Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Nejzdatnější mládež a střední škola 2016 - reportáž z mistrovství ČR

Článek vydán 29. 04. 2016 - Střední školy - zhlédnutí: 3999

Stejně jako v loňském roce 12., letošní 13. ročník Mistrovství České republiky o nejzdatnější mládež a střední školu, jsme uspořádali v areálu Základní školy Labská v Brně – Starém Lískovci. Díky bezproblémové domluvě a skvělé spolupráci s vedením této zrekonstruované školy jsme se opět po roce vrátili do areálu, kde je velká světlá tělocvična a venkovní hřiště s tartanovým oválem, ale také bazén a fitness centrum. Všechna sportoviště hezky pohromadě, takže ideální stav bez nutných přejezdů.

Přesně dle propozic, v 8:00 ráno byly připraveny šestice chlapců a dívek, tedy nejlepší družstva z dvacítky škol, která absolvovala internetové první kolo k prezentaci. Po zapsání a převážení všech účastníků, kdy jejich tělesná hmotnost určí hmotnost činky pro první disciplínu – benchpress v leže na lavičce, jsme se všichni odebrali do fitness centra Petra v areálu školy. Zde, na profesionální lavičce a za bouřlivého povzbuzování začala soutěž opravdu zostra. Jak děvčata, tak borci nešetřili silami a snažili se co nejvíce krát zvednout činku, za bedlivého sledování správné techniky provedení rozhodčích SKFČR. Po návratu zpět do tělocvičny byl na pořadu trojskok z místa s opravdu slušnými výkony. Děvčata posléze hbitě a na čas šplhaly po tyči, mladí muži se snažili nastřádat body co největším počtem podhmatových shybů na hrazdě. Další společnou disciplínou byly sedy-lehy na čas jedné minuty a hod medicinbalem, dívky dvoukilogramovým, chlapci o kilogram těžším.

Počasí opět vyšlo na jedničku, takže běžecké disciplíny se konaly pod nebem bez mraků. Jak ve sprintu na 60 metrů, tak ve vytrvalostním běhu na oválu jsme mohli vidět opravdu solidní výkony i hezké rychlostní duely jak u mladých mužů, tak u krásných děvčat. Celá soutěž i díky kvalifikovaným rozhodčím krásně na sebe jednotlivými disciplínami navazovala bez zbytečných průtahů a vše probíhalo dle předem naplánovaného itineráře, takže zbývala disciplína poslední, plavání na 50 metrů volným způsobem. Zde se našlo několik výborných plavců i plavkyň, kteří předváděli i profesionální kotouly při otočkách na jednotlivé délky.

Po krásných předvedených výkonech následoval společný oběd ve školní jídelně. Smažený kuřecí řízek s bramborem chutnal všem a největší jedlíci si mohli přidat nějakou tu porci navíc. Pitný režim pro všechny po celý den zprostředkoval Svaz kulturistiky iontovými nápoji od firmy Nutrend.

A jak to všechno dopadlo? Mezi děvčaty nasbírala největší počet bodů Karolína Šablaturová ze SPŠ Hranice, kategorii chlapců, nebo raději mladých mužů ovládl Marian Orság ze stejné školy. Letošní vítězství škol tedy po právu patří tradičnímu účastníku republikového finále SPŠ Hranice. Sláva vítězům, čest poraženým…

Závěrem, jako vždy, zbývá poděkovat. Děkuji všem účastníkům závěrečného Mistrovství České republiky, účastníkům celého letošního ročníku za předvedené výkony i účast v soutěži, jejich učitelům a vedoucím družstev, že vedou dnešní mládež ke sportu a pohybové všestrannosti. Děkuji partnerům svazu, fitness centru Petra, svazovým rozhodčím a řediteli ZŠ Labská Mgr. Urbánkovi za bezproblémový průběh celé soutěže.

Další úspěšný ročník tedy máme za sebou a s vědomím, že mládežnické soutěže tohoto typu pořád mají smysl, se těším na soutěže škol v roce 2017.

Níže najdete souhrnné výsledky škol, podrobné tabulky s výkony a bodováním všech účastníků si pak můžete stáhnout ve formátu PDF zde: výsledky.

Luboš Koumal
předseda Komise škol


Výsledky školy (účast družstva chlapců i dívek)

Pořadí Škola Body
1. SPŠ Hranice 1893
2. Gymnázium Boskovice 1792
3. OA a VOŠE Svitavy 1424
4. Gymn. a SOŠ Moravské Budějovice 1302
5. SOŠ a SOU Horšovský Týn 1280

Výsledky dívky

Pořadí Jméno Škola Body
1. Šablaturová Karolína SPŠ Hranice 298
2. Trčková Daniela Gymnázium Boskovice 236
3. Hlavinková Jana Gymnázium Boskovice 233
4. Kejíková Jana Gymnázium Boskovice 201
5. Wabneggerová Eliška SOŠ a SOU Horšovský Týn 195

Výsledky chlapci

Pořadí Jméno Škola Body
1. Orság Marian SPŠ Hranice 459
2. Koudelka Lukáš SPŠ Hranice 401
3. Prudil Ondřej Gymnázium Boskovice 398
4. Šafařík Vlastimil Gymnázium Boskovice 376
5. Bračík Lukáš SPŠ Hranice 362

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2021 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty