Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Mistrovství světa mužů 2017 - výsledky

Článek vydán 06. 11. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 2234

Španělský Benidorm se pro dny 2. až 6. listopadu stal hlavním městem kulturistiky, když se zde odehrálo letošní Mistrovství světa mužů mezinárodní federace IFBB. Soutěžními dny šampionátu byly sobota a neděle, přičemž v sobotu dostali na pódiu příležitost borci nastupující v games klasické kulturistice mužů, klasické kulturistice mužů a čtyřech nejlehčích hmotnostních kategoriích kulturistiky mužů.

Do boje o přízeň rozhodčích se zapojili hned čtyři čeští reprezentanti. Jako první z našich se na šampionátu představil Jan Páleníček, jenž nastoupil v games klasické kulturistice mužů nad 175 cm a slavil medailový úspěch ve formě bronzové medaile. Zanedlouho po něm svou část soutěže absolvovali také Jiří Kočvara a Lukáš Topinka, kteří svedli vzájemný souboj v klasické kulturistice mužů do 175 cm. V kategorii, z níž se později zrodil absolutní mistr světa v osobě Korejce Jehyunga Ryua, si nakonec lépe vedl první ze zmíněných českých reprezentantů. Jiří Kočvara totiž hned při své první účasti na mistrovství světa dosáhl fantastického výsledku, když vybojoval stříbro! Dařilo se také úřadujícímu mistru Evropy Lukáši Topinkovi, který dosáhl na čtvrtou příčku.

Jan Páleníček na letošním mistrovství světa nezůstal u startu pouze v jedné kategorii a v dalším průběhu sobotní části soutěže zkusil štěstí ještě v klasické kulturistice mužů do 180 cm. V kategorii s výše nastaveným hmotnostním limitem svedl souboj s několika mohutnějšími závodníky a tentokrát obsadil čtrnácté místo. Reprezentanta jsme měli také v kategorii klasické kulturistiky nad 180 cm, a to Radima Koláře, který si připsal desátou příčku.

Během neděle, druhého soutěžního dne šampionátu, se závodilo ve zbývajících kulturistických hmotnostních kategoriích i ve physique mužů. Právě v kategorii physique přitom Česká republika měla své další želízko v ohni, když se v ní do boje o pozornost rozhodčích zapojil Patrik Herčzík. Ten nakonec na šampionátu pro české barvy vybojoval další medaili, když v kategorii do 179 cm dosáhl na bronz!

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty