Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Česká republika má dvě nové
mezinárodní rozhodčí IFBB!

Článek vydán 20. 12. 2016 - Informace svazu - zhlédnutí: 6181

Česká republika má dvě nové mezinárodní rozhodčí IFBB! Staly se jimi Jana Ludmila Bendová a Zdena Razýmová, které za sebou shodně mají několik let v roli národních rozhodčích na soutěžích pořádaných v České republice. Na podzimním EVLS Prague Amateur pak úspěšně absolvovaly zkoušky na mezinárodní rozhodčí a nově tak mohou posuzovat formy závodníků i na mezinárodní scéně!

Jak Jana Ludmila Bendová, tak i Zdena Razýmová úlohu rozhodčích zastávají s tím, že samy velmi dobře znají, jaké je stát na soutěžním pódiu. První z nich před lety se závoděním začínala v bodyfitness, které v sezóně 2010 vyměnila za kulturistiku. V roce 2011 se právě v kulturistice žen probojovala k titulu mistryně republiky, o sezónu později pak dosáhla na cennou bronzovou medaili z mistrovství světa, na kterém závodila v kulturistice žen nad 55 kg.

V roce 2013 Jana Ludmila Bendová vybojovala titul vicemistryně světa v kulturistice žen masters a během následujícího soutěžního ročníku si úspěšně zažádala o profesionální kartu. Tu zužitkovala dosud dvakrát, když jak letos, tak i vloni nastoupila k Toronto Pro Supershow. Zde se v obou případech dokázala probojovat do první pětice, v roce 2015 si z Kanady dokonce odvážela třetí příčku!

Jméno Zdeny Razýmové se ke kulturistice pojí už od roku 1990, kdy se hned ve své první soutěžní sezóně probojovala ke stříbru z mistrovství Československa, na kterém tato závodnice tehdy nastoupila v kulturistice žen do 57 kg. Celkový výčet úspěchů, kterých Zdena Razýmová v následujících letech dosáhla na národní a především pak na mezinárodní scéně, je nepřeberně dlouhý. Za všech vyberme ten nejzářivější, a to titul celkové mistryně světa v kulturistice žen z roku 2002.

Po dosažení absolutního vrcholu na poli amatérského bodybuildingu následoval její přestup mezi profesionálky. Zde se naše závodnice blýskla druhým místem z Night of Champions 2003 v nejtěžší kategorii. Nad její síly na soutěži byla pouze Venezuelanka Betty Viana, která o pět let později dosáhla na druhou příčku z Ms. Olympia. Ačkoliv po sezóně 2003 Zdena Razýmová soutěžní plavky již znovu nenavlékla, má ke svému sportu stále velmi blízko, a to nejenom jako zmiňovaná rozhodčí, ale i jako trenérka. V současnosti působí jako státní trenérka SKFČR pro kategorie žen, včetně masters.

Foto: Zdeněk Dryák

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty