Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Jaký byl červnový předsoutěžní seminář pro začínající závodníky?

Článek vydán 19. 06. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 3007

V sobotu 17. 6. 2017 proběhl v Praze další z předsoutěžních seminářů Svazu kulturistiky a fitness ČR, který byl tentokrát zaměřený především pro začínající závodníky v přípravě na podzimní kondiční soutěže 2017 a jarní soutěže 2018 pro kategorie dorostu a juniorů. Seminář se konal na již tradičním místě v centru Prahy v Kině Perštýn a zúčastnila se ho padesátka účastníků. Mezi nimi byli nejen začínající závodníci a závodnice v přípravě na své první soutěže, ale i zkušenější závodníci a medailisté z mistrovství ČR dorostu a juniorů, trenéři i rozhodčí SKFČR. Všichni účastníci dostali drobné dárky od svazového partnera společnosti Extrifit v souhrnné hodnotě cca 25 000 Kč.

Celým půldenním seminářem, který probíhal od 10 do 16 hodin, provázel předseda Trenérsko-metodické komise SKFČR a autor knihy Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z Lukáš Roubík, dlouholetý reprezentant, rozhodčí SKFČR a člen Komise mládeže Vítek Sahula, kteří si pozvali jako hosta čtyřnásobného mistra ČR a vicemistra světa Jakuba Prchala. V první části komplexního semináře se účastníci dozvěděli o periodizaci a načasování přípravy v kulturistice a fitness a správné tréninkové metodice v těchto věkových a výkonnostních kategoriích. Dalšími tématy bylo i kritické hodnocení a výběr vhodných doporučení a postupů, které kolují v různých informačních zdrojích a videích na internetu a velmi podrobně byla probrána i oblast zakázaných látek ve sportu. Vítek Sahula následně vysvětlil specifika v tréninkové metodice žen a kategorie bikiny fitness, po čemž následoval rozhovor s hostem Jakubem Prchalem, který účastníkům vyprávěl své zkušenosti s postupným a trpělivým zlepšováním každý rok na své cestě z mladšího dorostu až na pódium mistrovství světa. Po obědové přestávce následoval velký blok semináře na téma výživy v kulturistice a fitness, výběr vhodného výživového postupu, tvorba a nastavení jídelníčku a následně rozbor předsoutěžní diety. V závěrečné fázi semináře byly probrány jednotlivé skupiny suplementů, jejich účinky a zásady efektivního užívání, po kterých byl i prostor pro všechny dotazy účastníků.

Další navazující předsoutěžní seminář SKFČR se uskuteční v druhé polovině září a o jeho termínu Vás budeme ke konci srpna informovat. Jeho hlavní náplní bude podrobný rozbor předsoutěžní diety a tréninkové metodiky před závody v jednotlivých soutěžních kategoriích, doplňků výživy nejvíce vhodných do diety a pravidel jejich užívání, probereme správný postup sacharidové superkompenzace a odvodnění, přípravu na několik po sobě následujících soutěží i chování po soutěži. Seminář bude mít i praktickou část, ve které si každý účastník bude moci vyzkoušet správné provedení pózingu, a vedle Lukáše Roubíka, Vítka Sahuly a Jakuba Prchala vystoupí i rozhodčí SKFČR pan Jiří Řehůřek, který účastníkům vysvětlí způsob hodnocení na závodech, nejčastější chyby v prezentaci na pódiu v jednotlivých kategoriích apod. Podívejte se na několik fotografií ze sobotního semináře ve fotogalerii níže.

Foto:
SKFČR

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty