Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Jaký byl únorový předsoutěžní seminář pro závodníky SKFČR?

Článek vydán 15. 02. 2018 - Informace svazu - zhlédnutí: 3099

V sobotu 10. února 2018 proběhl v krásných prostorách BEA centra Olomouc první ze dvou únorových předsoutěžních seminářů Svazu kulturistiky a fitness ČR, který byl tentokrát určený především pro závodníky a závodnice v aktuální přípravě na jarní soutěže. Předsoutěžního semináře se zúčastnila padesátka sportovců především z Moravy a Slezska, přičemž přibližně třetinu účastníků tentokrát tvořili zkušení závodníci a závodnice SKFČR včetně medailistů z mistrovství ČR, další třetinu začínající závodníci a závodnice v aktuální přípravě na své první jarní soutěže a zhruba poslední třetinu sportovci, kteří o první soutěži teprve uvažují. Každý z účastníků semináře dostal tašku s drobnými dárky od generálního partnera SKFČR, společnosti Extrifit, v souhrnné hodnotě více než 20 000 Kč.

Celým půldenním seminářem, který probíhal od 11 do 17 hodin, provázeli předseda Trenérsko-metodické komise SKFČR a autor knihy Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z Ing. Lukáš Roubík, předseda Sportovně-technické komise, člen výkonného výboru SKFČR a mezinárodní rozhodčí IFBB Martin Louda a dlouholetý reprezentant, rozhodčí SKFČR a člen Komise mládeže Vítek Sahula. V první části komplexního semináře seznámil Martin Louda účastníky semináře se strukturou a pravidly SKFČR, postupem pro přihlašování na soutěže, registrací závodníka a oddílu do SKFČR, dále byly probrány jednotlivé typy soutěží SKFČR a IFBB včetně postupových klíčů na mistrovské soutěže, jednotlivé sportovní kategorie a jejich pravidla a v neposlední řadě také průběh soutěží SKFČR a IFBB. Ve druhé části semináře se účastníci dozvěděli od Lukáše Roubíka podrobné informace o periodizaci a načasování přípravy v kulturistice a fitness, o vhodné tréninkové metodice a také o kritickém hodnocení nejrůznějších doporučení a postupů, které kolují v různých informačních zdrojích a videích na internetu. Dále následoval detailní rozbor všech fází předsoutěžní diety, výběr a vhodné nastavení celé diety a individuální dávkování jednotlivých živin a nejčastěji prováděné chyby v předsoutěžní přípravě, které mohou ohrozit dosažení požadované formy. Další blok semináře byl věnován rozboru závěrečné fáze přípravy, jako je sacharidová superkompenzace a odvodnění, včetně postupů pro přípravu na několik po sobě následujících soutěží. V poslední, metodické části semináře pak byly probrány vybrané skupiny suplementů vhodné do předsoutěžní přípravy, zásady jejich užívání a efektivního dávkování, dále zakázané látky ve sportu a nakonec i všechny dotazy účastníků. Poslední odpolední část semináře pak byla celá kompletně věnována správnému provedení pózingu a prezentaci závodníků na domácích i mezinárodních soutěžích, ve které rozhodčí SKFČR Vítek Sahula a Martin Louda účastníkům vysvětlili způsob hodnocení rozhodčích postupně ve všech sportovních kategoriích (kulturistika, bikiny fitness, physique mužů apod.), dále průběh soutěží SKFČR a IFBB (prezentace, eliminace, průběh semifinále a finále apod.) a nakonec i hlavní doporučení a nejčastěji prováděné chyby v prezentaci závodníků na pódiu. Následovala praktická výuka pózingu pro každého, kdo si chtěl pózing pod vedením rozhodčích SKFČR vyzkoušet. Podívejte se níže na několik fotografií ze semináře.

Stále je možné se přihlašovat na další předsoutěžní seminář SKFČR, který se uskuteční v Praze v sobotu 24. února od 11 hodin na tradičním místě v kině Perštýn, a to na adrese Na Perštýně 359/6, Praha 1 (mapa zde). Předpokládaný závěr semináře je v 17:00 (s přestávkou na oběd). Místo konání semináře v Praze je dostupné pár minut chůze od stanice metra A - Můstek. V případě, že pojedete autem, je vhodné ho nechat v nedalekém obchodním centru Palladium na náměstí Republiky (mapa zde) nebo na okrajích Prahy a dojet metrem, popř. můžete využít i parkoviště pár kroků od místa konání v Národním divadle. Účast na semináři je samozřejmě ZDARMA. Chcete-li se ale semináře zúčastnit, je bezpodmínečně nutné se přihlásit, a to e-mailem zaslaným na sekretariat@skfcr.cz. V e-mailu, prosím, uveďte své jméno (popř. jména všech účastníků, kteří s Vámi přijedou) a název fitness centra (resp. sportovního oddílu SKFČR, pokud máte registraci), ve kterém se budete připravovat na soutěže. Pokud se budete chtít zúčastnit výuky pózingu na pódiu, nezapomeňte si vzít plavky. Přihlášení je bezpodmínečně nutné s ohledem na kapacitu obou sálů (130 míst) i přípravu dárků pro všechny účastníky od společnosti Extrifit, která je generálním partnerem Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty