Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Mistrovství světa mužů 2018 - výsledky

Článek vydán 11. 11. 2018 - Informace svazu - zhlédnutí: 2039

Španělské pobřežní město Benidorm ve dnech 7. až 12. listopadu hostilo jeden z vrcholů letošní kulturistické sezóny. Odehrál se zde kongres mezinárodní federace IFBB spolu se 72. Mistrovstvím světa v kulturistice, 13. Mistrovstvím světa v klasické kulturistice, prvním ročníkem soutěže Men’s Physique World Cup a také historicky prvním Mistrovstvím světa profesionálů v kulturistice. Ústředními body programu celé rozsáhlé akce pochopitelně byly především světové šampionáty, přičemž ty oba amatérské souhrnně označujeme jako Mistrovství světa mužů.

K tomu nastoupili celkem tři čeští reprezentanti. Už v sobotu si svou cestu soutěží odbyli v klasické kulturistice mužů závodící Jiří Kočvara a Jakub Prchal. Ačkoliv oba naši reprezentanti ve svých výškových kategoriích chyběli v prvním semifinálovém vyvolávání, nakonec se jim podařilo probojovat do šestičlenného finále, což na takové soutěži, jakou je mistrovství světa, již znamená cenný úspěch.

Jiří Kočvara v kategorii do 175 cm následně dosáhl na páté místo, Jakub Prchal v kategorii nad 180 cm pak bral šestou příčku. Jan Páleníček ve své games klasické kulturistice mužů nad 175 cm závodil až v neděli a postaral se o největší úspěch naší reprezentační výpravy, když dokázal zvítězit nejenom ve své výškovce, ale i v absolutce! Česká republika tak má nového absolutního mistra světa a především díky fantastickému úspěchu Jana Páleníčka naše země nakonec obsadila výborné osmé místo v soutěži národů!

První příčka v soutěži národů patří jako vždy silné výpravě z Íránu. Právě Íránci se v kulturistice mužů rozdělili o prvních pět příček v absolutním pořadí, přičemž celkovým světovým šampiónem byl vyhlášen zlatý medailista kategorie nad 100 kg Roshanzamirtabari Morteza. Pokud má Česká republika svého nového absolutního mistra světa v Janu Páleníčkovi, pro Slovensko stejný úspěch vybojoval v classic physique mužů závodící Peter Tatarka.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty