Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Jaký byl zářijový předsoutěžní seminář pro závodníky SKFČR?

Článek vydán 23. 09. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 1949

Bezmála osmdesát začínajících i zkušených závodníků a závodnic SKFČR se v sobotu 16. září zúčastnilo dalšího z pravidelných předsoutěžních seminářů Svazu kulturistiky a fitness ČR, který byl tentokrát zaměřený především na metodiku předsoutěžní přípravy v kulturistice a fitness a na správný pózing a prezentaci na domácích i mezinárodních soutěžích. Seminář se opět konal na tradičním místě v centru Prahy v kině Perštýn, přičemž přibližně třetinu účastníků tentokrát tvořili zkušení závodníci SKFČR včetně reprezentantů a medailistů z mistrovství ČR, další třetinu začínající závodníci a závodnice v aktuální přípravě na své první podzimní soutěže a zhruba poslední třetinu sportovci, kteří o první soutěži teprve uvažují. Každý z účastníků dostal tašku s drobnými dárky od generálního partnera SKFČR, společnosti Extrifit, v souhrnné hodnotě 32 000 Kč.

Předsoutěžním seminářem účastníky provázel předseda Trenérsko-metodické komise SKFČR a autor knihy Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z Ing. Lukáš Roubík, jeden z nejzkušenějších rozhodčích SKFČR s bezmála třicetiletou praxí a současně úspěšný brněnský trenér pan Jiří Řehůřek, vicemistr Evropy v klasické kulturistice a rozhodčí SKFČR Vítek Sahula a mnohonásobný mistr ČR a vicemistr světa v klasické kulturistice Jakub Prchal, který je v současné době v přípravě na mistrovství světa juniorů. A konečně i úspěšná závodnice a reprezentantka Jana Jeřábková, která si zaslouží obzvlášť velké poděkování, protože přijela závodnicím předat své zkušenosti s pózingem a prezentací na soutěžích, přestože přímo ze semináře odjížděla do Vídně kvůli své účasti na nedělní soutěži International Austria Cup 2017. V dopolední části celé akce byl na programu nejprve komplexní seminář o metodice předsoutěžní přípravy v kulturistice a fitness, který zahrnoval vhodné tréninkové postupy v období před soutěží včetně specifik v tréninkové metodice žen, detailní rozbor všech fází předsoutěžní diety, výběr a vhodné nastavení celé diety a individuální dávkování jednotlivých živin, praktické příklady pro výpočet příjmu energie a živin v dietě a také nejčastěji prováděné chyby v předsoutěžní přípravě, které mohou ohrozit dosažení požadované formy. Další blok semináře byl věnován rozboru závěrečné fáze přípravy, jako je sacharidová superkompenzace a odvodnění včetně postupů pro přípravu na několik po sobě následujících soutěží. V poslední části dopoledního semináře pak byly probrány vybrané skupiny suplementů vhodné do předsoutěžní přípravy, zásady jejich užívání a efektivního dávkování, dále zakázané látky ve sportu a nakonec i všechny dotazy účastníků.

Odpolední část semináře pak byla celá kompletně věnována správnému provedení pózingu a prezentaci závodníků na domácích i mezinárodních soutěžích. Na úvod vystoupili rozhodčí SKFČR pan Jiří Řehůřek a Vítek Sahula, kteří účastníkům vysvětlili způsob hodnocení rozhodčích postupně ve všech sportovních kategoriích (kulturistika, bikiny fitness, physique mužů apod.), dále průběh soutěží SKFČR a IFBB (prezentace, eliminace, průběh semifinále a finále apod.) a nakonec i hlavní doporučení a nejčastěji prováděné chyby v prezentaci závodníků na pódiu. Následovala více než hodinová výuka správného provedení pózingu a prezentace na soutěžích (v bikiny fitness a bodyfitness žen) ve výborném podání Jany Jeřábkové, která účastnicím i jejich trenérům předala mnoho cenných rad k provedení pózingu, celkovému projevu na soutěži, výběru vhodných plavek, líčení i úpravě vlasů. Poté následovalo předvedení správného provedení pózingu a prezentace na soutěži ve sportovní a klasické kulturistice v podání reprezentanta Jakuba Prchala. V poslední praktické části celého semináře pak dostali všichni účastníci prostor vyzkoušet si správné provedení pózingu přímo na pódiu, kde je korigovali Jana Jeřábková, Vítek Sahula a další rozhodčí a trenéři SKFČR přímo pod pódiem. Podívejte se níže na celou fotogalerii ze sobotního semináře. Další dvojice předsoutěžních seminářů SKFČR se uskuteční v zimě, a to tentokrát nejen v Praze, ale i v jednom z moravských měst! O podrobnostech a konkrétním termínu Vás budeme včas informovat v průběhu ledna.Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty