Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Informace pro závodnice bikiny fitness

Článek vydán 06. 04. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 6661

Rádi bychom i touto formou upozornili závodnice, které se chystají na soutěžní starty v kategoriích bikiny fitness, na platné znění pravidel, konkrétně pak na bod vztažený k soutěžním plavkám. V pravidlech je doslovně uvedeno: „Vnější okraj plavek musí zakrývat přibližně polovinu hýžďových svalů během celé doby hodnocení a porovnávání. Vnější okraj plavek musí být upraven tak, aby zabránil sklouznutí mezi hýžďové svaly.“

S ohledem na uvedené, velmi prosíme, zkontrolujte svoje soutěžní plavky, protože v případě, že nebudou zmíněnému pravidlu vyhovovat, rozhodčí Vás nemohou připustit k soutěži. Plavky se kontrolují při prezentaci, stejně tak jsou kontrolovány i před vstupem na pódium. Každoročně se bohužel stává, že některé závodnice mají plavky v rozporu s pravidly, tzn. až v den soutěže v místě konání si zajišťují plavky jiné – což je samozřejmě pro všechny zúčastněné strany velmi nepříjemné. Rozhodně neplatí „čím menší, tím lepší“, tzn. že by menší plavky zajistily lepší umístění, je tedy mnohem lepší mít plavky plně v souladu s pravidly a být v den soutěže naprosto v klidu, než mít plavky výrazně pravidlům nevyhovující a doufat, že „to nějak projde“.

Uvedená pravidla o velikosti plavek jsou platná dlouhodobě a nemění se, jsou nastavena s ohledem na zachování úrovně soutěží. Uvolnění těchto pravidel by během několika málo sezón vedlo k extrémům, kdy by závodnice na pódiu nastupovaly v plavkách tangového střihu, což by ve výsledku mělo výrazně negativní dopad na vnímání celého tohoto sportu a soutěžní disciplíny sportovní i nesportovní veřejností (ostatně, podívejte se na některé fotografie ze zahraničních soutěží samy).

Mimochodem, nemáte-li jistotu, zda jsou či nejsou Vaše plavky vyhovující, můžete poslat na e-mailovou adresu sekretariátu fotografii (byť odpověď bude odpovídat jen dané fotografii, která může být zkreslující – ale alespoň orientačně budete vědět). Stejně tak, vlastníte-li více plavek, můžete si vzít na soutěž všechny, když už je nevyužijete Vy, třeba jejich půjčením zachráníte některou ze soutěžních kolegyň, která by měla plavky nevyhovující.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty