Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Zahraniční soutěže v roce 2016

Článek vydán 22. 09. 2016 - Informace svazu - zhlédnutí: 7832


Článek je průběžně doplňován. Poslední aktualizace:

 • 22. 9. - doplněny propozice soutěže Olymp Tatranský pohár


Na stránce s kalendářem soutěží najdete celou řadu mezinárodních soutěží v bližších či vzdálenějších evropských státech, které se konají v průběhu roku 2016 a kterých se mohou zúčastnit závodníci SKFČR. Tento seznam je postupně doplňován. V případě, že byste měli jako závodníci zájem o start na některé z uvedených zahraničních soutěží, níže najdete potřebné informace. Ty se vztahují pro všechny mezinárodní soutěže s výjimkou všech mistrovství Evropy a mistrovství světa (informace k těmto nejvýznamnějším kláním najdete v sekci Reprezentace).

Jak se na mezinárodní soutěže přihlásit?

Stejně jako v minulých letech i letos platí, že v případě Vašeho zájmu o účast na jakékoliv zahraniční soutěži je bezpodmínečně nutné zaslat žádost o start na e-mailovou adresu sekretariat@skfcr.cz (sekretariát v Praze). Z mezinárodních pravidel a dohod vyplývá, že na zahraniční soutěže nemohou podávat přihlášky jednotlivci, může Vás přihlásit pouze národní federace IFBB (tzn. SKFČR).

Velmi důležitý je také postup v případě, že se na soutěž přihlásíte a z jakéhokoliv důvodu nakonec startovat nebudete. Ve všech případech je vždy nezbytné informovat svazový sekretariát, který zkontaktuje pořadatele i jeho národní federaci a z účasti Vás omluví. V minulých letech se několikrát stalo, že někteří čeští závodníci, kteří se na zahraniční soutěž přihlásili, nakonec bez omluvy nepřijeli a pořadatel jim následně zakázal účast na soutěži pro další roky! S tím byly spojené i další komplikace pro SKFČR. Proto, prosíme, vždy v případě, že dojde k jakékoliv změně, informujte nás.

Povolí svaz start na jakékoliv zahraniční soutěži IFBB?

Pokud se termín zahraniční soutěže nekryje s termínem žádné soutěže v České republice, pak je téměř naprostá jistota, že Vám start na mezinárodní soutěži bude povolen (plus v některých případech bude českým svazem u pořadatele navíc zdarma zajištěno ubytování, v některých případech i hrazena doprava a podobně).

Co když to tak neudělám?

Při nedodržení výše uvedeného postupu Vám pořadatel v naprosté většině případů neumožní účast. V případě, že Vám účast umožní a SKFČR bude informována o Vaší účasti zpětně, hrozí reálné riziko disciplinárního řízení a zákazu sportovní činnosti. Proto, prosíme, výše uvedený postup ve všech případech a bez výjimek respektujte.

Soutěže pro podzim roku 2016

Průběžně doplňovaný přehled soutěží najdete na adrese www.skfcr.cz/kalendar. Níže jsou (či budou) k nahlédnutí propozice jednotlivých soutěží (průběžně doplňováno).

 • Baikal Championships (05. - 08. 08.) - Irkutsk (Rusko) - informace pro zájemce o start

 • Nathalia Melo Classic (06. 08.) - Dublin (Irsko)

 • Arnold Classic Asia (19. - 21. 08.) propozice (*.PDF)

 • International Austria Cup (11. 09.) - St. Pölten (Rakousko) propozice (*.DOC)

 • Pro Nutrition Grand Prix (16. - 19. 09.) - Dej (Rumunsko)

 • Arnold Classic Europe (22. - 26. 09.) - Barcelona (Španělsko) propozice (*.PDF)

 • EVLS Prague Amateur (30. 09. - 01. 10.) - Praha - propozice (*.PDF) - informace o přihláškách

 • Ben Weider Legacy Cup (07. - 09. 10.) - Lahti (Finsko) propozice (*.PDF)

 • Olymp Tatranský pohár (23. 10.) - Prešov (Slovensko) propozice (*.PDF)

 • IFBB Olympia Amateur World Showdown (28. - 30. 10.) - Moskva (Rusko) propozice (*.PDF)

 • Amateur Olympia Europe (02. - 05. 12.) - San Marino (San Marino) propozice (*.PDF)

Upřesnění k některým soutěžím

 • EVLS Prague Amateur - od 30. září do 1. října 2016 se v Praze koná prestižní mezinárodní soutěž EVLS Prague Amateur. Vedle tří profesionálních karet IFBB se bude bojovat také o prize money v celkové výši 10000 USD. Přihlášky na tuto soutěž je možné podávat pouze prostřednictvím sekretariátu SKFČR a to do 16. září 2016 (pozor, toto datum je jiné - o jeden pracovní den dříve - než jaké je uvedeno na oficiálních stránkách soutěže a je nutné ho dodržet). Informace k soutěži najdete na www.evlspraguepro.com.

Závěrem

Myslete též, prosíme, na to, že přihlášky je potřeba zasílat s dostatečným náskokem, tzn. nenechávejte zařizování přihlášek až na poslední chvíli, kontaktujte sekretariát hned v okamžiku, kdy se pro účast rozhodnete. Mimo jiné tím umožníte snazší koordinaci pro případný svazem organizovaný společný výjezd více závodníků pro uspoření Vašich nákladů.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty