nominován.

Na nominační sraz dorazily také dvě profesionální závodnice na kontrolu formy. Byly to Jana Stöckelová a Jana Ludmila Bendová.

Odlet týmu je plánován na 1. března 2016.

Závodníci nominovaní na Arnold Classic Amateur 2016:

  • Martin Dajč - kulturistika mužů do 85 kg
  • Jiří Kováč - klasická kulturistika do 180 cm
  • Jan Toušek - klasická kulturistika nad 180 cm
  • Michal Kulštejn - physique mužů
  • Marek Hurník - physique mužů


Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty