Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Soutěže pro podzim 2016

Článek vydán 16. 06. 2016 - Informace svazu - zhlédnutí: 19039

Už se stává téměř standardem posledních let, že každá další soutěžní sezóna je co do počtu závodníků úspěšnější než sezóna předchozí. Nejinak tomu bylo i v rámci letošního soutěžního jara (konkrétní čísla přineseme v jiném článku), nejinak tomu - doufejme - bude i letos na podzim. Podzimní soutěžní sezóna se totiž nezadržitelně blíží, a tak je na čase představit si, jaké soutěže nás v ní čekají.

Podzimní klání budou mít velmi podobné rozložení jako v minulých letech - nejdříve se budou konat soutěže pohárové (určené pro registrované závodníky), po nich pak soutěže kondiční (určené především, i když ne výhradně, pro závodníky začínající) - a navíc přibude i jedna soutěž mistrovská. Tápete-li mezi zmíněnými pojmy, určitě si najděte článek Chci soutěžit, co pro to musím udělat?, kde najdete podrobné informace o tom, v čem se zmíněné soutěže liší, jaké náležitosti si musí závodník předem zařídit a podobně.

Soustředění a semináře

První předzvěstí blížící se podzimní sezóny bude již tradiční soustředění talentované mládeže, které se bude konat od 25. do 28. srpna v Rumburku.

V průběhu září, ještě před zahájením soutěžní sezóny, proběhnou dva semináře. Jednak klasický seminář pro rozhodčí a jednak seminář pro závodníky, podobný, jaký se koná již tradičně řadu posledních let vždy před jarní i před podzimní soutěžní sezónou.

Mistrovské soutěže

Mistrovské soutěže, tzn. soutěže, kde vítězové získávají tituly mistryň či mistrů republiky, se konají zpravidla na jaře. Jedinou výjimkou pro letošní rok je obnovené Mistrovství České republiky v atletickém fitness, tzn. v soutěžní disciplíně, která spojuje hodnocení estetiky a svalového rozvoje postavy spolu s hodnocením silových a silově vytrvalostních výkonů. Soutěže se mohou zúčastnit jak registrovaní, tak také neregistrovaní závodníci. Mistrovství České republiky proběhne v Brně, a to v sobotu 8. října, spojené bude i se soutěží ve fitness dětí.

Pohárové soutěže

Hned úvod podzimní sezóny už tradičně patří události největší - mezinárodní soutěži EVLS Prague Amateur, která proběhne 30. září až 1. října v pražských Holešovicích a kde vítězové vybraných kategorií mohou získat i profesionální karty IFBB.

S týdenní přestávkou (ve které proběhne právě výše zmíněné mistrovství ČR v atletickém fitness) navážou už klasické pohárové soutěže. První sobotu (15. října) Partners Cup v Čelákovicích, den poté Beautiful and Strong v Ústí nad Labem.

V následujícím týdnu ve středu 19. října proběhne, stejně jako v minulém roce, trochu netradiční pohárová soutěž, a to Atrium Flora Grand Prix - klání určené jen pro 10 závodnic v kategorii bikiny fitness a 10 závodníků ve physique mužů (na snímky z loňského ročníku se můžete podívat zde).

V sobotu 22. října byla původně avizována pohárová soutěž Grand Prix PEPA Opava, její termín však nakonec pořadatelé posunuli o týden později, a proto se 22. října sjedou závodníci do České Lípy na B.F.C. Adel Cup. Den poté, v neděli 23. října, se uskuteční v Praze velká mezinárodní soutěž FitBalance IFBB Czech International Cup. Toto klání má již nemalou mezinárodní tradici, přislíbena je účast velké řady zahraničních závodníků, soutěž proběhne v Praze v Aréně Sparta Podvinný mlýn, tzn. na stejném místě, kde se v letech 2012 a 2013 konala jarní mistrovství České republiky a které se pro pořádání velkých soutěží více než osvědčilo.

Poslední víkend pohárových soutěží zahájí v sobotu 29. října již zmíněná Grand Prix PEPA Opava, den poté proběhne v Brně Grand Prix Fitness.

Kondiční soutěže

Kondičních soutěží se v posledních letech konalo vždy pět, letošní seriál ale bude o jedno klání rozsáhlejší. První soutěží bude v sobotu 5. listopadu Smartlabs Cup v Brně, den poté pak proběhne ve Skutči nová soutěž Granite Muscles.

Navazující víkend 12. a 13. listopadu se budou konat tradiční soutěže Grand Prix Ostrava a jen pár desítek kilometrů vzdálená Grand Prix Jalex Krnov.

Víkend poslední, totiž 19. a 20. listopadu, bude patřit kondičním soutěžím Golem Classic (místo konání je ještě v jednání a bude upřesněno) a zakončení sezóny obstará již tradičně Grand Prix Ronnie.cz v Březnici.

Závěrem

Ve výše uvedených odstavcích jsme Vám přinesli jen základní přehled soutěží, termínů a míst konání. Všechna klání samozřejmě najdete i přehledně uspořádaná v kalendáři soutěží (v této souvislosti je dobré připomenout i článek o soutěžích neschválených). Informace o disciplínách a kategoriích, které budou na jednotlivých soutěžích SKFČR vypsané, zveřejníme postupně v průběhu následujících týdnů. Stejně tak se bude postupně zaplňovat i kalendář soutěží mezinárodních, které budou na podzim probíhat v bližších i vzdálenějších státech a kde mohou čeští závodníci startovat.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty