Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY
Jarní soutěže v ČR byly zrušeny. Více v tomto článku.
Prosíme majitele fitness center, aby sledovali pravidelně nová ustanovení Vlády ČR na www.vlada.cz pro co nejnovější informace ohledně omezení provozu svých podniků.

Česká republika má dvě nové
mezinárodní rozhodčí IFBB!

Článek vydán 20. 12. 2016 - Informace svazu - zhlédnutí: 4482

Česká republika má dvě nové mezinárodní rozhodčí IFBB! Staly se jimi Jana Ludmila Bendová a Zdena Razýmová, které za sebou shodně mají několik let v roli národních rozhodčích na soutěžích pořádaných v České republice. Na podzimním EVLS Prague Amateur pak úspěšně absolvovaly zkoušky na mezinárodní rozhodčí a nově tak mohou posuzovat formy závodníků i na mezinárodní scéně!

Jak Jana Ludmila Bendová, tak i Zdena Razýmová úlohu rozhodčích zastávají s tím, že samy velmi dobře znají, jaké je stát na soutěžním pódiu. První z nich před lety se závoděním začínala v bodyfitness, které v sezóně 2010 vyměnila za kulturistiku. V roce 2011 se právě v kulturistice žen probojovala k titulu mistryně republiky, o sezónu později pak dosáhla na cennou bronzovou medaili z mistrovství světa, na kterém závodila v kulturistice žen nad 55 kg.

V roce 2013 Jana Ludmila Bendová vybojovala titul vicemistryně světa v kulturistice žen masters a během následujícího soutěžního ročníku si úspěšně zažádala o profesionální kartu. Tu zužitkovala dosud dvakrát, když jak letos, tak i vloni nastoupila k Toronto Pro Supershow. Zde se v obou případech dokázala probojovat do první pětice, v roce 2015 si z Kanady dokonce odvážela třetí příčku!

Jméno Zdeny Razýmové se ke kulturistice pojí už od roku 1990, kdy se hned ve své první soutěžní sezóně probojovala ke stříbru z mistrovství Československa, na kterém tato závodnice tehdy nastoupila v kulturistice žen do 57 kg. Celkový výčet úspěchů, kterých Zdena Razýmová v následujících letech dosáhla na národní a především pak na mezinárodní scéně, je nepřeberně dlouhý. Za všech vyberme ten nejzářivější, a to titul celkové mistryně světa v kulturistice žen z roku 2002.

Po dosažení absolutního vrcholu na poli amatérského bodybuildingu následoval její přestup mezi profesionálky. Zde se naše závodnice blýskla druhým místem z Night of Champions 2003 v nejtěžší kategorii. Nad její síly na soutěži byla pouze Venezuelanka Betty Viana, která o pět let později dosáhla na druhou příčku z Ms. Olympia. Ačkoliv po sezóně 2003 Zdena Razýmová soutěžní plavky již znovu nenavlékla, má ke svému sportu stále velmi blízko, a to nejenom jako zmiňovaná rozhodčí, ale i jako trenérka. V současnosti působí jako státní trenérka SKFČR pro kategorie žen, včetně masters.

Foto: Zdeněk Dryák

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2020 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty