Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Slávek Vinogradov se sešel
s prezidentem IFBB Rafaelem Santonjou

Článek vydán 01. 11. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 3461

V úterý 31. října 2017 proběhla v Praze schůzka zastupujícího předsedy SKFČR Vjačeslava Vinogradova a prezidenta IFBB Rafaela Santonji. Mimo přátelského setkání došlo také na rozhovor o kulturistice v České republice a jejím rozvoji.

„S Rafaelem Santonjou jsme se hodně bavili o soutěžích i závodnících. Je velmi potěšen, že máme v tak malé zemi tolik pohárových, kondičních a mistrovských soutěží a kolik závodníků má o tento sport u nás zájem. Ujistil jsem ho, že i v budoucnu se budeme snažit udržet nejméně stejný počet soutěží a budeme usilovat o to, aby závodníků přibývalo i nadále,“ říká Vjačeslav Vinogradov.

Vzhledem ke změnám, které se udály na poli mezinárodní IFBB, bylo potřeba probrat nejen všechny proběhlé události, ale také nové soutěže Elite Pro. „Ač se to na první pohled nemusí zdát, tak v soutěžích Elite Pro je skrytý velký potenciál. V letošním roce čekají profesionály Elite Pro ještě dvě soutěže, na příští rok už jich je v současné chvíli vypsáno pět a další budou ještě přibývat. V plánu je dokonce více než dvacet Elite Pro soutěží ročně! S Rafaelem Santonjou jsme také probrali otázku mezinárodních soutěží konaných v České republice, jako jsou EVLS Prague Showdown i Diamond Cup Ostrava,“ doplňuje Vinogradov.

Vzhledem k tomu, že začátkem roku 2018 proběhne Valná hromada českého svazu kulturistiky, kde se bude volit také nový předseda i celé vedení svazu, došla řeč i na toto téma. Rafael Santonja plně podporuje kandidaturu současného zastupujícího předsedy Vjačeslava Vinogradova na nejvyšší post, oceňuje na něm jak zkušenosti, tak i mezinárodní vztahy a především celkový vztah k celému našemu sportu. V neposlední řadě pak i výsledky, kterých dosáhl dosavadní Výkonný výbor v uplynulém téměř 4letém období.

Ještě do konce roku proběhne ve Španělsku kongres, kde budou delegáti všech zemí probírat veškeré změny, které se za poslední dobu staly, a také změny pravidel IFBB. „Rafael Santonja mě pozval na kongres ve Španělsku, kde se budou probírat a vytvářet nová pravidla, plánovat soutěže na rok 2018 a mnoho dalšího. Zaujala mě například jedna z nových póz, která by se mohla zavést. Ta póza se jmenuje vakuum, kdy závodník, když to řeknu laicky, úplně zatáhne břicho - mnozí jistě pamatují od kulturistů 70. a 80. let. To naznačuje, že IFBB v budoucnu nehodlá tolerovat vypouklost břicha u závodníků,“ upozorňuje na závěr Slávek Vinogradov s tím, že další informace a novinky, které vzejdou z mezinárodního kongresu IFBB, budou zveřejněny krátce po jeho návratu.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty