Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy

Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

IFBB Diamond Cup Madrid 2018
- výsledky

Článek vydán 28. 05. 2018 - Informace svazu - zhlédnutí: 2835

Alcalá de Henares, španělské město ležící asi třicet kilometrů severovýchodně od Madridu, ve dnech 26. a 27. května hostilo mezinárodní amatérskou soutěž v kulturistice a fitness IFBB Diamond Cup Madrid. Klání se zúčastnili závodníci z více než třiceti národních federací IFBB, kteří cestu na Pyrenejský poloostrov vážili z pěti různých kontinentů. Nechybělo mezi nimi přitom ani dvanáct sportovců z České republiky, z nichž hned čtyři dosáhli medailového úspěchu!

Dařilo se především našim bikiny fitnesskám, které nastoupily ve výškové kategorii do 172 cm. Eliška Dombková vybojovala zlato, stříbrnou medaili získala Olexandra Voronina a o to, že i poslední cenný kov v této kategorii poputuje do České republiky, se postarala Kateřina Holmanová. Bronz na soutěži bral také Iurka Ciubotaru, jenž se představil ve čtyřčlenném startovním poli physique juniorů. V tom závodil také Lukáš Wojtyla, který tentokrát skončil čtvrtý. Na soutěži ale přidal i stejný výsledek ve physique mužů do 179 cm, kde změřil síly s početnější konkurencí. Rovněž čtvrté místo si připsali Lukáš Červený (physique mužů do 173 cm) a Anna Totska (bikiny fitness juniorek), která závodila také v bikiny fitness žen do 166 cm, kde obsadila osmé místo před devátou Alexandrou Lackovou.

Z trojlístku našich kulturistů si v Alcalá de Henares nejlépe vedl Aleš Bursa. V kulturistice mužů nad 90 kg vybojoval čtvrté místo, přičemž překonal devět soupeřů, včetně jedenáctého Ondřeje Sobotky a třináctého Michala Selmecziho. Jedinou naší zástupkyní ve wellness fitness žen, nejmladší kategorii, kterou pravidla mezinárodní federace IFBB rozeznávají, byla Tatiana Naddennaia. Ve třináctičlenném startovním poli se dokázala probojovat do finále, kde nakonec brala šesté místo.

Souběžně s amatérskou soutěží IFBB Diamond Cup Madrid se ve Španělsku v sobotu 26. května konalo také klání IFBB Elite profesionálů s názvem IFBB Elite Pro Madrid. Našim profesionálům se na závodech dařilo, když vybojovali hned několik cenných kovů. Michaela Kohutová na soutěži ve physique žen navázala na vítězství z nedávného Arnold Classic Africa a i zde vybojovala zlato. Druhé místo ve stejné kategorii při svém prvním startu mezi IFBB Elite profesionálkami brala Olha Zhelamska. Cenný kov stejné hodnoty pak vybojovala také bodyfitnesska Margaryta Říčařová, která ve své kategorii nestačila pouze na ikonu slovenského bodyfitness Adelu Ondrejovičovou. Martin Dajč v kulturistice mužů open při svém profesionálním debutu obsadil jedenácté místo.