Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Podzimní soutěže 2017
- základní informace

Článek vydán 12. 07. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 7485

Celkově nás na podzim čeká šest kondičních, šest pohárových a několik mezinárodních soutěží. Kromě nich přijde také vrchol sezóny, kterým je bezesporu mistrovství světa. To se bude konat hned ve třech kategoriích - ve Španělsku se utkají kulturisté a klasičtí kulturisté, v Rumunsku junioři a masters a ve Francii proběhne mistrovství světa ve fitness (bodyfitness a bikiny fitness žen, physique mužů a fitness mužů a žen). V následujícím textu naleznete důležité informace pro všechny závodníky, kteří se chtějí zúčastnit kterékoli z podzimních soutěží. Mimo to Vám k jednotlivým soutěžím přidá zajímavé poznámky zastupující předseda Svazu kulturistiky a fitness České republiky Vjačeslav Vinogradov.

„Prvním doporučením, které dám všem závodníků, kteří se chtějí zúčastnit jakékoli soutěže, je následující - nechoďte pouze na jednu soutěž. Máte formu, soustředíte se na závody, přihlásíte se pouze na jednu soutěž a pak se nedostanete do finále nebo hůř - neprojdete ani do TOP 15. To je pak obrovská škoda. Dobré je se přihlásit na jednu těžkou soutěž, ale před ní zvolit soutěž jednodušší, kde otestuje svou barvu, plavky, pózing, otestuje jestli funguje váš způsob odvodnění. Nejdůležitější je sbírat zkušenosti. Čím větší zkušenosti totiž máte, tím lepší výsledky děláte. Není výjimkou, když závodník v rámci jara nebo podzimu startuje třeba i na třech až pěti soutěžích,“ říká Slávek Vinogradov.

Česká výprava na MS juniorů a masters 2016


Kondiční soutěže

Na podzim si mohou začínající závodníci vybrat ze šesti kondičních soutěží: Granites Muscle, Smartlabs Cup, Grand Prix Ostrava, Grand Prix Jalex Krnov, Golem Classic a Grand Prix Ronnie.cz. Mohou se jich zúčastnit všichni zájemci, kteří splňují předem stanovená pravidla. Zájemci o kondiční soutěže nemusí mít registrační průkaz, stačí pouze platný občanský průkaz nebo pas. Pokud se bude chtít závodník zúčastnit jakékoli z kondičních soutěží, stačí pouze vyplnit elektronickou přihlášku, která bude zveřejněna spolu s propozicemi zhruba začátkem září na svazových stránkách v této sekci.

„Kondiční soutěže jsou určeny pro začínající závodníky, tzn. ten z vás, kdo kratší či delší dobu cvičí a má nějaký základ svalů, tak ať neváhá a určitě se zúčastní kterékoli z kondičních soutěží. Nebojte se, že se na pódiu potkáte s někým, kdo je výkonnostně někde jinde, třeba s reprezentantem nebo profesionálem, to se nestane. Budete se porovnávat pouze se sobě podobnými závodníky. Všechny proto zvu, potrénujte, přihlaste se, dorazte a zazávoďte si. Zažijte si ten pocit stát na pódiu a všem ukázat, jak jste na sobě zapracovali. Kondiční soutěže jsme navíc uspořádali tak, že se konají vždy sobota+neděle, následuje volný týden a opět sobota+neděle a takto tři víkendy po sobě. Díky tomu se můžete přihlásit na několik soutěží a získat více zkušeností. Těšíme se na Vás,“ říká Slávek Vinogradov.


Pohárové soutěže

Na podzim nás čeká hned šest pohárových soutěží, patří mezi ně - Beatiful and Strong, Atrium Flora Grand Prix, Partners Cup, BFC Adel Cup, Grand Prix Pepa Opava a Grand Prix Fitness Brno. Závodníci, kteří se chtějí zúčastnit některé z pohárových soutěží musí splňovat pravidla SKFČR, mít platný registrační průkaz na rok 2017, vyplnit elektronickou přihlášku, kde nahrají také hudbu k sestavě. Mimochodem, startem na pohárové soutěži se už uzavírá cesta ke startu na soutěžích kondičních - je to buď a nebo, nelze startovat na obou zároveň.

„Upozorňujeme všechny závodníky, pokud nemáte prodloužený registrační průkaz či ho nemáte vůbec, prodlužte si ho, respektive zažádejte o nový včas. Průkaz stačí spolu s 200 Kč a formulářem (naleznete zde) odeslat na adresu SKFČR a my Vám jej odešleme zpět. U jarních soutěží se stávalo, že závodníci chtěli průkazy prodloužit na poslední chvíli a pak to bylo stresující pro obě strany. Pokud tedy již teď víte, že chcete závodit a registrační průkaz nemáte nebo jej potřebujete prodloužit, pošlete nám žádost klidně již teď,“ upozorňuje zastupující předseda.


Mezinárodní soutěže

Na podzim se koná také nespočet mezinárodních soutěží. Většinu z nich najdete na oficiálních stránkách IFBB, vybrané najdete v kalendáři SKFČR a také Vám o nich nyní něco povíme. Zmiňme pro příklad Arnold Classic Europe, Olympia Amateur, EVLS Prague, Ben Weider Legacy Cup, IFBB Diamond Cup Persian Gulf a IFBB Diamond Cup Liverpool. Pouze u Arnold Classic Europe bude probíhat nominace. Pokud si tedy zvolíte tuto soutěž, budete svazem vyzváni dostavit se na nominaci, kde státní trenéři a zastupující předseda Vjačeslav Vinogradov rozhodnou, kdo se soutěže nakonec opravdu zúčastní a kdo ne.

„První důležitou podzimní mezinárodní soutěží je Arnold Classic Europe, který se koná 22. - 25. září 2017 ve Španělsku. Prosím závodníky, aby počítali s tím, že pokud na této soutěži chtějí nastoupit, musí se zúčastnit nominace, kde státní trenéři vyberou ty nejlepší. Nominace bude probíhat v srpnu, termín a čas ještě upřesníme. Stačí sledovat svazové webové stránky,“ připomíná Slávek Vinogradov.

Pokud chcete závodit na kterékoli z mezinárodních soutěží, je nutné se na tuto soutěž přihlásit prostřednictvím Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Stačí odeslat mail na sekretariát svazu. Co všechno by měl e-mail obsahovat shrnuje opět zastupující předseda: „Vyberete si soutěž, na kterou se chcete přihlásit, co nejdříve odešlete mail na sekretariat@skfcr.cz. V e-mailu uvedete Vaše jméno a příjmení, soutěž, kterou jste si vybrali, v jaké kategorii chcete závodit a nezapomeňte uvést i výšku, abychom věděli, kam Vás máme zařadit (samozřejmě pokud Vaše disciplína výškové dělení má). Obratem obdržíte mail s potvrzením nebo pozvánkou na nominaci, pokud ji daná soutěž vyžaduje.“

Jedinou profesionální mezinárodní soutěží na našem území na podzim je EVLS Prague Pro, která se koná ve dnech 29. a 30. září 2017. Je to jedna z největších soutěží v Evropě a největší soutěž v České republice. Mimo profesionálů se zde představí i amatéři. Pro české závodníky nebude žádná nominace nutná. „Této prestižní soutěže se mohou zúčastnit i závodníci, kteří se nikdy žádné jiné soutěže nezúčastnili - byť konkurence je zde opravdu vysoká. Pokud se závodník stane absolutním vítězem, může hned získat profi kartu. To je pro závodníky velmi lákavé. Každý má šanci,“ říká Vjačeslav Vinogradov.

Pro možnost startu na všech mezinárodních soutěžích musíte být členem SKFČR a musíte mít mezinárodní průkaz IFBB. Ten získáte přímo v místě konání mezinárodní soutěže za poplatek 30 Euro na rok. „Mezinárodní průkaz IFBB mohou závodníci získat až na prezentaci na mezinárodní soutěži. Žádnou jinou cestou ho získat nelze. Průkaz je platný stejně jako průkaz SKFČR, to znamená jeden kalendářní rok. Pokud závodníci již průkaz mají a pouze potřebují prodloužit jeho platnost, je to úplně stejné jako s průkazem novým. I prodloužení probíhá až na prezentaci mezinárodní soutěže, opět za poplatek 30 Euro pro mezinárodní federaci,“ vysvětluje Slávek Vinogradov.

Vlevo průkaz IFBB, vpravo registrační průkaz SKFČR

Další podmínkou pro zúčastnění se mezinárodní soutěže je předem zaplacené startovné. Jeho výše je uvedena na stránkách IFBB, stejně jako postup platby. Už při prezentaci na soutěži je nutné, aby bylo startovné připsáno na účtu IFBB (doklad o zaplacení si musí závodníci vytisknout a mít s sebou na prezentaci). Hudbu musí mít závodníci s sebou na CD a odevzdávají ji až ve chvíli, kdy postoupí do finále. Rádi bychom upozornili závodníky, kteří jsou přihlášení na soutěže, aby se neřídili harmonogramy, které jsou předem dané na internetu. Často se stává, že se změní v průběhu přímo v den soutěže, proto všem doporučujeme, aby netrávili soutěžní den na hotelu, ale pro jistotu v místě konání a pečlivě sledovali průběh i informace pořadatelů.

„Všechny závodníky upozorňuji, aby startovné uhradili s co největším předstihem. Stává se, že jsou na závodech tací, kteří se ohrazují, že startovné uhradili před třemi dny, ale IFBB je ještě nemá připsané na účtu a může se stát, že závodník pak neprojde prezentací. Startovné se platí přes platební bránu PAYPAL, musíte zde mít založený účet a samozřejmě i proces připsání peněz nějakou dobu trvá. Proto ještě jednou prosím závodníky, aby platili dostatečně dopředu,“ apeluje zastupující předseda.

soutěž nominace průkaz SKFČR průkaz IFBB startovné
Arnold Classic Europe ANO ANO ANO 200 Euro
Olympia Amateur NE ANO ANO *
EVLS Prague NE ANO ANO 200/150/100 Euro**
Ben Weider Legacy Cup NE ANO ANO 200 Euro
IFBB Diamond Cup Persian Gulf NE ANO ANO *
IFBB Diamond Cup Liverpool NE ANO ANO *

* výše startovného ještě nebyla zveřejněna
** s PRO CARD 200 Euro, bez PRO CARD 150 Euro, junioři a masters 100 Euro


Mistrovství světa

Na mistrovství světa probíhá nominace vždy, ať se přihlásíte do jakékoli kategorie. Přihlášení na mistrovství světa má svá pravidla, jaká to jsou naleznete v tomto článku. Závodník musí dále v daném roce závodit na mistrovství ČR a umístit se alespoň v TOP 6. Pokud závodil na jakékoli jiné soutěži, například EVLS nebo Mistrovství Evropy, musí si zažádat o výjimku. Závodník také musí splňovat antidopingová pravidla (naleznete zde).

Na mistrovství světa jezdí česká výprava jako tým, kterému „velí“ státní trenéři a delegát SKFČR. Je proto nutné dodržovat jimi daná pravidla, nejen proto, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Stejně jako u mezinárodních soutěží je potřeba být členem SKFČR, mít platný průkaz IFBB a předem uhrazené startovné (doklad o zaplacení musí mít každý závodník s sebou). Hudbu si jsou povinni závodníci přivézt s sebou na CD. Každý nominovaný závodník na mistrovství světa obdrží od našeho generálního partnera společnosti Extrifit reprezentační oblečení a doplňky stravy.

„Těším se na formu všech závodníků, těším se na to, že budou sbírat jednu medaili za druhou a že budou známí po celém světě,“ zakončuje zastupující předseda SKFČR. Na něj se můžete také kdykoliv obrátit, máte-li k soutěžím jakékoliv otázky. Všechny potřebné kontakty najdete zde.

soutěž nominace průkaz SKFČR průkaz IFBB monitoring ADV startovné
MS v kulturistice a klasické kulturistice ANO ANO ANO ANO *
MS juniorů a masters ANO ANO ANO ANO *
MS ve fitness ANO ANO ANO ANO *

*výše startovného zatím nebyla zveřejněna

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty