Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Seminář rozhodčích (březen 2017)

Článek vydán 04. 03. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 2044

V sobotu 18. března 2017 se v Praze (Kino Perštýn, Na Perštýně 359/6, Praha 1 - mapa zde) koná pravidelný jarní seminář rozhodčích, tentokrát s výrazně rozšířeným programem. Seminář proběhne od 10:00.

Seminář probíhá ve stejný den jako seminář pro závodníky a trenéry. Úvodní část bude pro všechny společná a jejím hostem bude Pawel Filleborn, vicepresident evropské federace EBFF a především muž, který stojí v čele všech rozhodčích na nejvýznamnějších mezinárodních amatérských soutěžích. Po skončení jeho přednášky pak bude navazovat klasický seminář rozhodčích (již v oddělených prostorech pouze pro rozhodčí) jako v uplynulých letech. Večer pak bude pro všechny zájemce navazovat společenský program s možným ubytováním do druhého dne.

Prosíme všechny rozhodčí, kteří se semináře zúčastní, aby nejpozději do středy 15. března 2017 potvrdili svoji účast a to na e-mailovou adresu uvedenou v závěru tohoto článku. V případě, že se zúčastníte i večerního programu, je nutné napsat nejpozději do středy 8. března 2017. Případné omluvy účasti, prosím, oznamte stejným způsobem. Společně se zasláním uvedeného e-mailu uveďte, zda-li máte zájem o rozhodování na jarních soutěžích letošní sezóny a to včetně návrhu konkrétních soutěží (kalendář soutěží zde).

U prezentace bude vybírán roční poplatek pro rozhodčí a to ve výši 300 Kč (poplatek nemusí hradit rozhodčí, kteří v roce 2017 nechtějí na soutěžích rozhodovat). Každý z přítomných rozhodčích obdrží tištěný výtisk aktuálně platných pravidel a soutěžního řádu. V rámci semináře bude pro rozhodčí zajištěno drobné občerstvení.

Program semináře

 • Mezinárodní trendy, pravidla a novinky

  Pawel Filleborn se v této části bude věnovat především mezinárodním trendům v kategoriích bikiny fitness a physique, rozhodování těchto kategorií, prezentaci na pódiu, zmíní časté chyby, požadavky na vzhled, plavky, pózování, úpravu pokožky apod. Tato část je určena jak pro závodníky, tak jejich trenéry a zúčastní se jí i rozhodčí. Seminář proběhne v angličtině avšak za přítomnosti tlumočníka do češtiny. Seminář je unikátní příležitostí k nahlédnutí do mezinárodního dění federace IFBB, pravidel a trendů, která se nebude v nejbližší době opakovat!

 • Rozhodování na soutěžích v České republice
  - prezentace
  - zahájení
  - informace o seminářích rozhodčích
  - zhodnocení soutěží sezóny 2016
  - informace o sezóně 2017
  - pravidla a soutěžní řád, nové mezinárodní kategorie, uvažované změny v ČR
  - trendy v rozhodování (ukázky, rozbory)
  - novinky v IFBB
  - písemný test (rozdílný pro nové a pro stávající rozhodčí) a jeho vyhodnocení
  - informace předsedy SKFČR
  - diskuze
  - závěr (předpokládán okolo 17:00)

 • Večerní program

  S ohledem na to, že většina rozhodčích se setkává jen na soutěžích, kdy je možnost vzájemného popovídání si a posezení omezená, bude po skončení letošního semináře rozhodčích následovat podvečerní a večerní společenský program včetně možnosti přespání do druhého dne. Pro všechny zájemce z řad rozhodčích bude připravena v nedalekém hotelu společná večeře s následným volným neformálním programem s občerstvením, všichni zájemci budou mít i zajištěné ubytování a to včetně snídaně následující den ráno. Avšak pozor, nezbytnou podmínkou účasti na společném večeru a zajištění ubytování je potvrdit svoji účast a to nejpozději do středy 8. března 2017. Vše je zdarma, náklady spojené s večerem i ubytováním hradí předseda svazu Martin Jebas, který tímto všechny rozhodčí srdečně zve!

Závěrem + informace o přihlášení

Samotného semináře by se rozhodně měli zúčastnit všichni stávající rozhodčí, kteří chtějí rozhodovat na soutěžích v roce 2017. Zúčastnit by se měli také noví žadatelé o rozhodcovskou licenci, kteří již zaslali žádost, ta byla schválena a kteří již absolvovali testpapery na některé ze soutěží. Ti v případě, že úspěšně absolvují písemný test, budou moci již na jarních soutěžích 2017 rozhodovat. Účast žadatelů o rozhodcovskou licenci, kteří podali žádost, ta byla schválena, avšak kteří ještě neabsolvovali testpapery na některé ze soutěžích, není povinná, přesto je doporučená.

Seminář začíná od 10:00, budova bude otevřena od 9:45, tzn. není vhodné přicházet s výraznějším náskokem. Místo konání je dostupné pár minut chůze od stanice metra A - Můstek. V případě, že pojedete autem, je vhodné ho nechat v nedalekém obchodním centru Palladium na Náměstí republiky (mapa zde). V případě, že zůstáváte až do rána, je vhodné zanechat vůz na záchytných parkovištích P+R nebo např. u obchodních center na kraji Prahy a dále dojet metrem (potřebujete-li poradit, kontaktujte Slávka Vinogradova, tel. 739 788 348).

Vaši účast na semináři potvrďte co nejdříve e-mailem zaslaným na martin.louda@skfcr.cz (nebo telefonicky 604 767 664). Máte-li zájem i o účast na společenském večeru (včetně ubytování nebo bez ubytování), prosíme o závazné (!) potvrzení nejpozději do středy 8. března 2017.

Těšíme se na Vás!

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty