Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Absolventi Trenérské školy I. třídy
na FTVS UK

Článek vydán 26. 02. 2018 - Trenéři - zhlédnutí: 7238

Úspěšné absolvování Trenérské školy pro trenéry I. třídy na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy představuje dosažení nejvyššího možného vzdělání v daném sportovním odvětví. To může zajišťovat pouze Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy (FTVS UK), a to ve spolupráci s příslušným sportovním svazem, v našem případě Svazem kulturistiky a fitness České republiky (SKFČR). Standardní délka studia jsou 2 roky. Níže najdete seznam úspěšných absolventů a to počínaje těmi, kteří nastoupili do prvního ročníku ve školním roce 2013/2014 až do současnosti.

Článek je průběžně doplňován, poslední aktualizace proběhla 18. června 2018.

Seznam absolventů:


Jiří Schäfer

Jiří Schäfer s kulturistikou začínal v roce 1985 v Tělovýchovné jednotě Sandow Mariánské Lázně, kde získal první soutěžní zkušenosti (1992 - 1994) s dílčími úspěchy (2. místo na mistrovství Čech 1994). V roce 2010 absolvoval trenérskou školu Petra Stacha, kde také následně po dobu dvou let působil jako lektor. V současné době je osobním trenérem a poradcem pro sportovní výživu ve vlastní firmě Fitkouč, s. r. o. - www.fitkouc.cz. Součástí jeho práce je mimo jiné lektorská činnost, praxe a doškolování studentů trenérských kurzů a osobních trenérů.

Po celý život se aktivně věnuje sportu. Po dlouhé době se v letech 2012 a 2013 vrátil na kulturistická soutěžní prkna, je mistrem České republiky v kulturistice mužů do 90 kg z let 2012 a 2013, současně absolutním mistrem České republiky v kategorii masters z let 2012 a 2013. V roce roce 2013 se stal vicemistrem Evropy v klasické kulturistice masters.

Jiří Schäfer
www.fitkouc.cz
• e-mail: jiri.schafer@fitkouc.cz
• tel.: 603 223 248


Bohuslav Mládek

Bohuslav Mládek se v letech 1975 - 1979 závodně věnoval kulturistice v kategorii nad 179 cm (získal 2. a dvakrát 3. místo na mistrovství Československa, navíc se jako člen širší reprezentace 3 roky účastnil závodů v Polsku a Rakousku). Koncem sedmdesátých let pod svazem kulturistiky ČSSR absolvoval III. a později II. trenérskou třídu a působil ve Startu Praha. Jeho svěřenkyně Irena Bílá získala 2x titul mistryně Československa, spolu s ní pak koncem osmdesátých let úspěšně závodil a propagoval kulturistiku párů. Též působil na menších soutěžích jako rozhodčí.

V letech 1992 - 2002 Bohuslav Mládek provozoval sportovní víceúčelový areál v Letňanech na Praze 9 a dále postupně vlastnil několik fitness center (ve Kbelích, Letňanech, Čakovicích a v současnosti znovu v Letňanech - www.fitnessmladek.cz).

Bohuslav Mládek
www.fitnessmladek.cz
• e-mail: mail@fitnessmladek.cz
• tel.: 603 216 298


Ing. Michal Kulštejn

Michal Kulštejn vystudoval Materiálové inženýrství na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě v Ostravě. Přestože získal inženýrský titul, nakonec dal přednost oboru trenérství v oblasti fitness. Tato prvotní záliba ho provází životem již více než 15 let. Ve svém vzdělávání pokračoval i nadále a stal se jedním z prvních absolventů trenérské školy Ronnie.cz, následně studoval na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, kde získal licenci trenéra I. třídy v oboru Kulturistika a fitness. Zde se po celou dobu studia věnoval problematice cyklování sacharidů a jejich vlivu na lidský metabolismus. Nedílnou součástí celého studia bylo aplikování všech poznatků do jeho osobní trenérské praxe a ověření si jejich efektivnosti. Vše zúročil i ve vlastní přípravě na prestižní soutěže Arnold Classic v letech 2014 až 2016.

Michal Kulštejn patří v současnosti mezi jedny z nejúspěšnějších trenérů, jeho hlavním zaměřením je aplikace různých strategií v oblasti diet. Působí jako lektor ve Fitness akademii Ronnie.cz a na FTVS UK v Praze. Autorsky přispívá do internetového magazínu Ronnie.cz. V roce 2015 podepsal smlouvu se společností Nutrend a stal se tak členem Nutrend Teamu, který sdružuje mnohé z nejúspěšnějších sportovců v České republice.

Michal Kulštejn je autorem publikací Sacharidové vlny, první díl s podtitulkem Cyklování sacharidů pro účinné odbourávání tuků byl vydán roku 2015, záhy poté se stal ve svém oboru bestsellerem, druhý díl s podtitulkem Jídelníčky a praktické recepty pro efektivní spalování tuků vyšel v lednu 2017.


Marcel Kubiczek

Profil bude teprve doplněn.


Iva Sokolářová

Iva Sokolářová je povoláním pedagog. Ke studiu trenérství kulturistiky a fitness ji přivedl vlastní zájem o vzdělávání se v tomto sportovním odvětví. Absolvovala tedy v roce 2011 trenérskou školu Petra Stacha a následně v rámci dovzdělávání také studium výživového poradce ve společnosti Nutris. Vyzkoušela si kondiční závody v kategorii bodyfitness v roce 2011 a 2012 pod vedením krnovského kulturisty Jana Roška. V současné době se věnuje trenérství a poradenství ve fitness centru NoLimits v Krnově.

Iva Sokolářová
• e-mail: i.sokolarova@centrum.cz
• tel.: 721 718 237


Marie Mikšová

Marie Mikšová začala s fitness a posilováním v roce 2007. Dva roky poté se zúčastnila svých prvních závodů v kategorii bodyfitness (mistrovství Moravy a Slezska - 2. místo). V letech 2012-2014 byla aktivní reprezentantkou ČR v kategorii bikiny fitness (mistrovství světa, ale i soutěže Arnold Classic Europe, Olympia Amateur, Austria Cup atd.). V roce 2009 úspěšně absolvovala studium v Trenérské škola Pavla Provázka (Ronnie.cz) – instruktor fitness, v roce 2011 program BOSSA Core Training na Masarykově univerzitě, o rok později program psychomotorika, hravé pohybové aktivity, v roce 2013 se v rámci Normans Academy účastnila TRX workshopu, dále pak kurzů Nutris Poradce pro výživu a kurzů 3D Fitness - funkční trénink Move it. V letech 2012-2014 studovala trenérství 1. třídy na FTVS UK. V současné době provozuje vlastní posilovnu v Kroměříži (www.extremefitness.cz), kde působí jako osobní trenérka a poradce pro výživu. Mimo běžné klientely se již řadu let věnuje velmi úspěšně přípravě závodnic v kategoriích bikiny fitness.

Marie Mikšová
• e-mail: extremefitness@email.cz
• tel.: 605 445 344


Luďka Burdová

Luďka Burdová se fitness věnuje od roku 2006, kdy se stala instruktorem skupinových lekcí a začala tak sbírat první zkušenosti s klienty, tréninkem a dietami. Od roku 2010 je trenérkou kulturistiky II. třídy. V letech 2012-2013 se připravila na závody v bodyfitness, aby mohla lépe porozumět problematice závodní přípravy. Jejím největším úspěchem bylo finálové umístění na mistrovství ČR. Protože je zdravý životní styl jejím krédem i vášní, rozhodla se dále prohlubovat své znalosti a momentálně studuje na vysoké škole obor Výživový poradce – sportovní diagnostika.

V současné době se věnuje coachingu a lektorské činnosti. Spolupracuje s mnoha vzdělávacími institucemi a sportovními asociacemi (Dexter Academy, FTVS UK, MMAA, CMTA, Fitness akademie Ronnie.cz, Institut Sportovního Vzdělávání). Pro své klienty využívá úzké spolupráce s lékaři, fyzioterapeuty a trenéry.

Luďka Burdová
• e-mail: ludka.burdova@gmail.com
• tel.: 721 714 252


Pavel Dvořáček

Pavel Dvořáček se oboru fitness věnuje více než 6 let. Při studiu fyzioterapie se věnoval zároveň trenérství a fitness. Za tuto dobu mu rukama prošlo mnoho klientů jak s cílem hubnutí či nabírání svalové hmoty, tak i z oblasti rehabilitačního cvičení. Zkušenosti z oboru fyzioterapie a rehabilitačního cvičení aplikoval např. v prestižním rehabilitačním ústavu v Kladrubech. Ve fitness se věnuje kromě klasického tréninku i funkčně-rehabilitačnímu cvičení. Je absolventem Fitness akademie Ronnie.cz, následně studoval na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, kde získal licenci trenéra I. třídy v oboru Kulturistika a fitness. Je autorem mnoha článků na serveru prozeny.cz ohledně zdravého životního stylu a fitness. Své trenérské služby provozuje ve fitness v Praze na Chodově - http://dfit.cz. Ve stejné pražské části provozuje od roku 2016 fyzioterapii, masáže a zdravotní cvičení - http://fyzio-masaze.cz.

Pavel Dvořáček
• e-mail: pavel@dfit.cz
• tel.: 721 967 563


Vratislav Hornych

Vratislav Hornych poprvé zvednul činku v roce 2010. O tři roky později absolvoval kurz fitness instruktora v Trenérské škole Slavia – Activefit a v letech 2014-2016 Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, kde získal licenci trenéra fitness a kulturistiky 1. třídy. Za tu dobu sám na sobě testoval mnoho tréninkových i výživových postupů s cílem mít zdravé, silné a naplno fungující tělo.

„Hlavním problémem dnešní doby je trvalé vystavení škodlivinám z okolí, konzumace nevhodných potravin, málo pohybu a přemíra stresu, což postupně vede k nabírání tuku a podlomenému zdraví. Takové podmínky se snažím vždy odstranit, protože znemožňují budování kondice, svalové hmoty, udržení nízkého procenta tělesného tuku, snižují odolnost těla vůči chorobám a narušují stav psychické pohody.“

Nyní se věnuje crossfitu, vzpírání a silovému tréninku. Pod svou značkou Vorkouts by Vrati Hornych poskytuje osobní tréninky v pražské tělocvičně Alpha Gym, konzultace a individualizovaný online coaching.

Vratislav Hornych
www.vorkouts.cz
• e-mail: vrati@vorkouts.cz
• tel.: 774 133 995


Vladimír Křelina

Mgr. Vladimír Křelina se trenérství věnuje od roku 2010 ve Fitcentru Mamut Úvaly (rodinné fitcentrum založené roku 2002 jeho rodiči, s nimiž jej společně nyní provozuje). Trenérství vystudoval v letech 2010-2016 na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy (titul Mgr.), získal licenci trenéra II. třídy v Normans acadamy, v roce 2016 se stal výživovým poradcem, v roce 2017 úspěšně završil na FTVS UK i studium Trenérské školy I. třídy oboru kulturistika a fitness. Vladimír Křelina se specializuje krom klasického tvarování postavy na studium dysbalancí běžné klientely (viz. závěrečná práce v Trenérské škole - Četnost výskytu dysbalancí návštěvníků fitcentra ve věku 25-50 let - kde zaznamenal 6letý výzkum věnující se právě svalovým dysbalancím).

Vladimír Křelina
www.fitcentrummamut.cz
www.vkfitness.com
• e-mail: info@vkfitness.com
• tel.: 728 377 386


Ing. Filip Gyenes

Filip Gyenes od dětství žije sportem. Fitness a posilováním se zabývá více než 15 let. V roce 2011 se stal instruktorem fitness II. třídy a postupně začal pracovat s klienty. Je také certifikovaným výživovým poradce a jeho životním krédem je zdravý životní styl. Stále více se zajímal o metody cvičení a biomechaniku pohybu a to ho přivedlo v roce 2015 ke studiu Trenérské školy. V roce 2017 získal licenci trenéra kulturistiky a fitness I. třídy na FTVS UK.

V současné době je osobním fitness a kondičním trenérem v Pardubicích pod vlastní značkou. Poskytuje nápravná a kondiční cvičení pro sportovce i běžnou veřejnost. Znalosti z těchto tréninků využil i ve své závěrečné práci na FTVS (Přístupy k odstranění bolestí v bederní páteři). Spolupracuje úzce s fyzioterapeuty a rehabilitačními lékaři. Své znalosti se snaží neustále doplňovat na kurzech u předních trenérů a fyzioterapeutů. Součástí jeho práce je také lektorská činnost.

Ing. Filip Gyenes
www.facebook.com/FiGyFitnessTrener
• e-mail: figy3050@seznam.cz
• tel.: 605 455 346


Tereza Rydlová

Profil bude teprve doplněn.


Roman Juřík

Profil bude teprve doplněn.


Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2019 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty