Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Soutěže, semináře a další
akce SKFČR v roce 2019

Článek vydán 03. 01. 2019 - Informace svazu - zhlédnutí: 8176

Během jarní soutěžní sezóny roku 2018 se konalo celkem 8 mistrovských soutěží a 4 soutěže pohárové. Kalendář soutěží pro jaro 2019 je sestaven velmi podobně. Základní informace o soutěžích i ostatních akcích pro první polovinu roku 2019 najdete níže, na závěr jsou přidány i stručné informace pro podzimní soutěžní sezónu. Článek sledujte pravidelně, je průběžně doplňován, a to především o podrobnosti ke všem uvedeným akcím.


Kompletní kalendář

Průběžně doplňovaný kalendář, kde jsou kromě národních soutěží a jiných akcí i soutěže mezinárodní (v tuto chvíli téměř 30!), najdete na www.skfcr.cz/kalendar.


Semináře

Tradiční semináře pro začínající závodníky jsou plánované na únor, jeden proběhne 9. února v Brně a druhý 23. února v Praze. Podrobné informace k těmto seminářům najdete zde.

V sobotu 23. února se koná seminář rozhodčích. Seminář proběhne ve stejném formátu jako na podzim 2018. Místo konání semináře bude v Brně v již tradičních prostorách Hotelu Sharingham. Podrobné informace k semináři najdete zde.

V létě pravděpodobně proběhne soustředění talentované mládeže, na podzim pak další semináře pro závodníky. Podrobnosti včas upřesníme.


Soutěže

S ohledem na termín konání mistrovství Evropy i termíny, dokdy musí být odeslány seznamy přihlášených reprezentantů, začne jarní soutěžní sezóna v roce 2019 o týden později než v roce 2018. První soutěžní víkend, kdy proběhnou klání mistrovství Moravy a Slezska a mistrovství Čech mužů a žen, začne netradičně už v pátek! 19. dubna (státní svátek Velký pátek) a bude pokračovat v sobotu 20. dubna 2019, a to v Rosicích (pátek) a v Mladé Boleslavi (sobota). O týden později - 27. a 28. dubna - proběhne dvoudenní mistrovství České republiky v Lysé nad Labem. V sobotu kategorie kulturistika mužů a masters mužů a v neděli kategorie žen a physique mužů.

Následovat budou pohárové soutěže - v sobotu 4. května RCO Fitness Cup v Olomouci, v neděli 5. května Grand Prix Zbýšov (kde bude kromě pohárové soutěže i nominace na mistrovství ČR ve fitness dětí) ve Velké Bíteši, následující víkend v sobotu 11. května Extrifit Cup v Kutné Hoře a v neděli 12. května Mistrovstvím České republiky ve fitness spojená s pohárovou soutěží (ještě není známý pořadatel soutěže) , pohárové soutěže uzavře v neděli 2. června tradiční B.F.C. Cup v České Lípě.

První soutěže dorostu a juniorů - mistrovství Moravy a Slezska a mistrovství Čech - se budou konat o víkendu 18. a 19. května. „Morava“ proběhne v sobotu ve Valašském Meziříčí, „Čechy“ v neděli v Kutné Hoře. Týden poté, v sobotu 25. května, proběhne v Bohumíně Mistrovství České republiky dorostu a juniorů.

Na podzim proběhne tradiční řada pohárových soutěží (v říjnu), které budou následovány kondičními soutěžemi (v listopadu). Jejich základní přehled najdete v kalendáři.


Ostatní akce

Stejně jako v předchozích letech i letos probíhají soutěže středních škol o nejzdatnější mládež a střední školu. Mistrovství České republiky proběhne dne 15. května v Praze v základní škole na ulici Vybíralová 964/8, Praha 14.

V průběhu celého roku pak probíhá výuka v Trenérské škole na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, podrobnosti a přesné termíny najdete zde.

Závěrem

Upřesnění k jednotlivým akcím, ať už seminářům, nebo soutěžím, a to včetně vypsaných kategorií a podobně, jsou do článku postupně doplňovány. Sledujte proto tento článek i nadále.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty