Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

V loňském roce startovalo na soutěžích
SKFČR více než 1000 závodníků!

Článek vydán 04. 04. 2016 - Informace svazu - zhlédnutí: 3652

Již tuto sobotu začíná soutěžní sezóna 2016, první závodníky i diváky přivítají pódia v Kutné Hoře na sobotním mistrovství Čech a v Dolním Benešově na nedělním mistrovství Moravy a Slezska, obojí pro kategorie mužů a žen. Uzávěrka přihlášek na soutěže je až o středeční půlnoci, je tedy ještě brzy si prozrazovat počty přihlášených závodníků. Naopak je vhodná chvíle se ohlédnout za sezónami uplynulými.

Víte, kolik v uplynulých letech soutěžilo na českých mistrovských, pohárových a kondičních kláních Svazu kulturistiky a fitness České republiky sportovců? Podívejte se na graf níže, který shrnuje počty závodníků za jarní, podzimní nebo obě sezóny od roku 2011 do roku 2015. Zatímco tedy např. za celý rok 2011 startovalo na českých soutěžích „jen“ 338 závodníků, v roce minulém to bylo už 1032! Úměrně tomu roste i divácká účast na soutěžích, kdy v loňském roce v řadě případů byly sály divadel či kulturních domů zcela vyprodány! Jestli letošní sezóna bude stejně skvělá, nebo dokonce ještě lepší, naznačí už první soutěžní víkendy - těšíme se na nich na viděnou!

Metodika statistiky: Za každé období (jarní sezóna uvedená modře, podzimní sezóna uvedená červeně nebo celý rok uvedený žlutě) jsou vždy počítáni „unikátní“ závodníci, kdy výraz „unikátní“ značí, že startoval-li sportovec v daném období vícekrát, je započítán za celé období jen jednou. Z toho i vyplývá, že prostý součet závodníků za jaro (modře) a podzim (červeně) musí být o kousek vyšší než počet „unikátních“ závodníků za celý rok (žlutě; přesah je dán závodníky, kteří startovali na jaře i podzim daného roku). Do statistik jsou započteni i zahraniční účastníci českých pohárových a kondičních soutěží (naopak nejsou počítáni účastníci soutěže EVLS Prague Pro a Olympia Amateur Europe ani čeští závodníci, kteří se účastnili zahraničních soutěží a nestartovali na žádném klání domácím).

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty