Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Jaké byly víkendové semináře
pro závodníky a rozhodčí?

Článek vydán 19. 03. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 2409

Více než 150 účastníků z řad závodníků, trenérů i rozhodčích měly dvě sobotní akce Svazu kulturistiky a fitness České republiky, které se konaly v centru Prahy. Předsoutěžní seminář pro závodníky a trenéry se konal již od desáté hodiny dopolední ve velkém sále kina Perštýn, ve vedlejším pak od druhé hodiny odpolední začal seminář rozhodčích. Obě akce končily po páté hodině odpolední. Všichni z účastníků prvního semináře dostali tašky dárků od nového generálního partnera svazu společnosti Extrifit, účastníkům druhého semináře pak drobné pozornosti dodal partner svazu Ronnie.cz.

Předsoutěžní semináře pro závodníky mají již mnohaletou tradici a jejich účast mnohdy předznamenává i účast na pódiích nejbližší soutěžní sezóny. Bude-li tomu tak i letos, bude i jarní soutěžní sezóna patřit k těm co do počtu závodníků rekordním.

Předsoutěžní seminář zahájil a jeho průběhem provázel Martin Jebas, po jeho úvodní přednášce zaměřené na blížící se soutěžní sezónu a všechny náležitosti, které by k ní závodníci měli vědět, přišel se svým povídáním Pavel Vacek, bývalý reprezentant v kulturistice, manažer Extrifit teamu a autor nespočtu článků z oblasti kulturistiky, který se věnoval předsoutěžní přípravě všech kategorií převážně z pohledu tréninku, stravy a suplementace, a to od chvíle několika týdnů před soutěží až po den závodu i dobu po něm. Na něj navázala bývalá reprezentantka v bodyfitness Michaela Růžičková, která se věnovala specifikám kategorií žen. Po krátké přestávce mluvil o soutěžích z pohledu hlavního rozhodčího Vjačeslav Vinogradov, po něm přišla na řadu trojice moderovaných rozhovorů na téma předsoutěžní přípravy, kdy prvním hostem moderujícího Pavla Vacka byl profesionální závodník IFBB a státní trenér mužů Tomáš Bureš. Toho poté vystřídali další profesionálové IFBB Sabina Pleváková a Vojta Koritenský. Následovala praktická část, kdy se všichni přítomní rozdělili do skupin podle jejich soutěžní disciplíny a kdy se každé z nich věnovala jedna z přítomných osobností našeho sportu. O bikiny fitnessky se starala Sabina Pleváková, o závodníky physique mužů Filip Šteflovič, o bodyfitnessky Michaela Růžičková a kulturistům a klasickým kulturistům se věnoval Vojta Koritenský.

V průběhu odpoledních hodin probíhal ve vedlejším sále tradiční seminář rozhodčích, kde se probíraly jak soutěže nadcházející sezóny, tak se rekapitulovaly sezóny uplynulé. Seminářem provázeli Martin Jebas, Vjačeslav Vinogradov a Martin Louda. Přítomní byli seznámeni s novinkami z federace IFBB i s některými novými mezinárodními kategoriemi. V závěru pak byl věnován prostor organizačním a personálním záležitostem svazu kulturistiky, o kterých přineseme článek v průběhu pondělí.

Níže si z obou seminářů můžete prohlédnout rozsáhlou fotogalerii.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty