Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Nominace na Mistrovství Evropy 2016

Článek vydán 18. 02. 2016 - Informace svazu - zhlédnutí: 8267

V sobotu 16. dubna 2016 se v Uherském Hradišti koná Mistrovství České republiky mužů (v kulturistice mužů a masters mužů). Během přestávky mezi semifinálovou a finálovou částí proběhne nominace pro Mistrovství Evropy pro kategorie kulturistiky mužů a masters mužů.

V neděli 17. dubna 2016 se v Čelákovicích koná Mistrovství České republiky mužů (v klasické kulturistice a physique), žen a párů. Během přestávky mezi semifinálovou a finálovou částí proběhne nominace pro Mistrovství Evropy pro kategorie klasické kulturistiky mužů, physique mužů a všech kategorií žen a juniorů.

Kdo se může nominace zúčastnit?

Pro možnost účasti na nejprestižnějších světových kláních, tzn. mistrovství Evropy a mistrovství světa - a také pro některé elitní mezinárodní pohárové soutěže, byla schválena nová pravidla. Pro letošní rok (2016) z nich mohou být s ohledem na jejich čerstvost udělovány výjimky. O ty je potřeba zažádat předsedu Komise vrcholového sportu. Od roku 2017 pak budou výjimky udělovány jen v naprosto ojedinělých případech.

Nová pravidla byla schválena s ohledem na to, že v minulosti o účast na nejprestižnějších světových kláních usilovali i závodníci s minimálními nebo žádnými předchozími soutěžními zkušenostmi a jejich výsledky na dané soutěži a v některých případech i jejich prezentace neodpovídaly úrovni klání. Proto byla nastavena pravidla, která zajistí, že nejlepších světových soutěží se zúčastní jen závodníci, kteří již mají za sebou soutěžní starty, v případě některých kategorií pak i výraznější úspěchy.

Níže uvedené podmínky ale neplatí pro „jistotu startu na dané soutěži“, ale jen pro „možnost zúčastnit se nominace na danou soutěž“. Nominace pak proběhne dle zavedených pravidel, tzn. státní trenéři budou posuzovat sportovce podle jejich formy a možností potenciálního umístění.

Mistrovství Evropy a mistrovství světa

  • 1) Kategorie bikiny fitness, physique mužů a bodyfitness
    V aktuálním nebo předchozím roce se závodník musí zúčastnit národních soutěží mistrovství České republiky v dané kategorii a umístit se ve finále (tzn. mezi nejlepšími šesti).

  • 2) Kategorie kulturistika, klasická kulturistika, physique žen
    Závodník za sebou musí mít účast na mistrovství České republiky v dané kategorii, a to bez časového omezení (tzn. jedno, zdali v daném roce, v roce minulém či ve vzdálenější minulosti).

  • 3) Kategorie fitness (mužů, žen, dětí)
    Nominace se mohou zúčastnit závodníci dle svého uvážení, tzn. není zde podmínka nutnosti předchozího startu na nejvyšší národní soutěži.

Vše výše uvedené platí pro příslušné věkové kategorie, tzn. junioři musí mít zmíněná umístění/účasti na juniorských soutěžích, muži/ženy na soutěžích dospělých.

Jak již bylo zmíněno, pro rok 2015 mohou být z výše uvedených pravidel povolovány výjimky.

Stejně jako v minulých letech platí, že zájemci o start na ME nebo MS musí plnit podmínky předsoutěžního monitoringu (platí pro vybrané kategorie, viz informace v odkazovaném článku).

Účast na Arnold Classic

Pro soutěže Arnold Classic budou i nadále probíhat nominační srazy, na nominační sraz může přijít jakýkoliv zájemce, o účasti rozhodnou státní trenéři podle formy závodníka a možností potenciálního umístění.

Olympia Amateur a jiné mezinárodní soutěže

Bez nominace, tzn. závodník se musí pouze přihlásit prostřednictvím národního svazu tak, jako tomu bylo doposud.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty