Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

IFBB Diamond Cup Rome 2017 - výsledky

Článek vydán 23. 10. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 1572

Italský Řím ve dnech 21. až 22. října hostil další letošní velkou mezinárodní soutěž federace IFBB, když se zde odehrálo klání s názvem IFBB Diamond Cup Rome. Akce byla určena závodníkům ze všech národních svazů IFBB, kteří zde změřili síly v souboji o čtyřiadvacet IFBB Elite profesionálních karet. Ty se v Římě přitom udělovaly podle jednoduchého klíče, když si šanci zamířit mezi profesionály mezinárodní federace IFBB měli vydobýt tři nejlepší účastníci soutěže v bikiny fitness žen, physique žen, bodyfitness žen, wellness fitness, kulturistice mužů, klasické kulturistice mužů, physique mužů a muscular physique mužů.

V tradičně ostře sledované kulturistice mužů si právo na profesionální kartu zajistili Brit Samson Dauda, Fin Mika Sihvonen a domácí Mattia Vecchi. Sihvonen se nicméně v minulosti již nechal slyšet, že si s největší pravděpodobností vyzkouší kariéru profesionála v konkurenční profesionální lize IFBB Jima Maniona, kde by mu měla ideálně sedět kategorie classic physique.

Pro českého fanouška kulturistiky a fitness byl IFBB Diamond Cup Rome 2017 zajímavý i z toho pohledu, že k soutěži vycestovalo také sedm závodníků z České republiky. Nejlépe si z našich v italské metropoli vedl Martin Dajč, jenž za zmíněným Mikou Sihvonenem a na mezinárodní scéně dobře známým Alexem Zuccarem vybojoval třetí příčku v kulturistice mužů do 80 kg. Na cennou účast ve finále dosáhli také Renata Markowiczová (4. místo v bikiny fitness žen do 169 cm) a Vyacheslav Arkhiereev (5. místo v muscular physique mužů). Klára Šturmová byla v bikiny fitness žen nad 169 cm desátá, Yuliya Arkhiyereyeva ve welness fitness osmá, Alena Hatvani ve physique žen sedmá a Michal Selmeczi skončil v kulristice mužů do 90 kg na osmém místě.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty