Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Soutěže, semináře a další
akce SKFČR v roce 2018

Článek vydán 02. 01. 2018 - Informace svazu - zhlédnutí: 28169

V jarní soutěžní sezóně roku 2017 se konalo celkem 8 mistrovských soutěží a 4 soutěže pohárové. Kalendář soutěží pro jaro 2018 je poskládaný velmi podobně. Základní informace o soutěžích i ostatních akcích pro první polovinu roku 2018 najdete níže, na závěr jsou přidány i stručné informace pro podzimní soutěžní sezónu. Článek sledujte pravidelně, je průběžně doplňován, a to především o podrobnosti ke všem uvedeným akcím.


Doplněno (12. 2. 2018, změny označeny zeleně):
Byly upraveny některé termíny (pravděpodobná druhá Valná hromada + Seminář rozhodčích).


Kompletní kalendář

Průběžně doplňovaný kalendář, kde jsou kromě národních soutěží a jiných akcí i soutěže mezinárodní (v tuto chvíli téměř 50!), najdete na www.skfcr.cz/kalendar.


Valná hromada

V první třetině roku 2018 proběhne Volební valná hromada Svazu kulturistiky a fitness České republiky, tzn. klíčová událost, která určí, jakým směrem půjde kulturistika a fitness v naší zemi po dobu dalších čtyř let. Každý plnoletý člen SKFČR může na tomto vrcholném setkání kandidovat na jakoukoliv funkci ve vedení SKFČR. Mezi všemi kandidáty budou volit zástupci jednotlivých členských oddílů. Podrobnosti přineseme ve zvláštním článku v průběhu ledna.

První (řádná) Valná hromada proběhne v sobotu 24. února v Praze, druhá (mimořádná) pravděpodobně proběhne v pátek 30. března opět v Praze (jedná se o nepracovní pátek před Velikonocemi, který je dle ohlasů delegátů vhodnější než původně uvažovaná sobota). Proč jsou uvedeny termíny dva? Nové zákony říkají, že aby byla Valná hromada usnášeníschopná, musí se sejít více jak polovina členů. Je velmi vysoká pravděpodobnost, že se tak v řádném termínu 24. února nestane (resp. nikdy v novodobé historii SKFČR se tak vysoký počet členů na Valné hromadě nesešel). Je tedy vysoce pravděpodobné, že tato Valná hromada nebude moci proběhnout, bude krátce po zahájení ukončena a bude vyhlášen druhý, náhradní termín (onen zmíněný 30. březen), na kterém je Valná hromada dle zákona usnášeníschopná při jakémkoliv počtu přítomných.


Semináře

První z již tradičních seminářů pro začínající závodníky je plánovaný na sobotu 10. února v Olomouci a druhý proběhne v sobotu 24. února v Praze. Potvrzení termínů a podrobné informace k těmto seminářům budou zveřejněny v průběhu ledna na stránkách svazu.

V sobotu 10. března se koná seminář rozhodčích. Seminář proběhne ve stejném formátu jako na podzim 2017. Místo konání semináře bude v Brně v již tradičních prostorách Hotelu Sharingham.

V létě pravděpodobně proběhne soustředění talentované mládeže, na podzim pak další semináře pro závodníky. Podrobnosti včas upřesníme.


Soutěže

S ohledem na termín konání mistrovství Evropy i termíny, dokdy musí být odeslány seznamy přihlášených reprezentantů, začne jarní soutěžní sezóna v podobném termínu jako v roce 2017. První soutěžní víkend, kdy proběhnou klání mistrovství Moravy a Slezska a mistrovství Čech mužů a žen, se bude konat 14. a 15. dubna 2018, a to ve Frenštátu pod Radhoštěm (sobota) a v Kutné Hoře (neděle). O týden později - 21. a 22. dubna - proběhne dvoudenní mistrovství České republiky v Lysé nad Labem. V sobotu kategorie kulturistika mužů a masters mužů a v neděli kategorie žen a physique mužů.

Následovat budou dva víkendy pohárových soutěží - Grand Prix Zbýšov (kde bude kromě pohárové soutěže i nominace na mistrovství ČR ve fitness dětí), RCO Fitness Cup v Olomouci, FFF Cup v Rakovníku spojená s Mistrovstvím České republiky ve fitness a nakonec tradiční B.F.C. Cup v České Lípě.

První soutěže dorostu a juniorů - mistrovství Moravy a Slezska a mistrovství Čech - se budou konat o víkendu 12. a 13. května. „Morava“ proběhne v sobotu v Bohumíně, „Čechy“ v neděli v Mladé Boleslavi. Týden poté, v sobotu 19. května, proběhne v Rosicích Mistrovství České republiky dorostu a juniorů.

Ve dnech 9. a 10. června se bude konat velká mezinárodní soutěž Czechia-pro Ostrava, ve dnech 28. a 29. září pak v Praze EVLS Prague Amateur.

Tím se dostáváme k podzimním soutěžím, kde proběhne tradiční Mistrovství České republiky v atletickém fitness následované řadou pohárových soutěží (v říjnu) a soutěží kondičních (v listopadu). Jejich základní přehled najdete v kalendáři.


Ostatní akce

Stejně jako v předchozích letech i letos probíhají soutěže středních škol o nejzdatnější mládež a střední školu, nejdříve internetová kola a poté (zřejmě v polovině dubna) mistrovství České republiky (podrobnosti zde).

V průběhu celého roku pak probíhá výuka v Trenérské škole na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, podrobnosti a přesné termíny najdete zde.

Závěrem

Upřesnění k jednotlivým akcím, ať už seminářům, nebo soutěžím, a to včetně vypsaných kategorií a podobně, jsou do článku postupně doplňovány. Sledujte proto tento článek i nadále.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty