Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Arnold Classic Europe 2017

Článek vydán 26. 09. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 2421

Ve španělské Barceloně v neděli 24. září vyvrcholil v bikiny fitness žen, bodyfitness žen, physique juniorů, physique žen masters a kulturistice mužů letošní ročník mezinárodní amatérské soutěže Arnold Classic Europe. Kompletní výsledkovou tabulku českých amatérských závodníků naleznete na konci článku.

V kategorii bikiny fitness se nejlépe umístila Andrea Moleková (do 166 cm), která skončila na třetím místě. Na příčce čtvrté skončila Marina Mocanu (do 158 cm). Jana Jeřábková (do 172 cm) a Alena Krůtová (nad 172 cm a masters nad 163 cm) se ve svých kategoriích umístily mimo první desítku.

V kategorii physique žen nad 163 cm se Alena Hatvani umístila na pátém místě. Zdeněk Zatloukal skončil ve physique mužů masters mimo první desítku.

Mezi kulturisty měla Česká republika početné zastoupení, když se v jednotlivých hmotnostních kategoriích představilo hned sedm našich borců. Nejlépe si vedl Jaroslav Paseka, který v kategorii masters nad 90 kg vybojoval 4. místo. Dále se předvedl Denis Štěrba, jenž se v kategorii do 100 kg probojoval k osmému místu a nechal tak za sebou osmadvacet soupeřů. Jen o jednu příčku hůře si vedl Lukáš Brunclík, jenž se představil v osmdesátce, Pavel Koukal, Martin Klusák (oba do 90 kg), Jan Turek, Miroslav Kalich a Jaroslav Paseka (všichni nad 100 kg) se pak se ve svých početně obsazených kategoriích mezi nejlepších deset tentokrát neprobojovali.

Absolutním šampiónem soutěže v kulturistice mužů se stal šestadvacetiletý Ir Blessing Awodibu, jenž letos sbírá jeden celkový triumf za druhým. Stejného úspěchu dosáhl koncem jara na IFBB Diamond Cup Portugal a IFBB Diamond Cup Ostrava. V kategorii nad 100 kg si přitom na cestě za vítězstvím musel poradit i s nakonec druhým Azizem Jalalim, jenž se po absolvování třech profesionálních soutěží v letech 2015 až 2016 vrátil mezi amatéry.

Kromě soutěže amatérů se konala také soutěž profesionálů, kde čtrnáct profíků bojovalo o kvalifikaci na Olympia Men's Physique Showdown 2018. Nechyběl mezi nimi ani osmý muž letošní Olympie Ondřej Kmošťák, pro nějž se soutěž rozběhla skvěle. Dostal prostor v prvním pětičlenném semifinálovém vyvolávání, ve kterém jej rozhodčí navíc později posunuli doprostřed řady. To neznamenalo nic jiného, než že reálně bojuje o vítězství. Další průběh soutěže na tom nic nezměnil a český závodník tak při svém čtvrtém profesionálním startu dosáhl na druhé prvenství, čímž se znovu kvalifikoval k účasti na Olympii v Las Vegas!

Druhé místo na mezinárodně pestře obsazené soutěži bral Robin Balogh z Maďarska, za nímž se ke třetí příčce probojoval za Švýcarsko závodící Kim Angel. Čtvrté místo patří Finovi Alexandrosu Staboulisovi, jako poslední se do nejlepší pětice dokázal probojovat Andrea Mosti z Itálie.

jméno kategorie umístění
Andrea Moleková bikiny fitness do 166 cm 3. místo
Marina Mocanu bikiny fitness do 158 cm 4. místo
Jana Jeřábková bikiny fitness do 172 cm mimo top 10
Alena Krůtová bikiny fitness nad 172 cm mimo top 10
Alena Krůtová bikiny fitness masters nad 163 cm mimo top 10
Alena Hatvani physique žen nad 163 cm 5. místo
Zdeněk Zatloukal physique mužů masters mimo top 10
Jaroslav Paseka kulturistika masters 4. místo
Jaroslav Paseka kulturistika nad 100 kg mimo top 10
Denis Štěrba kulturistika do 100 kg 8. místo
Jan Turek kulturistika do 100 kg mimo top 10
Miroslav Kalich kulturistika do 100 kg mimo top 10
Lukáš Brunclík kulturistika do 80 kg 9. místo
Pavel Koukal kulturistika do 90 kg mimo top 10
Martin Klusák kulturistika do 90 kg mimo top 10
Michal Kropáček klasická kulturistika do 180 cm mimo top 10
Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty