Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Předsoutěžní seminář (červen 2017)

Článek vydán 05. 06. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 6542

Plánujete účast na některé z listopadových kondičních soutěží SKFČR anebo uvažujete o startu v kategoriích dorostu a juniorů na jaře 2018? Ztrácíte se v mnoha protichůdných doporučeních a informacích o přípravě na soutěže a rýsovacích dietách, které kolují po internetu? Chcete se dozvědět, jakým způsobem završit objemovou fázi přípravy, jak vybrat a nastavit vhodnou předsoutěžní dietu, jak efektivně spalovat tuky, rýsovat svaly a jak načasovat co nejlepší formu na závody? Po řadě předchozích předsoutěžních seminářů (ten poslední byl v březnu) připravil Svaz kulturistiky a fitness České republiky na letní soutěžní přestávku dva speciální metodické semináře pro všechny zájemce a zájemkyně o start na podzimních kondičních soutěžích 2017 a na jarních mistrovských soutěžích mládeže 2018. První ze seminářů se uskuteční ještě před začátkem letních prázdnin, a to v sobotu 17. června 2017 od 10:00 v Kině Perštýn v Praze (Na Perštýně 359/6, Praha 1 - mapa).

Témata seminářů

 • periodizace a načasování objemové a předsoutěžní přípravy v kulturistice, bodyfitness, bikiny fitness a mužském physique
 • specifika tréninkové metodiky v různých fázích přípravy v jednotlivých sportovních kategoriích
 • dávkování živin v objemu i dietě a individuální nutriční požadavky sportovců s různým somatotypem a dispozicemi pro kulturistiku a fitness
 • individuální výběr nejlepší rýsovací diety, vhodné načasování a nastavení první fáze předsoutěžní přípravy
 • nejčastější chyby a rizika v předsoutěžní dietě, „metabolic damage“ a „cheat days“
 • zásady efektivní suplementace, metabolické účinky jednotlivých skupin suplementů a výběr vhodné doplňkové výživy v různých fázích přípravy
 • zakázané látky
 • metodické odlišnosti v přípravě na kondiční, dorostenecké a juniorské soutěže oproti profesionálním závodníkům

Ve druhém navazujícím semináři, který se uskuteční v druhé polovině září (a jehož termín bude zveřejněn v průběhu srpna), budou prezentována tato témata:

 • závěrečná fáze předsoutěžní přípravy a diety v jednotlivých sportovních kategoriích
 • doplňková výživa, proteiny, aminokyseliny a spalovače tuku ve finální fázi přípravy
 • správný postup sacharidové superkompenzace a odvodnění
 • specifika přípravy na několik po sobě navazujících soutěží
 • rizika přejídání po soutěži a tzv. „metabolic damage“
 • správné provedení pózingu a prezentace na soutěžích SKFČR v jednotlivých kategoriích

Komplexním seminářem o metodice přípravy na kondiční soutěže a soutěže mládeže SKFČR Vás bude provázet předseda Trenérsko-metodické komise SKFČR a autor knihy Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z Ing. Lukáš Roubík a člen Komise mládeže, rozhodčí SKFČR a vicemistr Evropy v klasické kulturistice Vítek Sahula.

Informace na závěr + způsob přihlášení

Seminář začíná od 10:00 hodin, budova bude otevřena od 9:45, tzn. není vhodné přicházet s výraznějším náskokem. Předpokládaný závěr je mezi 14:00-15:00 (s polední přestávkou). Místo konání je dostupné pár minut chůze od stanice metra A - Můstek. V případě, že pojedete autem, je vhodné ho nechat v nedalekém obchodním centru Palladium na Náměstí republiky (mapa zde) nebo na okrajích Prahy a dojet metrem, popř. můžete využít i parkoviště pár kroků od místa konání v Národním divadle. Účast na semináři je samozřejmě zdarma. Chcete-li se zúčastnit, je bezpodmínečně nutné se včas přihlásit, a to e-mailem zaslaným na sekretariat@skfcr.cz. V e-mailu prosím uveďte své jméno (popř. jména všech účastníků, kteří s Vámi přijedou) a název fitness centra (resp. sportovního oddílu SKFČR, pokud plánujete registraci), ve kterém se budete připravovat na soutěže. Přihlášení je nutné s ohledem na kapacitu sálu i přípravu dárků pro všechny účastníky od společnosti Extrifit, která je generálním partnerem Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

Těšíme se na Vás!

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty