Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Podzimní soutěže 2018
- základní informace

Článek vydán 23. 08. 2018 - Informace svazu - zhlédnutí: 2079

Letos na podzim nás celkově čeká sedm kondičních, sedm pohárových a mnoho mezinárodních soutěží. Kromě nich přijde také vrchol sezóny, kterým je bezesporu mistrovství světa. To se bude konat na čtyřech místech - ve Španělsku se utkají kulturisté a klasičtí kulturisté, v Ekvádoru junioři, v Řecku masters a v Polsku proběhne mistrovství světa ve fitness (bodyfitness a bikiny fitness žen, physique mužů a fitness mužů a žen). Letošní sezóna má také jednu premiérovou soutěž a tou je IFBB World Fit Model Championships, který proběhne v Lotyšsku. V následujícím textu naleznete důležité informace pro všechny závodníky, kteří se chtějí zúčastnit kterékoli z podzimních soutěží.

K velké změně došlo začátkem letních prázdnin a to k přesunu kanceláře Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Nově sídlí svaz na adrese Stará Spojovací 2263/9, Praha 9, 19000. Pokud tedy budete potřebovat poslat cokoli na svaz, použijte prosím již tuto novou adresu.

„Prvním doporučením, které dám všem závodníků, kteří se chtějí zúčastnit jakékoli soutěže, je následující - nechoďte pouze na jednu soutěž. Máte formu, soustředíte se na závody, přihlásíte se pouze na jednu soutěž a pak se nedostanete do finále nebo hůř - neprojdete ani do TOP 15. To je pak obrovská škoda. Dobré je se přihlásit na jednu těžkou soutěž, ale před ní zvolit soutěže jednodušší, kde otestuje svou barvu, plavky, pózing, otestuje jestli funguje váš způsob odvodnění. Nejdůležitější je sbírat zkušenosti. Čím větší zkušenosti totiž máte, tím lepší výsledky děláte. Není výjimkou, když závodník v rámci jara nebo podzimu startuje třeba i na třech až pěti soutěžích,“ říká mezinárodní rozhodčí Slávek Vinogradov.

Česká výprava na ME 2018


Kondiční soutěže

Na podzim si mohou začínající závodníci vybrat ze sedmi kondičních soutěží: nových PeVan Clean Cup v Praze a Fitness Factory Cup v Častrově, dále pak tradičních Grand Prix Ostrava, Smartlabs Cup, Granites Muscle, Golem Classic a Grand Prix Ronnie.cz. Mohou se jich zúčastnit všichni zájemci, kteří splňují předem stanovená pravidla. Zájemci o kondiční soutěže nemusí mít registrační průkaz, stačí pouze platný občanský průkaz nebo pas. Pokud se bude chtít závodník zúčastnit jakékoli z kondičních soutěží, stačí pouze vyplnit elektronickou přihlášku, která bude zveřejněna spolu s propozicemi zhruba začátkem září na svazových stránkách v této sekci.

„Kondiční soutěže jsou určeny pro začínající závodníky, tzn. ti z vás, kdo kratší či delší dobu cvičí a mají nějaký základ svalů, tak ať neváhají a určitě se zúčastní kterékoli z kondičních soutěží. Nebojte se, že se na pódiu potkáte s někým, kdo je výkonnostně někde jinde, třeba s reprezentantem nebo profesionálem, to se nestane. Budete se porovnávat se sobě podobnými závodníky. Všechny proto zvu, potrénujte, přihlaste se, dorazte a zazávoďte si. Zažijte si ten pocit stát na pódiu a všem ukázat, jak jste na sobě zapracovali. Kondiční soutěže jsme navíc uspořádali tak, že se konají vždy sobota+neděle, následuje volný týden a opět sobota+neděle a takto tři víkendy po sobě. Díky tomu se můžete přihlásit na několik soutěží a získat více zkušeností. Těšíme se na Vás,“ říká Slávek Vinogradov.


Pohárové soutěže

Na podzim nás čeká hned sedm pohárových soutěží, patří mezi ně - Partner Cup, Fitness Mania Classic III, Grand Prix Fitness Brno, Beatiful and Strong, Grand Prix Pepa Opava a BFC Adel Cup. Závodníci, kteří se chtějí zúčastnit některé z pohárových soutěží musí splňovat pravidla SKFČR, mít platný registrační průkaz na rok 2018, vyplnit elektronickou přihlášku, kde nahrají také hudbu k sestavě. Mimochodem, startem na pohárové soutěži se už uzavírá cesta ke startu na soutěžích kondičních - je to buď a nebo, nelze startovat na obou zároveň.

„Upozorňujeme všechny závodníky, pokud nemáte prodloužený registrační průkaz či ho nemáte vůbec, prodlužte si ho, respektive zažádejte o nový včas. Průkaz stačí spolu s 200 Kč a formulářem (naleznete zde) odeslat na adresu SKFČR a my Vám jej odešleme zpět. U jarních soutěží se stávalo, že závodníci chtěli průkazy prodloužit na poslední chvíli a pak to bylo stresující pro obě strany. Pokud tedy již teď víte, že chcete závodit a registrační průkaz nemáte nebo jej potřebujete prodloužit, pošlete nám žádost již teď,“ upozorňuje předseda STK Martin Louda.


Mezinárodní soutěže

Na podzim se koná také nespočet mezinárodních soutěží. Většinu z nich najdete na oficiálních stránkách IFBB, vybrané najdete v kalendáři SKFČR a také Vám o nich nyní něco povíme. Zmiňme pro příklad Arnold Classic Europe a plno různých IFBB Diamond Cupů. Pouze u Arnold Classic Europe bude probíhat nominace. Pokud si tedy zvolíte tuto soutěž, budete svazem vyzváni dostavit se na nominaci, kde státní trenéři a předseda Komise vrcholového sportu Luboš Koumal rozhodnou, kdo se soutěže nakonec opravdu zúčastní a kdo ne.

„První důležitou podzimní mezinárodní soutěží je Arnold Classic Europe, který se koná 28. - 30. září 2018 ve Španělsku. Prosím závodníky, aby počítali s tím, že pokud na této soutěži chtějí nastoupit, musí se zúčastnit nominace, kde státní trenéři vyberou ty nejlepší. Nominace bude proběhne dne 1. září 2018 v Olympia Fitness v Praze (Opatovská 1754/14, Praha 11 - Chodov, 14900) od 11 hodin,“ připomíná Luboš Koumal.

Pokud chcete závodit na kterékoli z mezinárodních soutěží, je nutné se na tuto soutěž přihlásit prostřednictvím Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Stačí odeslat e-mail na sekretariát svazu. Co všechno by měl obsahovat shrnuje opět předseda Komise vrcholového sportu: „Vyberete si soutěž, na kterou se chcete přihlásit, co nejdříve odešlete mail na sekretariat@skfcr.cz. V e-mailu uvedete Vaše jméno a příjmení, soutěž, kterou jste si vybrali, v jaké kategorii chcete závodit a nezapomeňte uvést i výšku, abychom věděli, kam Vás máme zařadit (samozřejmě pokud Vaše disciplína výškové dělení má). Obratem obdržíte mail s potvrzením nebo pozvánkou na nominaci, pokud ji daná soutěž vyžaduje.“

Na tomto místě je vhodné také upozornit, že soutěž EVLS Prague bohužel už v tomto roce nespadá pod mezinárodní federaci IFBB, tzn. v případě, že se na ní závodníci SKFČR rozhodnou startovat, musí počítat s tím, že - ač je nám to velmi líto - to není v souladu s platnými pravidly SKFČR. Pevně věříme a přejeme si, aby se do budoucna situace změnila a tato skvělá soutěž byla opět pod záštitou mezinárodní federace IFBB jako v minulých letech (více k tématu změn v mezinárodním dění najdete v tomto článku).

Pro možnost startu na všech mezinárodních soutěžích musíte být členem SKFČR a musíte mít mezinárodní průkaz IFBB. Ten získáte přímo v místě konání mezinárodní soutěže za poplatek 50 Euro na rok. „Mezinárodní průkaz IFBB mohou závodníci získat až na prezentaci na mezinárodní soutěži. Žádnou jinou cestou ho získat nelze. Průkaz je platný stejně jako průkaz SKFČR, to znamená jeden kalendářní rok. Pokud závodníci již průkaz mají a pouze potřebují prodloužit jeho platnost, je to úplně stejné jako s průkazem novým. I prodloužení probíhá až na prezentaci mezinárodní soutěže, opět za poplatek 50 Euro pro mezinárodní federaci,“ vysvětluje Luboš Koumal.

Vlevo průkaz IFBB, vpravo registrační průkaz SKFČR

Další podmínkou pro zúčastnění se mezinárodní soutěže je předem zaplacené startovné. Jeho výše je uvedena na stránkách IFBB, stejně jako postup platby. Už při prezentaci na soutěži je nutné, aby bylo startovné připsáno na účtu IFBB (doklad o zaplacení si musí závodníci vytisknout a mít s sebou na prezentaci). Hudbu musí mít závodníci s sebou na CD a odevzdávají ji až ve chvíli, kdy postoupí do finále. Rádi bychom upozornili závodníky, kteří jsou přihlášení na soutěže, aby se neřídili harmonogramy, které jsou předem dané na internetu. Často se stává, že se změní v průběhu přímo v den soutěže, proto všem doporučujeme, aby netrávili soutěžní den na hotelu, ale pro jistotu v místě konání a pečlivě sledovali průběh i informace pořadatelů.

„Všechny závodníky prosím, aby startovné uhradili s co největším předstihem. Stává se, že sportovci uhradí startovné třeba jen tři dny před soutěží, ale IFBB je ještě nemá připsané na účtu a může se pak stát, že závodník neprojde prezentací. Startovné se platí přes platební bránu PAYPAL, musíte zde mít založený účet a samozřejmě i proces připsání peněz nějakou dobu trvá. Proto ještě jednou prosím závodníky, aby platili dostatečně dopředu,“ apeluje Luboš Kounal.


Mistrovství světa

Na mistrovství světa probíhá nominace vždy, ať se přihlásíte do jakékoli kategorie. Přihlášení na mistrovství světa má svá pravidla, jaká to jsou naleznete v tomto článku. Závodníci některých kategorií také musí splňovat pravidla monitoringu ADV ČR (naleznete zde).

Na mistrovství světa jezdí česká výprava jako tým, kterému „velí“ státní trenéři a delegát SKFČR. Je proto nutné dodržovat jimi daná pravidla, nejen proto, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Stejně jako u mezinárodních soutěží je potřeba být členem SKFČR, mít platný průkaz IFBB a předem uhrazené startovné (doklad o zaplacení musí mít každý závodník s sebou). Hudbu si jsou povinni závodníci přivézt s sebou na CD. Každý nominovaný závodník na mistrovství světa obdrží od našeho generálního partnera společnosti Extrifit reprezentační oblečení a doplňky stravy.

„Pevně doufám, že letošní podzimní sezóna bude stejně úspěšná jako řada předchozích a že na pódiích českých i světových soutěží uvidíme zástupy perfektně nachystaných závodníků,“ dodává na závěr předseda SKFČR Tomáš Bureš. Máte-li k soutěžím výše jakékoliv otázky, sledujte svazové webové stránky nebo se můžete obrátit na sekretariát SKFČR, potřebné kontakty najdete zde.

soutěž nominace průkaz SKFČR průkaz IFBB monitoring ADV startovné
MS v kulturistice a klasické kulturistice ANO ANO ANO ANO**) *)
MS juniorů ANO ANO ANO ANO**) *)
MS masters ANO ANO ANO NE *)
MS ve fitness ANO ANO ANO NE 350€
MS ve fit model ANO ANO ANO NE 275€/350€

*) výše startovného zatím nebyla zveřejněna
**) pro vybrané kategorie

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty