Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

MS ve fitness 2017 - výsledky

Článek vydán 04. 12. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 2822

První prosincový víkend byl ve francouzském Biarritzu vyhrazen letošnímu Mistrovství světa ve fitness, které nabídlo souboje více než tří stovek závodníků ze čtyřiapadesáti různých zemí světa. Na šampionát, který byl rozdělen do dvou soutěžních dnů, odcestovala také šestičlenná česká reprezentační výprava. V sobotu, kdy celé klání začínalo, se jako první z našich do bojů na pódiu zapojila fitnesska Lenka Červená Bořutová, které se volná sestava v kategorii do 163 cm povedla, což se stalo základním stavebním kamenem k tomu, aby se probojovala do nedělního finále.

Vjačeslav Vinogradov, Eliška Dombková, Michaela Kohutová, Lenka Červená Bořutová , Tereza Linhartová, Yuliya Arkhiyereyeva, Martin Novotný, Zdena Razýmová

Zanedlouho po fitnesskách pozornost rozhodčích patřila bodyfitnesskám, mezi nimiž se představila také Tereza Linhartová, která si v kategorii do 168 cm jako nejmladší závodnice startovního pole došla pro osmé místo. Už v sobotu se závodilo také v poměrně rychle se rozvíjející kategorii wellness fitness, v níž naším želízkem v ohni byla Yuliya Arkhiyereyeva. Na šampionátu potvrdila, že jí právě wellness fitness dobře sedí a probojovala se k pátému místu.

Neděle přinesla nejprve ze všeho finálové boje ve fitness, což znamenalo, že měla být rozluštěna hádanka, k jakému místu se ve vyrovnané kategorii žen do 163 cm probojuje Lenka Červená Bořutová. Nakonec se jí podařilo dosáhnout na páté místo. Jako další z našich závodnic do dění na pódiu zasáhla Michaela Kohutová a také ona se probojovala do finále. Ze šampionátu si odváží šestou příčku.

Deváté místo tentokrát připadlo Andree Molekové, která závodila v bikiny fitness žen do 166 cm. Jako poslední z našich o přízeň rozhodčích mezi bikiny fitnesskami s výškou do 169 cm bojovala Eliška Dombková a dařilo se jí! Ve své kategorii dosáhla na čtvrté místo, když ji od medaile dělily pouhé dva body! Pouze šestičlenná česká reprezentační výprava na šampionátu tak dokázala vybojovat hned čtyři umístění ve finále, což našemu týmu pomohlo k sedmé příčce v soutěži národů. Naši tak překonali i početnou domácí reprezentaci, ve které byste našli přes tři desítky jmen!

Eliška Domková skončila čtvrtá v bikiny fitness do 169 cm
Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty