Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Absolventi Trenérské školy I. třídy
na FTVS UK

Článek vydán 26. 02. 2018 - Trenéři - zhlédnutí: 8834

Úspěšné absolvování Trenérské školy pro trenéry I. třídy na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy představuje dosažení nejvyššího možného vzdělání v daném sportovním odvětví. To může zajišťovat pouze Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy (FTVS UK), a to ve spolupráci s příslušným sportovním svazem, v našem případě Svazem kulturistiky a fitness České republiky (SKFČR). Standardní délka studia jsou 2 roky. Níže najdete seznam úspěšných absolventů a to počínaje těmi, kteří nastoupili do prvního ročníku ve školním roce 2013/2014 až do současnosti.

Článek je průběžně doplňován, poslední aktualizace proběhla 25. srpna 2020.


Seznam absolventů:


Jiří Schäfer

Jiří Schäfer s kulturistikou začínal v roce 1985 v Tělovýchovné jednotě Sandow Mariánské Lázně, kde získal první soutěžní zkušenosti (1992 - 1994) s dílčími úspěchy (2. místo na mistrovství Čech 1994). V roce 2010 absolvoval trenérskou školu Petra Stacha, kde také následně po dobu dvou let působil jako lektor. V současné době je osobním trenérem a poradcem pro sportovní výživu ve vlastní firmě Fitkouč, s. r. o. - www.fitkouc.cz. Součástí jeho práce je mimo jiné lektorská činnost, praxe a doškolování studentů trenérských kurzů a osobních trenérů.

Po celý život se aktivně věnuje sportu. Po dlouhé době se v letech 2012 a 2013 vrátil na kulturistická soutěžní prkna, je mistrem České republiky v kulturistice mužů do 90 kg z let 2012 a 2013, současně absolutním mistrem České republiky v kategorii masters z let 2012 a 2013. V roce roce 2013 se stal vicemistrem Evropy v klasické kulturistice masters.

Jiří Schäfer
www.fitkouc.cz
• e-mail: jiri.schafer@fitkouc.cz
• tel.: 603 223 248


Bohuslav Mládek

Bohuslav Mládek se v letech 1975 - 1979 závodně věnoval kulturistice v kategorii nad 179 cm (získal 2. a dvakrát 3. místo na mistrovství Československa, navíc se jako člen širší reprezentace 3 roky účastnil závodů v Polsku a Rakousku). Koncem sedmdesátých let pod svazem kulturistiky ČSSR absolvoval III. a později II. trenérskou třídu a působil ve Startu Praha. Jeho svěřenkyně Irena Bílá získala 2x titul mistryně Československa, spolu s ní pak koncem osmdesátých let úspěšně závodil a propagoval kulturistiku párů. Též působil na menších soutěžích jako rozhodčí.

V letech 1992 - 2002 Bohuslav Mládek provozoval sportovní víceúčelový areál v Letňanech na Praze 9 a dále postupně vlastnil několik fitness center (ve Kbelích, Letňanech, Čakovicích a v současnosti znovu v Letňanech - www.fitnessmladek.cz).

Bohuslav Mládek
www.fitnessmladek.cz
• e-mail: mail@fitnessmladek.cz
• tel.: 603 216 298


Ing. Michal Kulštejn

Michal Kulštejn vystudoval Materiálové inženýrství na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě v Ostravě. Přestože získal inženýrský titul, nakonec dal přednost oboru trenérství v oblasti fitness. Tato prvotní záliba ho provází životem již více než 15 let. Ve svém vzdělávání pokračoval i nadále a stal se jedním z prvních absolventů trenérské školy Ronnie.cz, následně studoval na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, kde získal licenci trenéra I. třídy v oboru Kulturistika a fitness. Zde se po celou dobu studia věnoval problematice cyklování sacharidů a jejich vlivu na lidský metabolismus. Nedílnou součástí celého studia bylo aplikování všech poznatků do jeho osobní trenérské praxe a ověření si jejich efektivnosti. Vše zúročil i ve vlastní přípravě na prestižní soutěže Arnold Classic v letech 2014 až 2016.

Michal Kulštejn patří v současnosti mezi jedny z nejúspěšnějších trenérů, jeho hlavním zaměřením je aplikace různých strategií v oblasti diet. Působí jako lektor ve Fitness akademii Ronnie.cz a na FTVS UK v Praze. Autorsky přispívá do internetového magazínu Ronnie.cz. V roce 2015 podepsal smlouvu se společností Nutrend a stal se tak členem Nutrend Teamu, který sdružuje mnohé z nejúspěšnějších sportovců v České republice.

Michal Kulštejn je autorem publikací Sacharidové vlny, první díl s podtitulkem Cyklování sacharidů pro účinné odbourávání tuků byl vydán roku 2015, záhy poté se stal ve svém oboru bestsellerem, druhý díl s podtitulkem Jídelníčky a praktické recepty pro efektivní spalování tuků vyšel v lednu 2017.


Marcel Kubiczek

Profil bude teprve doplněn.


Iva Sokolářová

Iva Sokolářová je povoláním pedagog. Ke studiu trenérství kulturistiky a fitness ji přivedl vlastní zájem o vzdělávání se v tomto sportovním odvětví. Absolvovala tedy v roce 2011 trenérskou školu Petra Stacha a následně v rámci dovzdělávání také studium výživového poradce ve společnosti Nutris. Vyzkoušela si kondiční závody v kategorii bodyfitness v roce 2011 a 2012 pod vedením krnovského kulturisty Jana Roška. V současné době se věnuje trenérství a poradenství ve fitness centru NoLimits v Krnově.

Iva Sokolářová
• e-mail: i.sokolarova@centrum.cz
• tel.: 721 718 237


Marie Mikšová

Marie Mikšová začala s fitness a posilováním v roce 2007. Dva roky poté se zúčastnila svých prvních závodů v kategorii bodyfitness (mistrovství Moravy a Slezska - 2. místo). V letech 2012-2014 byla aktivní reprezentantkou ČR v kategorii bikiny fitness (mistrovství světa, ale i soutěže Arnold Classic Europe, Olympia Amateur, Austria Cup atd.). V roce 2009 úspěšně absolvovala studium v Trenérské škola Pavla Provázka (Ronnie.cz) – instruktor fitness, v roce 2011 program BOSSA Core Training na Masarykově univerzitě, o rok později program psychomotorika, hravé pohybové aktivity, v roce 2013 se v rámci Normans Academy účastnila TRX workshopu, dále pak kurzů Nutris Poradce pro výživu a kurzů 3D Fitness - funkční trénink Move it. V letech 2012-2014 studovala trenérství 1. třídy na FTVS UK. V současné době provozuje vlastní posilovnu v Kroměříži (www.extremefitness.cz), kde působí jako osobní trenérka a poradce pro výživu. Mimo běžné klientely se již řadu let věnuje velmi úspěšně přípravě závodnic v kategoriích bikiny fitness.

Marie Mikšová
• e-mail: extremefitness@email.cz
• tel.: 605 445 344


Luďka Burdová

Luďka Burdová se fitness věnuje od roku 2006, kdy se stala instruktorem skupinových lekcí a začala tak sbírat první zkušenosti s klienty, tréninkem a dietami. Od roku 2010 je trenérkou kulturistiky II. třídy. V letech 2012-2013 se připravila na závody v bodyfitness, aby mohla lépe porozumět problematice závodní přípravy. Jejím největším úspěchem bylo finálové umístění na mistrovství ČR. Protože je zdravý životní styl jejím krédem i vášní, rozhodla se dále prohlubovat své znalosti a momentálně studuje na vysoké škole obor Výživový poradce – sportovní diagnostika.

V současné době se věnuje coachingu a lektorské činnosti. Spolupracuje s mnoha vzdělávacími institucemi a sportovními asociacemi (Dexter Academy, FTVS UK, MMAA, CMTA, Fitness akademie Ronnie.cz, Institut Sportovního Vzdělávání). Pro své klienty využívá úzké spolupráce s lékaři, fyzioterapeuty a trenéry.

Luďka Burdová
• e-mail: ludka.burdova@gmail.com
• tel.: 721 714 252


Pavel Dvořáček

Pavel Dvořáček se oboru fitness věnuje více než 6 let. Při studiu fyzioterapie se věnoval zároveň trenérství a fitness. Za tuto dobu mu rukama prošlo mnoho klientů jak s cílem hubnutí či nabírání svalové hmoty, tak i z oblasti rehabilitačního cvičení. Zkušenosti z oboru fyzioterapie a rehabilitačního cvičení aplikoval např. v prestižním rehabilitačním ústavu v Kladrubech. Ve fitness se věnuje kromě klasického tréninku i funkčně-rehabilitačnímu cvičení. Je absolventem Fitness akademie Ronnie.cz, následně studoval na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, kde získal licenci trenéra I. třídy v oboru Kulturistika a fitness. Je autorem mnoha článků na serveru prozeny.cz ohledně zdravého životního stylu a fitness. Své trenérské služby provozuje ve fitness v Praze na Chodově - http://dfit.cz. Ve stejné pražské části provozuje od roku 2016 fyzioterapii, masáže a zdravotní cvičení - http://fyzio-masaze.cz.

Pavel Dvořáček
• e-mail: pavel@dfit.cz
• tel.: 721 967 563


Vratislav Hornych

Vratislav Hornych poprvé zvednul činku v roce 2010. O tři roky později absolvoval kurz fitness instruktora v Trenérské škole Slavia – Activefit a v letech 2014-2016 Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, kde získal licenci trenéra fitness a kulturistiky 1. třídy. Za tu dobu sám na sobě testoval mnoho tréninkových i výživových postupů s cílem mít zdravé, silné a naplno fungující tělo.

„Hlavním problémem dnešní doby je trvalé vystavení škodlivinám z okolí, konzumace nevhodných potravin, málo pohybu a přemíra stresu, což postupně vede k nabírání tuku a podlomenému zdraví. Takové podmínky se snažím vždy odstranit, protože znemožňují budování kondice, svalové hmoty, udržení nízkého procenta tělesného tuku, snižují odolnost těla vůči chorobám a narušují stav psychické pohody.“

Nyní se věnuje crossfitu, vzpírání a silovému tréninku. Pod svou značkou Vorkouts by Vrati Hornych poskytuje osobní tréninky v pražské tělocvičně Alpha Gym, konzultace a individualizovaný online coaching.

Vratislav Hornych
www.vorkouts.cz
• e-mail: vrati@vorkouts.cz
• tel.: 774 133 995


Vladimír Křelina

Mgr. Vladimír Křelina se trenérství věnuje od roku 2010 ve Fitcentru Mamut Úvaly (rodinné fitcentrum založené roku 2002 jeho rodiči, s nimiž jej společně nyní provozuje). Trenérství vystudoval v letech 2010-2016 na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy (titul Mgr.), získal licenci trenéra II. třídy v Normans acadamy, v roce 2016 se stal výživovým poradcem, v roce 2017 úspěšně završil na FTVS UK i studium Trenérské školy I. třídy oboru kulturistika a fitness. Vladimír Křelina se specializuje krom klasického tvarování postavy na studium dysbalancí běžné klientely (viz. závěrečná práce v Trenérské škole - Četnost výskytu dysbalancí návštěvníků fitcentra ve věku 25-50 let - kde zaznamenal 6letý výzkum věnující se právě svalovým dysbalancím).

Vladimír Křelina
www.fitcentrummamut.cz
www.vkfitness.com
• e-mail: info@vkfitness.com
• tel.: 728 377 386


Ing. Filip Gyenes

Filip Gyenes od dětství žije sportem. Fitness a posilováním se zabývá více než 15 let. V roce 2011 se stal instruktorem fitness II. třídy a postupně začal pracovat s klienty. Je také certifikovaným výživovým poradce a jeho životním krédem je zdravý životní styl. Stále více se zajímal o metody cvičení a biomechaniku pohybu a to ho přivedlo v roce 2015 ke studiu Trenérské školy. V roce 2017 získal licenci trenéra kulturistiky a fitness I. třídy na FTVS UK.

V současné době je osobním fitness a kondičním trenérem v Pardubicích pod vlastní značkou. Poskytuje nápravná a kondiční cvičení pro sportovce i běžnou veřejnost. Znalosti z těchto tréninků využil i ve své závěrečné práci na FTVS (Přístupy k odstranění bolestí v bederní páteři). Spolupracuje úzce s fyzioterapeuty a rehabilitačními lékaři. Své znalosti se snaží neustále doplňovat na kurzech u předních trenérů a fyzioterapeutů. Součástí jeho práce je také lektorská činnost.

Ing. Filip Gyenes
www.facebook.com/FiGyFitnessTrener
• e-mail: figy3050@seznam.cz
• tel.: 605 455 346


Tereza Rydlová

Profil bude teprve doplněn.


Roman Juřík

Profil bude teprve doplněn.


Ondřej Suchan

Profil bude teprve doplněn.


Adéla Čeřovská

Adéla Čeřovská se věnovala sportu již od dětství. V 16 letech se stala součástí reprezentace v Dukle Prostějov, jako členka ženského týmu na přesnost přistání na padáku. Její kariéru ale bohužel ukončil vážný úraz páteře. Po dlouhé rekonvalescenci se začala intenzivně věnovat posilování.

V roce 2014 úspěšně absolvovala studium v Trenérské škole Pavla Provázka (Fitness akademie Ronnie.cz) – instruktor fitness. Studium ukončila závěrečnou prací na téma "Otevření fitcentra na malém městě". Ve stejném roce naplnila její cíl a otevřela vlastní fitcentrum v Konici u Prostějova. Tady se věnuje skupinovým lekcím, osobním tréninkům i výživovému poradenství.

Vzhledem ke své zdravotní minulosti se specializuje na klienty po úrazech a všechny, kteří potřebují zvláštní přístup a opravdu odborné vedení. Věnuje se tedy jak klasickému tréninku, tak zdravotně-rehabilitačnímu cvičení.

To ji také motivovalo k prohloubení znalostí. V letech 2017-2019 studovala na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, kde úspěšně absolvovala a získala nejvyšší vzdělání, licenci trenéra I. třídy v oboru Kulturistika a fitness.

V roce 2019 složila zkoušky Rozhodčího a stala se tedy aktivně součástí Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

V současné době tedy působí jako trenér a výživový poradce ve vlastním fitcentru v Konici, spolupracuje s fitcentrem REMI v Prostějově. Jako externí trenér se věnuje kondiční přípravě fotbalistů.

Adéla Čeřovská
www.fit4health.cz
chmelenska@gmail.com
• tel.: 775 285 278


Michael Kubík

Michael Kubík se k fitness oboru dostal poprvé naplno v roce 2016, kdy jednak začal aktivně trénovat první klienty, ale také se podílel na založení silového centra Spal Strength gym v Kopřivnici. Od založení tohoto silového centra zde začal působit jako trenér. Své studium započal ve Fitness akademii Ronnie.cz – trenérství II. třídy, odkud následně pokračoval ve studiu trenérství I. třídy kulturistiky a fitness na Karlově univerzitě FTVS. Získal certifikát mezinárodní instituce EPI jako silový a kondiční trenér level 1. Je zakladatelem oddílu Spal strength gym pod záštitou IPF, kde také působí jako trenér III.třídy silového trojboje. Aktivně se věnoval závodně vzpírání a získal certifikaci cvičitel vzpírání.

V současnosti trénuje nejen sportovce v rámci kondiční a silové přípravy, ale také laickou populaci se zájmem o fitness. Mimo to se věnuje přípravě závodníku na soutěže v silových sportech.

Michael Kubík
www.spalgym.cz
• e-mail: kubik.spaltrener@gmail.com
• tel.: 732 902 335


Lukáš Zetek

Lukáš Zetek se v oblasti fitness pohybuje již od útlého věku. Po desetileté praxi s vlastním cvičením se začal od r. 2012 aktivně věnovat trénování a předávání zkušeností ostatním lidem. Ačkoliv si vyzkoušel i soutěžní prostředí jakožto závodník, brzy pochopil, že to není cesta, kterou se chce ubírat.

Po studiu na UK FTVS se jakožto spoluzakladatel projektu Tvůj Trenér i nadále věnuje aktivní pomoci lidem také s programem „Bez keců do formy“ v oblasti výživy a fitness.

Lukáš Zetek
www.TvujTrener.com
• e-mail: lukas.zetek@tvujtrener.com


Tomáš Bango

Profil bude teprve doplněn.


Martin Šmíd

Ing. Martin Šmíd se věnuje fitness více než 15 let. Jako osobní trenér působí od roku 2011, kdy získal první cetrifikaci instruktora fitness. Spolu s trénováním rostla i potřeba dalšího sebevzdělávání, protože problematika lidského těla a výkonu při sportu je velmi rozsáhlá. V roce 2020 absolvoval specializační studium v oboru Kulturistika a fitness na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a získal nejvyšší trenérské vzdělání licence A (1. trenérská třída). V tréninkových jednotkách se zaměřuje nejen na dosažení stanovených cílů klientů, ale také na budování jejich pozitivního vztahu k pohybu, chápání funkce těla a regeneraci. V současné době působí jako osobní trenér pro úzkou klientelu převážně v soukromých fitness centrech a aktivně se věnuje přípravě závodníků OCR závodů.

Ing. Martin Šmíd
• e-mail: smidmm@gmail.com


Martin Háze

Martin Háze se sportem baví téměř od malička. Na výkonnostní úrovni se zúčastňuje několika sportovních disciplín (od vytrvalostních po silové). Jedná se především o individuální sporty. Tím pádem získává mnoho zkušeností, které uplatňuje ve své pracovní praxi. V roce 2012 a 2013 si vyzkoušel soutěže v kondiční kulturistice. V roce 2011 absolvoval trenérskou školu Ronnie.cz, kde získal rekvalifikaci o trenérství II. třídy k pracovní pozici TRENÉR - fitness. O rok později se zúčastňoval masérských kurzů a poté si budoval masérskou praxi v rehabilitačním lázeňském zařízení. Následně studoval na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, kde získal licenci trenéra I. třídy v oboru Kulturistika a fitness. Nyní se věnuje poradenství v oblasti fitness, dále poskytováním masérských a regeneračních služeb.

Martin Háze
• e-mail: martin.haze@seznam.cz
• tel.: 723 704 347


Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2021 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty