Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Nominace na mistrovství světa 2016

Článek vydán 04. 10. 2016 - Informace svazu - zhlédnutí: 4278

V sobotu 15. října 2016 se koná pohárová soutěž Partners Cup v Čelákovicích, kde před semifinálovou částí proběhne nominace na podzimní soutěže mistrovství světa. Nominace začne cca ve 12 hodin. Zájemci o nominaci by se měli na místě hlásit u předsedy Komise vrcholového sportu Vjačeslava Vinogradova. Nominace se musí zúčastnit všichni zájemci o start na podzimních soutěžích mistrovství světa všech kategorií (jedinou výjimkou je fitness, kde musí být závodníci ve spojení se státním trenérem fitness Lubošem Koumalem a jejichž nominace proběhne odděleně).

Kdo se může nominace zúčastnit?

Pro možnost účasti na nejprestižnějších světových kláních, tzn. mistrovství Evropy a mistrovství světa - a také pro některé elitní mezinárodní pohárové soutěže, byla schválena nová pravidla. Pro letošní rok (2016) z nich mohou být s ohledem na jejich čerstvost udělovány výjimky. O ty je potřeba zažádat předsedu Komise vrcholového sportu. Od roku 2017 pak budou výjimky udělovány jen v naprosto ojedinělých případech.

Nová pravidla byla schválena s ohledem na to, že v minulosti o účast na nejprestižnějších světových kláních usilovali i závodníci s minimálními nebo žádnými předchozími soutěžními zkušenostmi a jejich výsledky na dané soutěži a v některých případech i jejich prezentace neodpovídaly úrovni klání. Proto byla nastavena pravidla, která zajistí, že nejlepších světových soutěží se zúčastní jen závodníci, kteří již mají za sebou soutěžní starty, v případě některých kategorií pak i výraznější úspěchy.

Níže uvedené podmínky ale neplatí pro „jistotu startu na dané soutěži“, ale jen pro „možnost zúčastnit se nominace na danou soutěž“. Nominace pak proběhne dle zavedených pravidel, tzn. státní trenéři budou posuzovat sportovce podle jejich formy a možností potenciálního umístění.

Mistrovství Evropy a mistrovství světa

  • 1) Kategorie bikiny fitness, physique mužů a bodyfitness
    V aktuálním nebo předchozím roce se závodník musí zúčastnit národních soutěží mistrovství České republiky v dané kategorii a umístit se ve finále (tzn. mezi nejlepšími šesti).

  • 2) Kategorie kulturistika, klasická kulturistika, physique žen
    Závodník za sebou musí mít účast na mistrovství České republiky v dané kategorii, a to bez časového omezení (tzn. jedno, zdali v daném roce, v roce minulém či ve vzdálenější minulosti).

  • 3) Kategorie fitness (mužů, žen, dětí)
    Nominace se mohou zúčastnit závodníci dle svého uvážení, tzn. není zde podmínka nutnosti předchozího startu na nejvyšší národní soutěži.

Vše výše uvedené platí pro příslušné věkové kategorie, tzn. junioři musí mít zmíněná umístění/účasti na juniorských soutěžích, muži/ženy na soutěžích dospělých.

Stejně jako v minulých letech platí, že zájemci o start na ME nebo MS musí plnit podmínky předsoutěžního monitoringu (platí pro vybrané kategorie, viz informace v odkazovaném článku).

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty