Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY
Jarní soutěže v ČR byly zrušeny. Více v tomto článku.
Prosíme majitele fitness center, aby sledovali pravidelně nová ustanovení Vlády ČR na www.vlada.cz pro co nejnovější informace ohledně omezení provozu svých podniků.

Jaký byl červnový předsoutěžní seminář pro začínající závodníky?

Článek vydán 19. 06. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 2292

V sobotu 17. 6. 2017 proběhl v Praze další z předsoutěžních seminářů Svazu kulturistiky a fitness ČR, který byl tentokrát zaměřený především pro začínající závodníky v přípravě na podzimní kondiční soutěže 2017 a jarní soutěže 2018 pro kategorie dorostu a juniorů. Seminář se konal na již tradičním místě v centru Prahy v Kině Perštýn a zúčastnila se ho padesátka účastníků. Mezi nimi byli nejen začínající závodníci a závodnice v přípravě na své první soutěže, ale i zkušenější závodníci a medailisté z mistrovství ČR dorostu a juniorů, trenéři i rozhodčí SKFČR. Všichni účastníci dostali drobné dárky od svazového partnera společnosti Extrifit v souhrnné hodnotě cca 25 000 Kč.

Celým půldenním seminářem, který probíhal od 10 do 16 hodin, provázel předseda Trenérsko-metodické komise SKFČR a autor knihy Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z Lukáš Roubík, dlouholetý reprezentant, rozhodčí SKFČR a člen Komise mládeže Vítek Sahula, kteří si pozvali jako hosta čtyřnásobného mistra ČR a vicemistra světa Jakuba Prchala. V první části komplexního semináře se účastníci dozvěděli o periodizaci a načasování přípravy v kulturistice a fitness a správné tréninkové metodice v těchto věkových a výkonnostních kategoriích. Dalšími tématy bylo i kritické hodnocení a výběr vhodných doporučení a postupů, které kolují v různých informačních zdrojích a videích na internetu a velmi podrobně byla probrána i oblast zakázaných látek ve sportu. Vítek Sahula následně vysvětlil specifika v tréninkové metodice žen a kategorie bikiny fitness, po čemž následoval rozhovor s hostem Jakubem Prchalem, který účastníkům vyprávěl své zkušenosti s postupným a trpělivým zlepšováním každý rok na své cestě z mladšího dorostu až na pódium mistrovství světa. Po obědové přestávce následoval velký blok semináře na téma výživy v kulturistice a fitness, výběr vhodného výživového postupu, tvorba a nastavení jídelníčku a následně rozbor předsoutěžní diety. V závěrečné fázi semináře byly probrány jednotlivé skupiny suplementů, jejich účinky a zásady efektivního užívání, po kterých byl i prostor pro všechny dotazy účastníků.

Další navazující předsoutěžní seminář SKFČR se uskuteční v druhé polovině září a o jeho termínu Vás budeme ke konci srpna informovat. Jeho hlavní náplní bude podrobný rozbor předsoutěžní diety a tréninkové metodiky před závody v jednotlivých soutěžních kategoriích, doplňků výživy nejvíce vhodných do diety a pravidel jejich užívání, probereme správný postup sacharidové superkompenzace a odvodnění, přípravu na několik po sobě následujících soutěží i chování po soutěži. Seminář bude mít i praktickou část, ve které si každý účastník bude moci vyzkoušet správné provedení pózingu, a vedle Lukáše Roubíka, Vítka Sahuly a Jakuba Prchala vystoupí i rozhodčí SKFČR pan Jiří Řehůřek, který účastníkům vysvětlí způsob hodnocení na závodech, nejčastější chyby v prezentaci na pódiu v jednotlivých kategoriích apod. Podívejte se na několik fotografií ze sobotního semináře ve fotogalerii níže.

Foto:
SKFČR

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2020 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty