Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Předsoutěžní seminář (září 2017)

Článek vydán 06. 09. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 3529

Připravujete se na podzimní soutěže SKFČR anebo teprve uvažujete o startu na jarních mistrovských soutěžích 2018? Chcete se dozvědět, jak si vybrat a dobře nastavit vhodnou předsoutěžní dietu, jaký postup zvolit ve fázi sacharidové superkompenzace a odvodnění a jak načasovat co nejlepší formu na závody? Zajímá Vás, jak se správně prezentovat na domácích i mezinárodních soutěžích? Chcete si vyzkoušet 'nanečisto' pózing přímo pod dohledem rozhodčích SKFČR a opravit veškeré případné chyby v projevu na pódiu? Zúčastněte se druhého speciálního metodického semináře (ten první byl v červnu), který připravil Svaz kulturistiky a fitness České republiky na letní soutěžní přestávku před začátkem podzimních soutěží. Předsoutěžní seminář se uskuteční v sobotu 16. září 2017 od 10:00 na tradičním místě v Kině Perštýn v Praze (Na Perštýně 359/6, Praha 1 - mapa).

Účastníci předsoutěžního semináře (červen 2017)

Program a témata semináře

Seminář k metodice předsoutěžní přípravy:

  • tréninková metodika v předsoutěžní fázi přípravy v jednotlivých sportovních kategoriích (kulturistika, bodyfitness, bikiny fitness a men's physique
  • výběr a individuální nastavení vhodné předsoutěžní diety, dávkování a načasování příjmu energie a makroživin, zásady efektivní suplementace a výběr vhodných doplňků výživy v předsoutěžní přípravě
  • rozbor závěrečné fáze přípravy na závody a správný postup sacharidové superkompenzace a odvodnění
  • specifika přípravy na několik po sobě navazujících soutěží
  • nejčastější chyby a rizika v předsoutěžní přípravě, témata "metabolic damage", "cheat days" a přejídání po závodech
  • zakázané látky

Praktická část - nácvik správného provedení pózingu a prezentace na soutěži:

  • teorie a praktická ukázka správného provedení pózingu a prezentace závodníků na domácích i mezinárodních soutěžích
  • způsob hodnocení rozhodčích v jednotlivých sportovních kategoriích a průběh soutěží SKFČR a IFBB
  • nejčastější chyby závodníků v prezentaci na soutěžích
  • praktická výuka pózingu pro účastníky semináře a případná korekce chyb při pózingu od rozhodčích SKFČR (pózing na pódiu je pro účastníky samozřejmě dobrovolný) - plavky s sebou!

Komplexním seminářem o správné metodice přípravy na soutěže Vás bude provázet předseda Trenérsko-metodické komise SKFČR a autor knihy Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z Ing. Lukáš Roubík, rozhodčí SKFČR a vicemistr Evropy v klasické kulturistice Vítek Sahula a dlouholetý rozhodčí SKFČR pan Jiří Řehůřek. Praktickou ukázku pózingu pak předvedou členové reprezentace SKFČR s mnoha úspěchy na domácích i mezinárodních soutěžích - kulturista Jakub Prchal a závodnice v bikiny fitness Jana Jeřábková, kteří se s účastníky podělí také o své praktické zkušenosti z předsoutěžní přípravy i ze soutěží.

Informace na závěr + způsob přihlášení

Seminář začíná od 10:00 hodin, budova bude otevřena od 9:45, tzn. není vhodné přicházet s výraznějším náskokem. Předpokládaný závěr je mezi 15:00-15:30 (s polední přestávkou). Místo konání je dostupné pár minut chůze od stanice metra A - Můstek. V případě, že pojedete autem, je vhodné ho nechat v nedalekém obchodním centru Palladium na Náměstí republiky (mapa zde) nebo na okrajích Prahy a dojet metrem, popř. můžete využít i parkoviště pár kroků od místa konání v Národním divadle. Účast na semináři je samozřejmě ZDARMA. Chcete-li se zúčastnit, je ale nutné se včas přihlásit, a to e-mailem zaslaným na lukas.roubik@skfcr.cz. (Na rozdíl od minulého semináře prosím přihlášku neposílejte na emailovou adresu sekretariátu SKFČR z důvodu zahraničních cest po mezinárodních soutěžích). V e-mailu prosím uveďte své jméno (popř. jména všech účastníků, kteří s Vámi přijedou) a název fitness centra (resp. sportovního oddílu SKFČR, pokud máte registraci), ve kterém se budete připravovat na soutěže. Pokud se budete chtít zúčastnit výuky pózingu na pódiu, nezapomeňte si vzít plavky. Přihlášení je bezpodmínečně nutné s ohledem na kapacitu sálu i přípravu dárků pro všechny účastníky od společnosti Extrifit, která je generálním partnerem Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

Těšíme se na Vás!

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty