Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Změna ve vedení Svazu kulturistiky
a fitness České republiky

Článek vydán 20. 03. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 7689

K důležité změně došlo v minulém týdnu ve vedení Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Z pozice předsedy tohoto sportovního sdružení odstoupil na základě svého rozhodnutí dosavadní předseda Ing. Martin Jebas, Výkonný výbor pak až do Volební valné hromady, která se bude konat na jaře 2018, pověřil vedením SKFČR dosavadního místopředsedu Vjačeslava Vinogradova. Martin Jebas i nadále zůstává členem Výkonného výboru.

Vjačeslav Vinogradov a Martin Jebas

Svaz kulturistiky a fitness České republiky je občanským sdružením, v jehož čele stojí pětičlenný Výkonný výbor, statutárním zástupcem je pak předseda. Tím byl od roku 2011 právě Martin Jebas, v prvních dvou letech v pozici „zastupujícího předsedy“, který vedl svaz po odstoupení tehdejšího předsedy Františka Porteše do Volební valné hromady, na té byl pak v roce 2014 zvolen do čela tohoto sportovního spolku na další čtyřleté období, tj. do jara 2018. Přesně rok před tímto termínem ze své pozice minulé úterý odstoupil. „Z mé strany to byl plánovaný krok, který na jednu stranu mně osobně umožní věnovat více času mým osobním i pracovním aktivitám, zároveň ale který nijak neutlumí rozvoj svazu kulturistiky, který je v nejlepší kondici za posledních 15 let,“ uvedl k tomu v krátkosti odstupující předseda s tím, že v průběhu tohoto týdne s ním bude zveřejněn rozsáhlý rozhovor.

Do pozice zastupujícího předsedy byl zvolen Vjačeslav Vinogradov, dosavadní předseda Komise vrcholového sportu, který zároveň od roku 2014 řídí pražský sekretariát. Martin Jebas nadále zůstává v pozici člena Výkonného výboru zodpovědného za ekonomiku. „Ve svazu kulturistiky samozřejmě úplně nekončím a tento krok žádnou z činností svazu neohrozí,“ dodává s tím, že naopak očekává, že nejbližší dvě soutěžní sezóny budou ještě lepší než ty dosavadní, čemuž by měly pomoci pečlivě připravené navazující kroky. Sekretariát svazu kulturistiky se totiž přesune do nově zrekonstruovaných prostor (v bezprostředně sousedící budově), kde se do jeho činnosti zapojí výrazně větší tým než doposud. V pražském sídle sekretariátu tak bude nově mnohem častěji mimo jiné i Martin Louda, předseda Sportovně-technické komise zodpovědný za všechny soutěže, a další dva členové Výkonného výboru Luboš Koumal a Lukáš Roubík. Sekretariát posílí i další dvě nové pracovnice. „I nadále ale platí, že svaz kulturistiky nebude mít žádné placené zaměstnance a zůstávají i nulové náklady na provoz sekretariátu,“ dodává Martin Jebas s tím, že potřebné náklady na provoz jsou hrazeny sponzorem svazu, internetovým magazínem Ronnie.cz.

A co čeká svaz kulturistiky v týdnech nejbližších? Zaplněný sál při předsoutěžním semináři uplynulou sobotu dává tušit, že jarní soutěžní sezóna – podporovaná novým generálním partnerem, společností Extrifit – bude co do počtu závodníků navazovat na výrazně rostoucí trend z uplynulých let. První soutěžící stanou na pódiích už v polovině dubna, a to v Rosicích u Brna a v Kutné Hoře. Kompletní seznam jarních soutěží najdete zde, veškeré další novinky ze Svazu kulturistiky a fitness České republiky pak můžete sledovat na jeho stránkách nebo na Facebooku. Na stejných místech najdete v průběhu tohoto týdne i rozhovor s odstupujícím předsedou, který se v něm ohlédne do minulosti, a to od té nedávné až k roku 2003, kdy se do činností SKFČR poprvé zapojil. Podívá se ale i do budoucnosti, kterou pro svaz kulturistiky očekává.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty