Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Informace o pravidlech soutěží
a jejich změnách pro rok 2018

Článek vydán 22. 02. 2018 - Stanovy a pravidla - zhlédnutí: 13525

Po dvou letech beze změn přichází několik úprav Pravidel a soutěžního řádu (o těch předloňských jsme informovali zde). Letošní zásadní novinky jsou dvě a týkají se kategorií kulturistika muži a bikiny fitness ženy, ostatní se týkají především prezentace závodníků některých kategorií na pódiu. Přehled hlavních změn najdete níže.

Nové váhové kategorie kulturistika mužů

Hranice váhových kategorií v kulturistice mužů se sjednotily s těmi mezinárodními. Od letošního roku jsou váhové hranice nastaveny takto: do 70 kg (dříve do 67,5 kg), do 75 kg, do 80 kg (dříve do 82,5 kg), do 90 kg a nad 90 kg.

Nové výškové kategorie bikiny fitness

Po důkladné anylýze počtu závodnic v loňském a předloňském roce v této kategorii se STK a komise rozhodčích rozhodly upravit výškové kategorie tak, aby jednotlivé kategorie byly lépe obsazeny a nedocházelo k "přeplněnosti" v některých kategoriích. Nové výškové hranice jsou nastaveny takto: do 160 cm, do 165 cm, do 170 cm a nad 170 cm.

Plavky závodnic v bikiny fitness a physique ženy

U kategorie bikiny fitness dochází k úpravě velikosti spodního dílu plavek, kdy je tato velikost sjednocena s mezinárodními pravidly, tzn. vnější okraj plavek musí zakrývat minimálně jednu třetinu hýžďových svalů (u prezentace bude probíhat přísná kontrola).

Plavky v kategorii physique ženy již nemusí být černé, ale závodnice mohou zvolit barevnou kombinaci podle vlastního uvážení.

Upřesnění pózování u physique mužů

U physique mužů dochází k drobným změnám u pózování, kdy je nově lépe definována poloha rukou (přesné znění najdete v plném znění pravidel).

Plná verze pravidel

Výše uvedené změny v pravidlech jsou zapracovány do kompletní verze Pravidel a soutěžního řádu, které bude v aktualizované verzi zveřejněno během příštího týdne.

Nejste si jistí? Zeptejte se!

Nezapomeňte, že vždy a za všech okolností platí, že budete-li mít jakoukoliv nejasnost vztaženou k pravidlům, a to ať už těm dosavadním, nebo těm novým, je vždy nejlepší se na ni zeptat s předstihem a získat včas odpověď, než vše řešit až na soutěži - v den, který je pro závodníky tolik důležitý a ve který jsou další starosti zcela zbytečné a velmi nepříjemné. Budete-li tedy mít jakékoliv otázky, můžete nás kdykoliv kontaktovat. Potřebné e-maily i telefonní čísla najdete zde.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty