Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY
Jarní soutěže v ČR byly zrušeny. Více v tomto článku.
Prosíme majitele fitness center, aby sledovali pravidelně nová ustanovení Vlády ČR na www.vlada.cz pro co nejnovější informace ohledně omezení provozu svých podniků.

Jaký byl zářijový předsoutěžní seminář pro závodníky SKFČR?

Článek vydán 23. 09. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 1337

Bezmála osmdesát začínajících i zkušených závodníků a závodnic SKFČR se v sobotu 16. září zúčastnilo dalšího z pravidelných předsoutěžních seminářů Svazu kulturistiky a fitness ČR, který byl tentokrát zaměřený především na metodiku předsoutěžní přípravy v kulturistice a fitness a na správný pózing a prezentaci na domácích i mezinárodních soutěžích. Seminář se opět konal na tradičním místě v centru Prahy v kině Perštýn, přičemž přibližně třetinu účastníků tentokrát tvořili zkušení závodníci SKFČR včetně reprezentantů a medailistů z mistrovství ČR, další třetinu začínající závodníci a závodnice v aktuální přípravě na své první podzimní soutěže a zhruba poslední třetinu sportovci, kteří o první soutěži teprve uvažují. Každý z účastníků dostal tašku s drobnými dárky od generálního partnera SKFČR, společnosti Extrifit, v souhrnné hodnotě 32 000 Kč.

Předsoutěžním seminářem účastníky provázel předseda Trenérsko-metodické komise SKFČR a autor knihy Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z Ing. Lukáš Roubík, jeden z nejzkušenějších rozhodčích SKFČR s bezmála třicetiletou praxí a současně úspěšný brněnský trenér pan Jiří Řehůřek, vicemistr Evropy v klasické kulturistice a rozhodčí SKFČR Vítek Sahula a mnohonásobný mistr ČR a vicemistr světa v klasické kulturistice Jakub Prchal, který je v současné době v přípravě na mistrovství světa juniorů. A konečně i úspěšná závodnice a reprezentantka Jana Jeřábková, která si zaslouží obzvlášť velké poděkování, protože přijela závodnicím předat své zkušenosti s pózingem a prezentací na soutěžích, přestože přímo ze semináře odjížděla do Vídně kvůli své účasti na nedělní soutěži International Austria Cup 2017. V dopolední části celé akce byl na programu nejprve komplexní seminář o metodice předsoutěžní přípravy v kulturistice a fitness, který zahrnoval vhodné tréninkové postupy v období před soutěží včetně specifik v tréninkové metodice žen, detailní rozbor všech fází předsoutěžní diety, výběr a vhodné nastavení celé diety a individuální dávkování jednotlivých živin, praktické příklady pro výpočet příjmu energie a živin v dietě a také nejčastěji prováděné chyby v předsoutěžní přípravě, které mohou ohrozit dosažení požadované formy. Další blok semináře byl věnován rozboru závěrečné fáze přípravy, jako je sacharidová superkompenzace a odvodnění včetně postupů pro přípravu na několik po sobě následujících soutěží. V poslední části dopoledního semináře pak byly probrány vybrané skupiny suplementů vhodné do předsoutěžní přípravy, zásady jejich užívání a efektivního dávkování, dále zakázané látky ve sportu a nakonec i všechny dotazy účastníků.

Odpolední část semináře pak byla celá kompletně věnována správnému provedení pózingu a prezentaci závodníků na domácích i mezinárodních soutěžích. Na úvod vystoupili rozhodčí SKFČR pan Jiří Řehůřek a Vítek Sahula, kteří účastníkům vysvětlili způsob hodnocení rozhodčích postupně ve všech sportovních kategoriích (kulturistika, bikiny fitness, physique mužů apod.), dále průběh soutěží SKFČR a IFBB (prezentace, eliminace, průběh semifinále a finále apod.) a nakonec i hlavní doporučení a nejčastěji prováděné chyby v prezentaci závodníků na pódiu. Následovala více než hodinová výuka správného provedení pózingu a prezentace na soutěžích (v bikiny fitness a bodyfitness žen) ve výborném podání Jany Jeřábkové, která účastnicím i jejich trenérům předala mnoho cenných rad k provedení pózingu, celkovému projevu na soutěži, výběru vhodných plavek, líčení i úpravě vlasů. Poté následovalo předvedení správného provedení pózingu a prezentace na soutěži ve sportovní a klasické kulturistice v podání reprezentanta Jakuba Prchala. V poslední praktické části celého semináře pak dostali všichni účastníci prostor vyzkoušet si správné provedení pózingu přímo na pódiu, kde je korigovali Jana Jeřábková, Vítek Sahula a další rozhodčí a trenéři SKFČR přímo pod pódiem. Podívejte se níže na celou fotogalerii ze sobotního semináře. Další dvojice předsoutěžních seminářů SKFČR se uskuteční v zimě, a to tentokrát nejen v Praze, ale i v jednom z moravských měst! O podrobnostech a konkrétním termínu Vás budeme včas informovat v průběhu ledna.Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2020 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty