Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

IFBB Elite Pro Austria 2018 - výsledky

Článek vydán 17. 09. 2018 - Informace svazu - zhlédnutí: 1198

V neděli 16. září 2018 se v rakouském městě St. Pölten konala profesionální soutěž IFBB Elite Pro Austria. Jednalo se v pořadí o patnáctou letošní IFBB Elite profesionální show ve které se představili závodníci v kulturistice mužů open, physique mužů a bikiny fitness žen. Závodníci zde bojovali o podíly z finanční odměny v celkové výši 18.000 eur (458.500 Kč) i o kvalifikaci na vrcholnou akci sezóny World Professional Championship.

V kulturistice mužů open nastoupilo devět borců, včetně absolutního vítěze připojeného IFBB Diamond Cupu Austria Milana Obořila. K favoritům klání, které v názvu neslo podtitul "The Austrian Oak", už při pohledu do startovní listiny patřil šampión IFBB Elite Pro Madrid a Czechia Pro Michal Križánek, který rozhodčí přesvědčil i v Rakousku. Na závodech si jasným způsobem došel pro své třetí vítězství mezi IFBB Elite profesionály, když svými objemy, brutálním svalovým rozvojem paží i pěknými tvary představoval zcela jinou kategorii.

Druhé místo při svém profesionálním debutu vybojoval úřadující absolutní mistr Německa Alexander Westermeier, třetí příčku za borcem narozeným v roce 1992 bral Polák Szymon Łada, u kterého se ukazuje, že to při soutěžní hmotnosti kolem 100 kg mezi mohutnějšími kolosy nebude mít snadné. Čtvrtou příčku tentokrát obsadil Gregory Bellot, jenž nezávodil v úplně optimální formě, a tak se klidně mohl umístit i hůře. Třeba za nakonec pátým Milanem Obořilem, který si do Rakouska přivezl životní fazónu. Díky ní v semifinále s Bellotem sváděl vyrovnaný souboj, a to ačkoliv byl s hmotností výrazně pod 100 kg nejlehčím závodníkem startovního pole.

Svůj souboj s Francouzem závodícím v barvách Španělska Milan ztratil až při volné sestavě, když zřejmě doplatil na to, že před soutěží nepočítal s provedením delší volné sestavy, která má u profesionálů jiný časový limit, než je tomu v případě amatérů. I tak se ale pro něj jedná o fantastický výsledek. Soutěž se tentokrát příliš nevydařila kulturistům z Ruska, kteří se rozdělili o tři z posledních čtyř příček.

Mužské physique představovalo nejpočetněji obsazenou kategorii soutěže, když se v něm představilo hned dvaadvacet profesionálů. Zajímavostí byl vysoký počet debutantů, kteří tvořili rovnou polovinu startovního pole. Vítězství si v konkurenci řady profesionálních nováčků připsal Ukrajinec Dmytro Horobets, který mezi IFBB profesionály tak slavil už své sedmé prvenství.

Nečekaně vyrovnaným soupeřem se mu stal Brit Abies Nosa, který byl jedním z oněch borců, kteří v neděli prožili svůj profesionální debut. Při bodové rovnosti s Horobetsem nezvítězil jenom proto, že měl u rozhodčích v součtu méně lepších umístění. Ze dvou našich účastníků soutěže si lépe vedl Vyacheslav Arkhiereev, který dosáhl na umístění v první desítce. To naopak uniklo Patriku Herčzíkovi.

Bikiny fitnessek v St. Pöltenu závodily rovné dvě desítky. Klání ovládla Ruska Yana Kuznetsova, která tak dosáhla už na své sedmé vítězství mezi IFBB Elite profesionálkami. Že ve své kategorii patří k úplné špičce pak v Rakousku potvrdila také česká profesionálka Marina Mocanu. Patří jí výborné druhé místo, když předstihla například i Inge Möeller, Melinu Keltaniemi a Matilde Biagini.

Výsledky:

  • Milan Obořil - 5. místo
  • Vyacheslav Arkhiereev - 10. místo
  • Patrik Herčzík - mimo top 10
  • Marina Mocanu - 2. místo

Kompletní výsledky naleznete zde.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty