Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY
Jarní soutěže v ČR byly zrušeny. Více v tomto článku.
Prosíme majitele fitness center, aby sledovali pravidelně nová ustanovení Vlády ČR na www.vlada.cz pro co nejnovější informace ohledně omezení provozu svých podniků.

Předsoutěžní seminář (červen 2017)

Článek vydán 05. 06. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 5134

Plánujete účast na některé z listopadových kondičních soutěží SKFČR anebo uvažujete o startu v kategoriích dorostu a juniorů na jaře 2018? Ztrácíte se v mnoha protichůdných doporučeních a informacích o přípravě na soutěže a rýsovacích dietách, které kolují po internetu? Chcete se dozvědět, jakým způsobem završit objemovou fázi přípravy, jak vybrat a nastavit vhodnou předsoutěžní dietu, jak efektivně spalovat tuky, rýsovat svaly a jak načasovat co nejlepší formu na závody? Po řadě předchozích předsoutěžních seminářů (ten poslední byl v březnu) připravil Svaz kulturistiky a fitness České republiky na letní soutěžní přestávku dva speciální metodické semináře pro všechny zájemce a zájemkyně o start na podzimních kondičních soutěžích 2017 a na jarních mistrovských soutěžích mládeže 2018. První ze seminářů se uskuteční ještě před začátkem letních prázdnin, a to v sobotu 17. června 2017 od 10:00 v Kině Perštýn v Praze (Na Perštýně 359/6, Praha 1 - mapa).

Témata seminářů

 • periodizace a načasování objemové a předsoutěžní přípravy v kulturistice, bodyfitness, bikiny fitness a mužském physique
 • specifika tréninkové metodiky v různých fázích přípravy v jednotlivých sportovních kategoriích
 • dávkování živin v objemu i dietě a individuální nutriční požadavky sportovců s různým somatotypem a dispozicemi pro kulturistiku a fitness
 • individuální výběr nejlepší rýsovací diety, vhodné načasování a nastavení první fáze předsoutěžní přípravy
 • nejčastější chyby a rizika v předsoutěžní dietě, „metabolic damage“ a „cheat days“
 • zásady efektivní suplementace, metabolické účinky jednotlivých skupin suplementů a výběr vhodné doplňkové výživy v různých fázích přípravy
 • zakázané látky
 • metodické odlišnosti v přípravě na kondiční, dorostenecké a juniorské soutěže oproti profesionálním závodníkům

Ve druhém navazujícím semináři, který se uskuteční v druhé polovině září (a jehož termín bude zveřejněn v průběhu srpna), budou prezentována tato témata:

 • závěrečná fáze předsoutěžní přípravy a diety v jednotlivých sportovních kategoriích
 • doplňková výživa, proteiny, aminokyseliny a spalovače tuku ve finální fázi přípravy
 • správný postup sacharidové superkompenzace a odvodnění
 • specifika přípravy na několik po sobě navazujících soutěží
 • rizika přejídání po soutěži a tzv. „metabolic damage“
 • správné provedení pózingu a prezentace na soutěžích SKFČR v jednotlivých kategoriích

Komplexním seminářem o metodice přípravy na kondiční soutěže a soutěže mládeže SKFČR Vás bude provázet předseda Trenérsko-metodické komise SKFČR a autor knihy Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z Ing. Lukáš Roubík a člen Komise mládeže, rozhodčí SKFČR a vicemistr Evropy v klasické kulturistice Vítek Sahula.

Informace na závěr + způsob přihlášení

Seminář začíná od 10:00 hodin, budova bude otevřena od 9:45, tzn. není vhodné přicházet s výraznějším náskokem. Předpokládaný závěr je mezi 14:00-15:00 (s polední přestávkou). Místo konání je dostupné pár minut chůze od stanice metra A - Můstek. V případě, že pojedete autem, je vhodné ho nechat v nedalekém obchodním centru Palladium na Náměstí republiky (mapa zde) nebo na okrajích Prahy a dojet metrem, popř. můžete využít i parkoviště pár kroků od místa konání v Národním divadle. Účast na semináři je samozřejmě zdarma. Chcete-li se zúčastnit, je bezpodmínečně nutné se včas přihlásit, a to e-mailem zaslaným na sekretariat@skfcr.cz. V e-mailu prosím uveďte své jméno (popř. jména všech účastníků, kteří s Vámi přijedou) a název fitness centra (resp. sportovního oddílu SKFČR, pokud plánujete registraci), ve kterém se budete připravovat na soutěže. Přihlášení je nutné s ohledem na kapacitu sálu i přípravu dárků pro všechny účastníky od společnosti Extrifit, která je generálním partnerem Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

Těšíme se na Vás!

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2020 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty