Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY
Jarní soutěže v ČR byly zrušeny. Více v tomto článku.
Prosíme majitele fitness center, aby sledovali pravidelně nová ustanovení Vlády ČR na www.vlada.cz pro co nejnovější informace ohledně omezení provozu svých podniků.

Seminář rozhodčích (březen 2017)

Článek vydán 04. 03. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 1478

V sobotu 18. března 2017 se v Praze (Kino Perštýn, Na Perštýně 359/6, Praha 1 - mapa zde) koná pravidelný jarní seminář rozhodčích, tentokrát s výrazně rozšířeným programem. Seminář proběhne od 10:00.

Seminář probíhá ve stejný den jako seminář pro závodníky a trenéry. Úvodní část bude pro všechny společná a jejím hostem bude Pawel Filleborn, vicepresident evropské federace EBFF a především muž, který stojí v čele všech rozhodčích na nejvýznamnějších mezinárodních amatérských soutěžích. Po skončení jeho přednášky pak bude navazovat klasický seminář rozhodčích (již v oddělených prostorech pouze pro rozhodčí) jako v uplynulých letech. Večer pak bude pro všechny zájemce navazovat společenský program s možným ubytováním do druhého dne.

Prosíme všechny rozhodčí, kteří se semináře zúčastní, aby nejpozději do středy 15. března 2017 potvrdili svoji účast a to na e-mailovou adresu uvedenou v závěru tohoto článku. V případě, že se zúčastníte i večerního programu, je nutné napsat nejpozději do středy 8. března 2017. Případné omluvy účasti, prosím, oznamte stejným způsobem. Společně se zasláním uvedeného e-mailu uveďte, zda-li máte zájem o rozhodování na jarních soutěžích letošní sezóny a to včetně návrhu konkrétních soutěží (kalendář soutěží zde).

U prezentace bude vybírán roční poplatek pro rozhodčí a to ve výši 300 Kč (poplatek nemusí hradit rozhodčí, kteří v roce 2017 nechtějí na soutěžích rozhodovat). Každý z přítomných rozhodčích obdrží tištěný výtisk aktuálně platných pravidel a soutěžního řádu. V rámci semináře bude pro rozhodčí zajištěno drobné občerstvení.

Program semináře

 • Mezinárodní trendy, pravidla a novinky

  Pawel Filleborn se v této části bude věnovat především mezinárodním trendům v kategoriích bikiny fitness a physique, rozhodování těchto kategorií, prezentaci na pódiu, zmíní časté chyby, požadavky na vzhled, plavky, pózování, úpravu pokožky apod. Tato část je určena jak pro závodníky, tak jejich trenéry a zúčastní se jí i rozhodčí. Seminář proběhne v angličtině avšak za přítomnosti tlumočníka do češtiny. Seminář je unikátní příležitostí k nahlédnutí do mezinárodního dění federace IFBB, pravidel a trendů, která se nebude v nejbližší době opakovat!

 • Rozhodování na soutěžích v České republice
  - prezentace
  - zahájení
  - informace o seminářích rozhodčích
  - zhodnocení soutěží sezóny 2016
  - informace o sezóně 2017
  - pravidla a soutěžní řád, nové mezinárodní kategorie, uvažované změny v ČR
  - trendy v rozhodování (ukázky, rozbory)
  - novinky v IFBB
  - písemný test (rozdílný pro nové a pro stávající rozhodčí) a jeho vyhodnocení
  - informace předsedy SKFČR
  - diskuze
  - závěr (předpokládán okolo 17:00)

 • Večerní program

  S ohledem na to, že většina rozhodčích se setkává jen na soutěžích, kdy je možnost vzájemného popovídání si a posezení omezená, bude po skončení letošního semináře rozhodčích následovat podvečerní a večerní společenský program včetně možnosti přespání do druhého dne. Pro všechny zájemce z řad rozhodčích bude připravena v nedalekém hotelu společná večeře s následným volným neformálním programem s občerstvením, všichni zájemci budou mít i zajištěné ubytování a to včetně snídaně následující den ráno. Avšak pozor, nezbytnou podmínkou účasti na společném večeru a zajištění ubytování je potvrdit svoji účast a to nejpozději do středy 8. března 2017. Vše je zdarma, náklady spojené s večerem i ubytováním hradí předseda svazu Martin Jebas, který tímto všechny rozhodčí srdečně zve!

Závěrem + informace o přihlášení

Samotného semináře by se rozhodně měli zúčastnit všichni stávající rozhodčí, kteří chtějí rozhodovat na soutěžích v roce 2017. Zúčastnit by se měli také noví žadatelé o rozhodcovskou licenci, kteří již zaslali žádost, ta byla schválena a kteří již absolvovali testpapery na některé ze soutěží. Ti v případě, že úspěšně absolvují písemný test, budou moci již na jarních soutěžích 2017 rozhodovat. Účast žadatelů o rozhodcovskou licenci, kteří podali žádost, ta byla schválena, avšak kteří ještě neabsolvovali testpapery na některé ze soutěžích, není povinná, přesto je doporučená.

Seminář začíná od 10:00, budova bude otevřena od 9:45, tzn. není vhodné přicházet s výraznějším náskokem. Místo konání je dostupné pár minut chůze od stanice metra A - Můstek. V případě, že pojedete autem, je vhodné ho nechat v nedalekém obchodním centru Palladium na Náměstí republiky (mapa zde). V případě, že zůstáváte až do rána, je vhodné zanechat vůz na záchytných parkovištích P+R nebo např. u obchodních center na kraji Prahy a dále dojet metrem (potřebujete-li poradit, kontaktujte Slávka Vinogradova, tel. 739 788 348).

Vaši účast na semináři potvrďte co nejdříve e-mailem zaslaným na martin.louda@skfcr.cz (nebo telefonicky 604 767 664). Máte-li zájem i o účast na společenském večeru (včetně ubytování nebo bez ubytování), prosíme o závazné (!) potvrzení nejpozději do středy 8. března 2017.

Těšíme se na Vás!

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2020 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty