Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Kalendář soutěží v kulturistice
a fitness pro rok 2017

Článek vydán 09. 06. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 21980


Poslední aktualizace (6. 6.):
• Doplněny informace o podzimní pohárových soutěžích 2017 + předsoutěžní seminář.


Ohlédnutí za rokem 2016

Soutěžní sezóna 2016 byla v lecčems podobná jako sezóna 2015, nicméně několik rozdílů přinesla. Bylo obnoveno Mistrovství České republiky v atletickém fitness a na podzim se konalo více pohárových i více kondičních soutěží. V neposlední řadě pokračoval vzestupný trend počtu závodníků, na který se můžete podívat v následujícím grafu.

V grafu jsou započteni závodníci, kteří se zúčastnili jarních nebo podzimních soutěží v České republice. Do statistik jsou započteni i zahraniční závodníci (např. v roce 2015 cca 100 závodníků, především z podzimních pohárových soutěží), do statistik není započítána soutěž EVLS Prague Amateur ani čeští závodníci, kteří se účastnili pouze mezinárodních soutěží. S ohledem na metodiku tvorby grafu se mohou jednotlivá čísla lišit od skutečnosti v rozmezí cca ± 10 závodníků.


Soutěže v ČR: jaro 2017

V rámci soutěžního jara 2017 proběhly jak mistrovské, tak i pohárové soutěže (podobně jako v několika málo posledních letech). Sezónu otevřely soutěže Mistrovství Moravy a Slezska a Mistrovství Čech mužů a žen v Rosicích a v Kutné Hoře (o víkendu 15. až 16. dubna), následovalo je dvoudenní mistrovství České republiky všech kategorií mužů, žen a párů (včetně tradičních kategorií masters), které se uskutečnilo v Lysé nad Labem (jedná se o změnu v porovnání s uplynulými lety, kdy se konaly oddělené šampionáty pro různé kategorie ve dvou různých městech).

Následovala je čtveřice pohárových soutěží - 29. dubna Grand Prix Zbýšov spojený s nominačním závodem fitness dětí pro mistrovství České republiky, o den později nová pohárová soutěž RCO Fitness Cup, která proběhla v Olomouci. Týden poté v sobotu 6. května se konal v Rakovníku FFF Cup spojený s Mistrovstvím České republiky ve fitness, v neděli 7. května pak BFC Cup v České Lípě. Následovala je trojice soutěží pro dorost a juniory, nejdříve mistrovství Moravy a Slezska v Bohumíně a mistrovství Čech, poté mistrovství České republiky (v Orlové).

Týden po skončení soutěží dorostu a juniorů, v sobotu 27. května, se konala v Ostravě mezinárodní soutěž Czechia-pro IFBB Diamond Cup Ostrava, kde vítězové získali IFBB Pro karty.

V rámci soutěžního jara se samozřejmě konalo nespočet mezinárodních soutěží, z nichž nejvýznamnější šampionáty mistrovství Evropy pro všechny kategorie proběhnly od 3. do 7. května ve Španělsku.

Soutěže v ČR: podzim 2017

Jako každý rok i na podzim nás v České republice čeká svátek amatérské i profesionální kulturistiky a fitness, soutěž EVLS Prague Showdown, která se uskuteční od 30. září do 2. října v Praze.

Následovat bude seriál pohárových soutěží, jako první bude již tradičně Mistrovství České republiky v atletickém fitness v Brně (sobota 7. října), následovat bude 14. října Beautiful and strong v Ústí nad Labem, poté během týdne proběhne oblíbená soutěž Atrium Flora Grand Prix v nákupním centru Atrium Flora v Praze (18. října), následující víkend proběhnou soutěže Partner Cup v Čelákovicích a BFC Adel Cup v České Lípě (21. a 22. října) a pohárovou sezónu uzavřou o víkendu 28. a 29. října soutěže GP PEPA Opava a v Brně GP Fitness.

Poté přijdou na řadu velmi oblíbené soutěže kondiční, tzn. soutěže převážně pro začínající závodníky. Ty už mají s ohledem na zaběhlé tradice určená jak svá místa konání, tak termíny. Můžete se tak těšit na šest kondičních klání v po sobě navazujících třech víkendech počínaje 4. listopadem 2017. Začneme v Hlinsku v Čechách (nedaleko loňské Skutčce) na Granite Muscles, den poté se bude pokračovat v Brně na Smartlabs Cupu. Další týden přivítají závodníky soutěže Grand Prix Ostrava a Grand Prix Jalex Krnov, sezónu pak uzavřou o víkendu 18. až 19. listopadu soutěže Golem Classic v Kutné Hoře a Grand Prix Ronnie.cz v Březnici.

Stejně jako na jaře, i na podzim se bude konat velké množství mezinárodních soutěží s možnou účastí českých závodníků. Jejich průběžně doplňovaný seznam najdete na www.skfcr.cz/kalendar.

Chcete se soutěží zúčastnit?

Uvažujete-li o svém soutěžním startu na některých z uvedených či zatím neuvedených kláních, určitě nepřehlédněte následující dva články:

Uvažujete-li o startu na jiné soutěži, která není uvedena v oficiálním kalendáři, pak věnujte pozornost tomuto článku:


Semináře

V sobotu 18. března se v Praze konaly dva semináře, tradiční seminář pro závodníky a seminář pro rozhodčí.

Svaz kulturistiky a fitness České republiky nově připravil na letní soutěžní přestávku dva speciální metodické semináře pro všechny zájemce a zájemkyně o start na podzimních kondičních soutěžích 2017 a na jarních mistrovských soutěžích mládeže 2018. První ze seminářů se uskuteční ještě před začátkem letních prázdnin, a to v sobotu 17. června 2017 od 10:00 v Kině Perštýn v Praze (Na Perštýně 359/6, Praha 1). Podrobnosti o semináři najdete zde. Podrobnosti o druhém ze seminářů, který se bude konat v září, budou zveřejněny v průběhu letních prázdnin.


Zahraniční soutěže + EVLS Prague Amateur

Na stránce s kalendářem soutěží najdete celou řadu mezinárodních soutěží v bližších či vzdálenějších evropských státech, které se konají v průběhu roku 2017 a kterých se mohou zúčastnit závodníci SKFČR. Tento seznam je postupně doplňován. V případě, že byste měli jako závodníci zájem o start na některé z uvedených zahraničních soutěží, níže najdete potřebné informace. Ty se vztahují pro všechny mezinárodní soutěže s výjimkou všech mistrovství Evropy a mistrovství světa (informace k těmto nejvýznamnějším kláním najdete v sekci Reprezentace).

Jak se na mezinárodní soutěže přihlásit?

Stejně jako v minulých letech i letos platí, že v případě Vašeho zájmu o účast na jakékoliv zahraniční soutěži je bezpodmínečně nutné zaslat žádost o start na e-mailovou adresu sekretariat@skfcr.cz (sekretariát v Praze). Z mezinárodních pravidel a dohod vyplývá, že na zahraniční soutěže nemohou podávat přihlášky jednotlivci, může Vás přihlásit pouze národní federace IFBB (tzn. SKFČR).

Při nedodržení výše uvedeného postupu Vám pořadatel v naprosté většině případů neumožní účast. V případě, že Vám účast umožní a SKFČR bude informována o Vaší účasti zpětně, hrozí reálné riziko disciplinárního řízení a zákazu sportovní činnosti. Proto, prosíme, výše uvedený postup ve všech případech a bez výjimek respektujte.

Velmi důležitý je také postup v případě, že se na soutěž přihlásíte a z jakéhokoliv důvodu nakonec startovat nebudete. Ve všech případech je vždy nezbytné informovat svazový sekretariát, který zkontaktuje pořadatele i jeho národní federaci a z účasti Vás omluví. V minulých letech se několikrát stalo, že někteří čeští závodníci, kteří se na zahraniční soutěž přihlásili, nakonec bez omluvy nepřijeli a pořadatel jim následně zakázal účast na soutěži pro další roky! S tím byly spojené i další komplikace pro SKFČR. Proto, prosíme, vždy v případě, že dojde k jakékoliv změně, informujte nás.

Soutěže pro rok 2017

Průběžně doplňovaný přehled soutěží najdete na adrese www.skfcr.cz/kalendar.

Myslete též, prosíme, na to, že přihlášky je potřeba zasílat s dostatečným náskokem, tzn. nenechávejte zařizování přihlášek až na poslední chvíli, kontaktujte sekretariát hned v okamžiku, kdy se pro účast rozhodnete. Mimo jiné tím umožníte snazší koordinaci pro případný svazem organizovaný společný výjezd více závodníků pro uspoření Vašich nákladů.


Závěrem

Výše uvedený přehled soutěží a akcí pro rok 2017 není konečný – přibudou do něj ještě termíny seminářů pro začínající závodníky, seminářů pro rozhodčí, soustředění talentované mládeže, soutěže středních škol, soutěže pohárové a dlouhá řada soutěží zahraničních. Přesto Vám, pevně věříme, přinesl alespoň základní představu, na co – a především kdy – se můžete v roce 2017 těšit a někteří i připravovat. Pro další upřesnění sledujte průběžně tento článek a také, jak již bylo zmíněno, stránku s přehledem všech soutěží dostupnou na webové adrese www.skfcr.cz/kalendar.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty