Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Podzimní soutěže 2019
- základní informace

Článek vydán 18. 08. 2019 - Informace svazu - zhlédnutí: 2102

Letos na podzim nás celkově čeká sedm kondičních, čtyři pohárové a mnoho mezinárodních soutěží. Kromě nich přijde také několik vrcholů sezóny, kterými jsou bezesporu mistrovství světa. To se bude konat na čtyřech místech - ve Spojených Arabských Emirátech se utkají kulturisté, klasičtí kulturisté a physique, v Maďarsku junioři, ve Španělsku masters, na Slovensku proběhne mistrovství světa ve fitness a v Lotyšsku proběhne IFBB World Fit Model Championships. V následujícím textu naleznete důležité informace pro všechny závodníky, kteří se chtějí zúčastnit kterékoli z podzimních soutěží.

„Prvním doporučením, které dám všem závodníků, kteří se chtějí zúčastnit jakékoli soutěže, je následující - nechoďte pouze na jednu soutěž. Máte formu, soustředíte se na závody, přihlásíte se pouze na jednu soutěž a pak se nedostanete do finále nebo hůř - neprojdete ani do TOP 15. To je pak obrovská škoda. Dobré je se přihlásit na jednu těžkou soutěž, ale před ní zvolit soutěže jednodušší, kde otestuje svou barvu, plavky, pózing, otestuje jestli funguje váš způsob odvodnění. Nejdůležitější je sbírat zkušenosti. Čím větší zkušenosti totiž máte, tím lepší výsledky děláte. Není výjimkou, když závodník v rámci jara nebo podzimu startuje třeba i na třech až pěti soutěžích,“ doporučuje zkušený mezinárodní rozhodčí Slávek Vinogradov.

Česká výprava na ME 2019


Kondiční soutěže

Na podzim si mohou začínající závodníci vybrat ze sedmi kondičních soutěží: PeVan Clean Cup v Příbrami, Smartlabs Cup v Brně, Grand Prix Ostrava v Ostravě, Granites Muscle v Chrudimi, Kahan Cup v Říčanech u Brna, Golem Classic v Kutné Hoře a Grand Prix Ronnie.cz v Březnici. Mohou se jich zúčastnit všichni zájemci, kteří splňují předem stanovená pravidla. Zájemci o kondiční soutěže nemusí mít registrační průkaz, stačí pouze platný občanský průkaz nebo pas. Pokud se bude chtít závodník zúčastnit jakékoli z kondičních soutěží, stačí pouze vyplnit elektronickou přihlášku, která bude zveřejněna spolu s propozicemi zhruba začátkem září na svazových stránkách v této sekci.

„Kondiční soutěže jsou určeny pro začínající závodníky, tzn. ti z vás, kdo kratší či delší dobu cvičí a mají nějaký základ svalů, tak ať neváhají a určitě se zúčastní kterékoli z kondičních soutěží. Nebojte se, že se na pódiu potkáte s někým, kdo je výkonnostně někde jinde, třeba s reprezentantem nebo profesionálem, to se nestane. Budete se porovnávat se sobě podobnými závodníky. Všechny proto zvu, potrénujte, přihlaste se, dorazte a zazávoďte si. Zažijte si ten pocit stát na pódiu a všem ukázat, jak jste na sobě zapracovali. Kondiční soutěže jsme navíc uspořádali tak, že se konají vždy sobota+neděle, následuje volný týden a opět sobota+neděle a takto tři víkendy po sobě. Díky tomu se můžete přihlásit na několik soutěží a získat více zkušeností. Těšíme se na Vás,“ říká Slávek Vinogradov.

GP Ronnie.cz 2018


Pohárové soutěže

Na podzim nás čekají čtyři pohárové soutěže, patří mezi ně - Partner Cup, Grand Prix Fitness Brno, Grand Prix Pepa Opava a Beautiful and Strong. Závodníci, kteří se chtějí zúčastnit některé z pohárových soutěží musí splňovat pravidla SKFČR, mít platný registrační průkaz na rok 2019, vyplnit elektronickou přihlášku, kde nahrají také hudbu k sestavě. Mimochodem, startem na pohárové soutěži se už uzavírá cesta ke startu na soutěžích kondičních - je to buď a nebo, nelze startovat na obou zároveň.

„Upozorňujeme všechny závodníky, pokud nemáte prodloužený registrační průkaz či ho nemáte vůbec, prodlužte si ho, respektive zažádejte o nový včas. Průkaz stačí spolu s 200 Kč a formulářem (naleznete zde) odeslat na adresu SKFČR a my Vám jej odešleme zpět. U jarních soutěží se stávalo, že závodníci chtěli průkazy prodloužit na poslední chvíli a pak to bylo stresující pro obě strany. Pokud tedy již teď víte, že chcete závodit a registrační průkaz nemáte nebo jej potřebujete prodloužit, pošlete nám žádost již teď,“ upozorňuje předseda STK Martin Louda.


Mezinárodní soutěže

Na podzim se koná také nespočet mezinárodních soutěží. Většinu z nich najdete na oficiálních stránkách IFBB, vybrané najdete v kalendáři SKFČR a také Vám o nich nyní něco povíme. Zmiňme pro příklad Arnold Classic Europe a plno různých IFBB Diamond Cupů. Pouze u Arnold Classic Europe bude probíhat nominace. Pokud si tedy zvolíte tuto soutěž, budete svazem vyzváni dostavit se na nominaci, kde státní trenéři a předseda Komise vrcholového sportu Luboš Koumal rozhodnou, kdo se soutěže nakonec opravdu zúčastní a kdo ne.

„První důležitou podzimní mezinárodní soutěží je Arnold Classic Europe, který se koná 20. - 22. září 2019 ve Španělsku. Prosím závodníky, aby počítali s tím, že pokud na této soutěži chtějí nastoupit, musí se zúčastnit nominace, kde státní trenéři vyberou ty nejlepší. Nominace proběhne dne 31. srpna 2019 v Praze od 11 hodin,“ připomíná Luboš Koumal.

Pokud chcete závodit na kterékoli z mezinárodních soutěží, je nutné se na tuto soutěž přihlásit prostřednictvím Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Stačí odeslat e-mail na sekretariát svazu. Co všechno by měl obsahovat shrnuje opět předseda Komise vrcholového sportu: „Vyberete si soutěž, na kterou se chcete přihlásit, co nejdříve odešlete mail na sekretariat@skfcr.cz. V e-mailu uvedete Vaše jméno a příjmení, soutěž, kterou jste si vybrali, v jaké kategorii chcete závodit a nezapomeňte uvést i výšku, abychom věděli, kam Vás máme zařadit (samozřejmě pokud Vaše disciplína výškové dělení má). Obratem obdržíte mail s potvrzením nebo pozvánkou na nominaci, pokud ji daná soutěž vyžaduje.“

Pro možnost startu na všech mezinárodních soutěžích musíte být členem SKFČR a musíte mít mezinárodní průkaz IFBB. Ten získáte přímo v místě konání mezinárodní soutěže za poplatek 35€ na rok. „Mezinárodní průkaz IFBB mohou závodníci získat až na prezentaci na mezinárodní soutěži. Žádnou jinou cestou ho získat nelze. Průkaz je platný stejně jako průkaz SKFČR, to znamená jeden kalendářní rok. Pokud závodníci již průkaz mají a pouze potřebují prodloužit jeho platnost, je to úplně stejné jako s průkazem novým. I prodloužení probíhá až na prezentaci mezinárodní soutěže, opět za poplatek 35€ pro mezinárodní federaci,“ vysvětluje Luboš Koumal.

Vlevo průkaz IFBB, vpravo registrační průkaz SKFČR

Další podmínkou pro zúčastnění se mezinárodní soutěže je předem zaplacené startovné. Jeho výše je uvedena na stránkách IFBB, stejně jako postup platby. Už při prezentaci na soutěži je nutné, aby bylo startovné připsáno na účtu IFBB (doklad o zaplacení si musí závodníci vytisknout a mít s sebou na prezentaci). Hudbu musí mít závodníci s sebou na CD a odevzdávají ji až ve chvíli, kdy postoupí do finále. Rádi bychom upozornili závodníky, kteří jsou přihlášení na soutěže, aby se neřídili harmonogramy, které jsou předem dané na internetu. Často se stává, že se změní v průběhu přímo v den soutěže, proto všem doporučujeme, aby netrávili soutěžní den na hotelu, ale pro jistotu v místě konání a pečlivě sledovali průběh i informace pořadatelů.

„Všechny závodníky prosím, aby startovné uhradili s co největším předstihem. Stává se, že sportovci uhradí startovné třeba jen tři dny před soutěží, ale IFBB je ještě nemá připsané na účtu a může se pak stát, že závodník neprojde prezentací. Startovné se platí přes platební bránu PAYPAL, musíte zde mít založený účet a samozřejmě i proces připsání peněz nějakou dobu trvá. Proto ještě jednou prosím závodníky, aby platili dostatečně dopředu,“ apeluje Luboš Kounal.


Mistrovství světa

Na mistrovství světa probíhá nominace vždy, ať se přihlásíte do jakékoli kategorie. Přihlášení na mistrovství světa má svá pravidla, jaká to jsou naleznete v tomto článku. Závodníci některých kategorií také musí splňovat pravidla monitoringu ADV ČR (naleznete zde).

Na mistrovství světa jezdí česká výprava jako tým, kterému „velí“ státní trenéři a delegát SKFČR. Je proto nutné dodržovat jimi daná pravidla, nejen proto, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Stejně jako u mezinárodních soutěží je potřeba být členem SKFČR, mít platný průkaz IFBB a předem uhrazené startovné (doklad o zaplacení musí mít každý závodník s sebou). Hudbu si jsou povinni závodníci přivézt s sebou na CD. Každý nominovaný závodník na mistrovství světa obdrží od našeho generálního partnera společnosti Extrifit reprezentační oblečení a doplňky stravy.

„Pevně doufám, že letošní podzimní sezóna bude stejně úspěšná jako řada předchozích a že na pódiích českých i světových soutěží uvidíme zástupy perfektně nachystaných závodníků,“ dodává na závěr zastupující předsedkyně SKFČR Ludmila Čížová. Máte-li k soutěžím výše jakékoliv otázky, sledujte svazové webové stránky nebo se můžete obrátit na sekretariát SKFČR, potřebné kontakty najdete zde.

soutěž nominace průkaz SKFČR průkaz IFBB monitoring ADV
MS v kulturistice, klasické kulturistice a physique ANO ANO ANO ANO**)
MS juniorů ANO ANO ANO ANO**)
MS masters ANO ANO ANO NE
MS ve fitness ANO ANO ANO NE
MS ve fit model ANO ANO ANO NE

**) pro vybrané kategorie

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty