Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

IFBB Elite Pro World Championship Beijing 2018

Článek vydán 19. 11. 2018 - Informace svazu - zhlédnutí: 4035

Obří komplex pekingského China International Exhibition Center, jehož vnitřní prostory mají rozlohu 53.000 m2, v sobotu 17. listopadu hostil historicky první ročník Mistrovství světa profesionálek mezinárodní federace IFBB. Na klání, které představuje obdobu Olympia Weekendu tak, jak jej známe z konkurenční profesionální ligy IFBB Jima Maniona, se závodilo celkem v pěti ženských kategoriích, a to bikiny fitness, fitness, bodyfitness, physique a wellness fitness.

Kromě cenných vítězství zde IFBB Elite profesionálky, které se k účasti na šampionátu v předchozích měsících kvalifikovaly, bojovaly i o finanční odměny. Jejich celková výše přitom byla stanovena na solidních 100.000 dolarů (2.290.000 Kč), které do jednotlivých kategorií byly distribuovány různě.

Physique žen

K účasti na mistrovství světa profesionálek se v ženském physique kvalifikovalo osm závodnic, včetně Olhy Zhelamské a Michaely Kohutové. Soutěže se nakonec zúčastnila pouze druhá naše zmíněná IFBB Elite profesionálka, která na pódiu změřila síly se třemi soupeřkami. Michaela, která letos zazářila na Arnold Classic Africa a IFBB Elite Pro Madrid, nakonec nenašla přemožitelku ani v Číně a ve své kategorii se tak stala historicky první profesionální mistryní světa! Druhé místo brala Britka Aderonke Bishop, medaili si z Pekingu domů na Bahamy odváží také třetí Lorraine Lafleur.

Bikiny fitness žen

V bikiny fitness žen se ke kvalifikaci na Mistrovství světa profesionálek probojovalo hned šestadvacet závodnic. Do Číny se vydalo jedenáct z nich. Dvanáctou účastnici soutěže představovala Korejka Jo Mingi, která na klání musela nastoupit zřejmě na divokou kartu. Dosud za Koreu totiž mezi IFBB Elite profíky nenastoupil vůbec nikdo, natož aby se kvalifikoval k účasti na vrcholné události sezóny.

Klání mělo jasnou favoritku na vítězství, a to Rusku Yanu Kuznetsovu, která v mezinárodní federaci IFBB v roli profesionálky dokázala zvítězit už desetkrát. Právě v bikiny fitness však v Pekingu nakonec došlo na nejvýraznější překvapení celého šampionátu. Finka Melina Keltaniemi u rozhodčích nasbírala stejně bodů jako její slavnější kolegyně, a protože jí patřilo u jednotlivých porotců více lepších umístění, nakonec zvítězila! Medaili má také litevská profesionálka Kristina Narbutaitytė, její kolegyni z České republiky Marině Mocanu patří sedmé místo.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty